Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: adiqq » czwartek, 14 października 2021, 08:59

Ja zauważam pewną prawidłowość - forumowicz z dłuższym stażem są przywiązani do coinów na których swego czasu bardzo dobrze zarobili. Widać to wyraźnie choćby w przypadku DASH czy LTC. Ja nie mam takiego obciążenia - bez sentymentu sprzedają coina który nie spełnia moich oczekiwań. Nie twierdzę, że taki LTC nie da zarobić - pewnie da, ale prawie na pewno mniej niż inne coiny w które wszedłem jakiś czas temu.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: xbladexx » sobota, 16 października 2021, 01:25

adiqq pisze: czwartek, 14 października 2021, 08:59ale prawie na pewno mniej niż inne coiny w które wszedłem jakiś czas temu.
masz rację : ) wykresy nie kłamią

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: masonbtc » sobota, 6 listopada 2021, 04:34

Litecoin is now configured to fly 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: xbladexx » sobota, 6 listopada 2021, 15:14

masonbtc pisze: sobota, 6 listopada 2021, 04:34Litecoin is now configured to fly
Ja tam mam skrajnie pesymistyczny sentyment na LTC (czyi dobry bias na zakupy)
w głowie mam "ten śmieć już nigdy nie urośnie" "cały bull każde krypto rosło tylko nie to"
"już lepiej jakiegoś psa było kupić może i bym nie zarobił ale coś by się działo"
"ale syf trzeba sprzedać bo chyba pecha przynosi" "chromolić cierpliwych to nie ma sensu beznadziejna sytuacja"

Jak zobaczyłem twój komentarz to odczytałem podświadomie WARIAT, zamknijcie go nie wie co mówi :)
Na tle całęgo crypto teraz te old coiny są dość atrakcyjnie wycenione bo downside znacznie mniejszy od tych podpompowanych.
Tylko czy ktoś wytrzyma ból zakupu ? Kupowanie LTC dziś to jak kupowanie Doge w 2019 na dołku lub Shiby.
Kto racjonalny by to robił.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: Kutalisk » sobota, 6 listopada 2021, 15:36

@xbladexx ja LTC jeszcze trzymam, dałem mu szansę. Pozbyłem się DASH.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: adiqq » sobota, 6 listopada 2021, 15:59

No, ja go kupuje czasami - jak przesyłam środki pomiędzy giełdami ;)

Dodano po 16 minutach 47 sekundach:
I taka związana z tym refleksja - transferuję częściowo środki na na blockchain FTM i MATIC. Binance zawiesiło (czasowo) wypłaty MATIC po blockchainie MATIC, więć zmuszony byłem przesłać na KuCoin. Za pomocą LTC - dramat, jak długo to trwa. Za to wypłata MATIC/MATIC i trasfer - blyskawicznie....wnioski niech każdy wyciągnie sam....
Dramat to przesadziłem, długo trwa wypłacanie i księgowanie, ale MATIC dużo szybciej...

Dodano po 59 minutach 28 sekundach:
Właśnie się zastanawiam co się zmieniło, Litek stał się coinem podwyższonego ryzyka, czy co?!?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: xbladexx » sobota, 6 listopada 2021, 19:14

adiqq pisze: sobota, 6 listopada 2021, 17:15Właśnie się zastanawiam co się zmieniło, Litek stał się coinem podwyższonego ryzyka, czy co?!?
ilość potwierdzeń jest wynikiem polityki giełd :) kiedys na ETH sie 12h księgowało.
Jak ktoś zrobi wała na "matic"/"ftm" to też się skończy.
Kiedyś brali nawet BTC bez potwierdzeń :) tak się wywalił MtGox.
Co wywali matic/ftm nie wiem im wieksza pula na tym przesyłana tym szansa rośnie.

Dodano po 21 minutach 22 sekundach:
adiqq pisze: sobota, 6 listopada 2021, 17:15Właśnie się zastanawiam co się zmieniło, Litek stał się coinem podwyższonego ryzyka, czy co?!?
Raczej pompa na Doge mogła rozchwiać siecią wg. mnie.
Ale tego nie oceniałem docelowo Giełdy powinny byc w wpięte w jakieś LN, a nie przesyłać po chainie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: adiqq » sobota, 6 listopada 2021, 19:54

Powiem szczerze, że to nauczka mała dla mnie. Kiedyś było szybko i przyjemnie...nie mierzyłem dokładnie czasu, ale niecała godzina w sumie !
Na szczęście jest więcej tanich sieci w przesyle...zrobię kilka testów przy następnej okazji...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: bMh » sobota, 6 listopada 2021, 23:17

Do bardzo szybkich przelewów polecam EGLD :)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: masonbtc » niedziela, 7 listopada 2021, 22:16

xbladexx pisze: sobota, 6 listopada 2021, 15:14Jak zobaczyłem twój komentarz to odczytałem podświadomie WARIAT
czytanie tego rynku jest bardzo proste wystarczy odciąć się od informacji i samemu spojrzeć na wykres oraz wczuć się w myślenie grubasów i ulicy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: xbladexx » poniedziałek, 8 listopada 2021, 12:07

masonbtc pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 22:16czytanie tego rynku jest bardzo proste
Jest to racja ale taka sama jak kupuj tanio sprzedaj drogo. Bardzo istotny jest dobry timing, bo nigdy nie jest tak tanio aby nie mogło być taniej, ani nigdy nie jest tak drogo aby nie mogło być drożej. I teraz tak wiele osób kojarzy w Polsce z YT np. Cezarego Grafa / Tradera21 / Zaorskiego całkowicie różne perspektywy patrzenia.
1) Czarek mówił aby kupować po 5tys USD i sprzedawać all 50k z półroku temu i że nie ma sensu dziedzieć w tym rynku, teraz przy 60k dalej mówi aby się ewakuować.
A przecież teraz dla wielu ludzi to nawiększy okres aby szybko zrobic 2x-3x w krótkim okresie czasu, z podwyższonym ryzykiem.
2) Trader21 pamiętam jak nabijał się z kryptowalut i bitcoina w 2013 że to banka peknie i sie do niczego nie nadaje... 2017 dalej banka i ze sie nie nadaje... 2019 juz sam kupił..
na skrajnym negatywnym sentymencie teraz wyskoczył z 1/3 portfela.
3) Zaorski po wieszczył ze bitek do niczego się nie nadaje będzie po 1k na koniec 2022r. Oczywiście że jest handlarzem to płynie teraz na fali .

Jak widzisz rynek jest złożony z wielu ludzi każdemu coś się raz uda raz nie. Jedno jestpewne NIKT absolutnie NIKT nie zgadnie kiedy kupić, a kiedy sprzedać zawsze.
Jeśli upierasz się przy swoim to zostaniesz wyjaśniony przez rynek.
Mnie wyczyściło już sporo razy, mam ze 100 bagów martwych bagów. Ale niektóre bagi się mega opłaciły.

Kolejna rzecz to nasz bias na coś, każdego fenomeny nie zrozumiesz jak np NFT, albo psy latające w powietrze po ATH.
Przechodzimy w śwat cyfrowy skórki z CSa chodziły po 1000zł i nimi obstawiano jeszcze przed NFT .
Defi całe tez ciekawy ekosystem.
Czemu ludzie nie kupowali bita po 1000 USD bo go nikt nie rozumiał, podobnie jest z nowinkami cieżko jest byc realnie we wszystkim i to zrozumieć.

uważałbym na myślenie "wczuć się w myślenie grubasów i ulicy" bo kulturowych rzeczy ty nie zrozumiesz w pewnym wieku dlatego Buffet nie kupil Amazon/Gacebook/Google jak był stary. Czy mnie to minie raczej nie. Nowa technologa wydawać się moze śmieszna dla mnie czyli tik tok / tindery a jednak tam idzie przyszłość.
Nie będąc w danej społeczności nie wyczujesz trendu i nie wbijesz jak cos naprawdę startuje.
Boli mnie że im bardziej stary się robie tym więcej takich rzeczy mi ucieknie, bo "przecież to głupie."

Tak czy inaczej z LTC chciałem zagrać na cykliczności do BTC bo wymieniłem nieco na LTC przy pesymiźmie na dole i mój trejd czeka na ralizacje na 0.6-0.01 BTC :)
generalnie powoli łapie atencje.

Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: masonbtc » wtorek, 9 listopada 2021, 03:23

ciekawa sytuacja bo przy rosnącej dominacji BTC mamy breakout na parze ltc/btc

ostatnie 24h w rankingu to 3 najlepszy wynik wzrostu procentowego oraz 10 pozycja wolumenu

w rankingu ogólnym chyba najniżej było 19 miejsce obecnie 14

no i najważniejsza sprawa mamy zrobione HH widoczne w skali 1W potwierdzające trend wzrostowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 9 listopada 2021, 15:24

Patrzcie jaki prorok ;)

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: BitBoy » wtorek, 9 listopada 2021, 18:03

Skoro się rozkręcamy, to ja bez kozery powiem - tysioncosimset :)


Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: xbladexx » środa, 10 listopada 2021, 08:14

BitBoy pisze: wtorek, 9 listopada 2021, 18:03Skoro się rozkręcamy, to ja bez kozery powiem - tysioncosimset
o widzę, że zaczyna się powolutku budowanie pozytywnego przekazu na LTC : ) na google trends tego nie widać ale po 400 usd sie zacznie FOMO

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: BitBoy » środa, 10 listopada 2021, 18:12

xbladexx pisze: środa, 10 listopada 2021, 08:14 po 400 usd sie zacznie FOMO
Ja ten filmik o 1800$ wrzuciłem rozrywkowo, ale jeśli niedajboże LTC się rozpędzi, to oprócz FOMO będziemy mieć na forum standardowe 5 etapów przechodzenia żałoby :)
Spoiler:
1. Wyparcie(400$): "Pff..., to chwilowy zryw. Ten staroć nie może rosnąć dłużej. Tylko fanatycy to trzymają."
2. Gniew(500$): "Czemu to gów.. nadal rośnie?! Przecież ten trup nie ma Amazing Technology X, która jest przyszłością crypto! Manipulacja wielorybów!"
3. Targowanie się(600$): "No ale będzie jeszcze korekta i szansa na wejście, prawda? PRAWDA??"
4. Depresja(800$): "Ja pierd... A ja sprzedałem wszystko tydzień przed wystrzałem... Znowu to samo... Jestem debilem."
5. Akceptacja(1000$): "Ważne że nic nie straciłem. Zarobiłem na innych coinach. A poza tym kto mógł przewidzieć że taki trup jeszcze urośnie? No kto!?"

Nieraz powtarzam że lubię niektóre wątki na forum, bo są dobrym barometrem nastrojów. Jak pojawiają się tam typowe teksty, ludzi obrażonych na jakiegoś coina("bo nie rośnie i się nie rozwija"), że sprzedali trupa itd, to znak że mamy kapitulację i już czas na wzrosty. Sam też jestem typowym "dumb money" więc przerabiałem to już na sobie przez te wszystkie lata ;) Dlatego nie mamy szans w starciu z algorytmami, one nie posiadają emocji.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: The Real McCoin » środa, 10 listopada 2021, 20:17

BitBoy pisze: środa, 10 listopada 2021, 18:12nie mamy szans w starciu z algorytmami, one nie posiadają emocji
Może są jakieś substancje chemiczne polecane traderom do zażywania, które pozbawiają emocji?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: adiqq » środa, 10 listopada 2021, 22:31

BitBoy pisze: środa, 10 listopada 2021, 18:125. Akceptacja(1000$): "Ważne że nic nie straciłem. Zarobiłem na innych coinach. A poza tym kto mógł przewidzieć że taki trup jeszcze urośnie? No kto!?"
Serio? :lol:
No musiałby dolecieć naprawdę dużo wyżej niż te filmikowe 1800$, żeby ten scenariusz sięz ziścił....bardzo mało to prawdopodobne...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: masonbtc » środa, 10 listopada 2021, 23:09

Obrazek
nice

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Postautor: xbladexx » czwartek, 11 listopada 2021, 20:47

adiqq pisze: środa, 10 listopada 2021, 22:31No musiałby dolecieć naprawdę dużo wyżej niż te filmikowe 1800$, żeby ten scenariusz sięz ziścił....bardzo mało to prawdopodobne...
Kto inwestował w krypto ten z cyrku się nie śmieje :) ...
Kto będzie pompował Szibe / Doge... Kto podpompuje LTC...
Jakbyśmy wiedzieli to każdy z nas by zrobił x1000 na psach ale nikt nie zrobił tego.

w praktyce cena jak wyskakuje poza zakres ludzkiej wyobraźni.
Bazując na poprzednich wynikach to po przebiciu 400USD cos w granicach 1800-6000 jest możliwa.
Jeśli LTC wyleci poza 400+ na stałe to zasięg 3000-10 000 jest możliwy w jakimś szaleństwie - ogólnie by mnie to nie zaskoczyło.
(chyba po nocach bym nie spał ) ciężko mi target sell dać powyżej 400USD może być i 4000USD, niedźwiedzie się juz wyprzedały XD między 400$-25$ teraz

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości