Dyskusja na temat kursu LTC

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 9 V- 14V (głos można oddać przez pierwsze 2 doby)

Czas głosowania minął poniedziałek, 1 maja 2017, 11:06

1. Spadnie
0
Brak głosów
2. Wzrośnie
4
80%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
20%
 
Liczba głosów: 5
Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 7 grudnia 2014, 22:50

Czyzby nikt nie zauważył i nie napisał o tym?
https://www.tradingview.com/v/WlMEoJ1d/

"6. If correct then we could expect LTCCNY at least to retest the upper range of the price namely Nov 2013 high or make new higher high."

:)

Ja Dan'a za bardzo nie cenię, ale w średnim terminie czasami ma niezłe "wyczucie".

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: leander » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 00:06

Nie może być inaczej. Ja już zacieram ręce na 200% zysku gdy sprzedam moje litecoiny kupione po 23$.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 16:47

Trójkącik według Guru na LTC, niedługo wyjście.

P.S
to sprzed 3 dni ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 16:52

No to wiele wskazuje, że wychodzimy górą;-)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 16:54

Na razie tak to wygląda. Guru też twierdzi, że wzrost 50-100% jest prawdopodobny mimo iż , generalnie wszystkie alty przechodzą ostatnio trudne chwile i ich los jest zagrożony przez łańcuchy boczne. Ale o LTC bym się nie martwił akurat ;)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 16:58

Pytanie tylko, czy to już czas na bańkę i przebicie ATH sprzed roku, czy do tego potrzebna będzie jednoczesna bańka na btc/usd. Miło byłoby, gdyby ltc zdobyło się na samodzielną bańkę.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 17:06

ekonokomik pisze:Czyzby nikt nie zauważył i nie napisał o tym?
https://www.tradingview.com/v/WlMEoJ1d/

"6. If correct then we could expect LTCCNY at least to retest the upper range of the price namely Nov 2013 high or make new higher high."

:)

Ja Dan'a za bardzo nie cenię, ale w średnim terminie czasami ma niezłe "wyczucie".

Dan jako chyba jedyny bardzo ładnie przewidział sytuację z BTC (z 2 miesięcznym wyprzedzeniem) w którą mało kto wierzył. Zobaczymy jak mu pójdzie z LTC, jak dla mnie jest to nawet bardzo prawdopodobne. 5 fal, korekcyjna ABC i teraz powinno się coś dziać, pytanie tylko , czy to dobrze rozrysował...
Zakładając, że z BTC niedługo też wyjdziemy ze stagnacji i zakończymy etap po-bańkowy wszystko by się zgadzało. Zobaczymy :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 329
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Fugitive » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 17:41

Taki wzrost ltc jak twierdzi danV do ponad 40$ musiałby oznaczać odpływ kapitału z btc co skutkować może przebiciem ostatniego dna. Mi to pasuje ;)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: konkor » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 21:02

Wpadłem napisać to samo co @Fugitive, ale widzę że nie tylko ja tak myślę. To dodatkowo zgadzałoby się z moim przeczuciem od dłuższego czasu względem BTC (jeszcze jedno zarycie w dno).

Ja od LTC trzymałem się do tej pory z daleka, ale od dzisiaj zacznę się bacznie przyglądać. Jakiś mega pump&dump mógłby się tutaj urodzić, bo w sumie innego zastosowania LTC za bardzo w świecie nie ma 8-) A w tym jest najlepsze (wiem, że shitcoiny potrafią więcej - ale jakim wolumenem? ;) )

Sytuacja jest dość jasna - jeśli BTC spadnie i przebije 300$, to bardzo prawdopodobne będzie że pokona również 275$. Jeśli w tym samym czasie LTC nie przebije swojego dna, albo nawet wcale nie będzie spadał - to trzeba się pakować. Oczywiście żadne tam long term i zapowiadane 200$/LTC ;) Ja nawet w te 40$ nie wierzę.

Załóżmy, że BTC zaryje w dno na 250$. Weźmy prognozę Dana dla LTC/BTC.
Szybki rachunek: 0,05 x 250$ = 12,5$ max moim zdaniem. No powiedzmy 15$. Potem BTC wraca do łask a LTC wraca do piekła :twisted: Dość nieoczekiwana akcja, aczkolwiek chyba możliwa - prawda?


edit: upss, jego prognoza to long term praktycznie. To jednak będę wolał siedzieć na BTC w przyszłym roku ;) A tutaj tylko na szybkie pompy, bez trzymania na dłużej.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: aaaxn » wtorek, 16 grudnia 2014, 20:50

Na LTC pozamiatane, będzie krach

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » środa, 17 grudnia 2014, 13:59

Która to śmierć tej waluty? Niech będzie krach, a jak będzie up na btc to i tak pójdziemy w górę. Póki nie spadnie poniżej 0.0075 tragedii nie ma.

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Coinn » sobota, 20 grudnia 2014, 01:55

W której fazie teraz jesteśmy?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » sobota, 20 grudnia 2014, 09:08

Nie widzę jakoś szans na odbicie ceny. LTC może paść z twj przyczyny po prostu, że pojawiły sie inne lepsze alty np. DRK a także zaczęło się szalenstwo ASIC. LTC miał tę zaletę, że był przedstawiany jako alternatywa dla kopania na ASIC i nagle.... zaczęła sie produkcja chipów upodabniając skrypty do bitcoina. NAprawdę nie wiem co musiałoby sie wydarzyc, zeby LTC odzyskało utraconą pozycję. Może fala chińskiej spekuły?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » sobota, 20 grudnia 2014, 09:10

@Coinn
Tak to dotychczas wyglądało. Jak będzie teraz? LTC to nie BTC - jest dużo większe niebezpieczeństwo upadku, ale też w to wątpię. Póki co jednak nie ma powodów do obaw (póki mocniej nie spadnie poniżej 0.0075).
@l3sny
Tak, kurs ltc (jak i każdego coina) opiera się na spekulacji. Co z tego, że nmc czy drk może i są technicznie lepsze? Na ich wypromowanie ktoś musiałby władować sporą gotówkę (nie mówię tylko o pompowaniu).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4046
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: __kot__ » sobota, 20 grudnia 2014, 10:22

... nie mówiąc już o tym, że wymienione alty są technicznie lepsze również od Bitcoina :)

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: kierownik » sobota, 20 grudnia 2014, 12:15

Gdy jakiś duży operator płatności BTC (np. bitpay.com) doda również LTC, to kurs tak skoczy, że zęby powybija. Pod warunkiem oczywiście, że wprowadzi.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » sobota, 20 grudnia 2014, 12:27

To inna sprawa;-). Polecam dla rozrywki cofnąć do na forum w wątku do wcześniejszych okresów "śmierci ltc" i wyciągnąć wnioski.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: l3sny » sobota, 20 grudnia 2014, 12:42

ALe tym razem LTC nie ma po prostu nic do zaoferowania. W przyszłym roku latem jest obniżenie nagrody więc tylko to pozostawia jakąś nadzieję. No i przekonanie, że odbicie po tej korekcie głebokiej nastąpić musi ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: Coinn » sobota, 20 grudnia 2014, 12:54

LTC ma bonus za ryzyko, zawsze tak było. Bardzo ważny jest sentyment.

Jak coś zaczyna się dziać to ludzie wskakują na wyścigi bo znają możliwości LTC. Potrzeba tylko zapłonu. Ten jak do tej pory pojawiał się zawsze jak BTC oficjalnie kończyło duże korekty. Taki jest schemat działania. Czy będzie tak i tym razem? Prawdopodobieństwo jest duże. Stosunek ryzyka do możliwych zysków jest całkiem dobry. Zobaczcie wykres LTC/BTC od DanV (w komentarzach) https://www.tradingview.com/v/WlMEoJ1d/

l3sny, sprzedałeś wszystkie coiny czy co, że wstąpiłeś do obozu "LTC is dead" ? :)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC

Postautor: JacekW_BB » sobota, 20 grudnia 2014, 12:56

Można też liczyć na wprowadzenie ltc na inne duże giełdy, poza tym za ltc stoi jednak rozpoznawalność i marketing. No i nie zapomnijmy o tych, którzy mogą go napompować w myśl zasady "btc jest już za drogie". Poza tym faktycznie część graczy może wskoczyć w ltc właśnie z powodu spadku nagrody, ponieważ będą liczyć na wzrost kursu (tym samym dojdzie do samospełniającej się przepowiedni). Czy jednak zmiana nagrody nie jest przewidziana na 2016 r.?

Wróć do „Ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości