Co tam w ltc piszczy. Dyskusja ogólna o Litecoin

Rozmowny
Posty: 71
Rejestracja: 11 czerwca 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Bit11 » piątek, 5 lipca 2013, 21:18

Ja właśnie chciałem kupić CNC bo pomyślałem sobie, że taniej i tak już nie będzie a zawsze może podskoczyć cena ale jednak zostałem przy "bezpieczniejszej" walucie LTC i się przejechałem bo ustawiłem na noc kupno po kursie 2.56 a LTC dalej spada. Może po CNC będzie FTC zdychać i to wycofają wtedy chętnie zakupię trochę FTC. Największe kokosy robi się na małych coinach.

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: satriani » piątek, 5 lipca 2013, 23:45

Maggix pisze:Nic nie tonie , to celowa zagrywka grubasy teraz skupia btc potem sprzedadza po 120 to jest calkiem normalne . Dodac nalezy ze btc nie powinno zejsc ponizej magicznych pieciu dych potem w gore tylko wczesniej LTC wejdzie na Mtgoxxa i zaliczy 5-6 usd czyli okolo 1/10 btc taki jest plan na podbicie ceny Litcoina.
nie wiem czy kolega wie, ale od poczatku projektu kurs BTC byl silnie skorelowany z ceną wydobycia. Teraz jak sa asic'i cena wydobycia to niecałe 1$ (dla kazdego ASICa). 1 stycznia bedzie trudnosc x11, wiec cena wydobycia okolo 2-10$ (zaleznie ktory ASIC) i tam też bym sie dopatrywał dna w średnim terminie. a w dlugim terminie to oczywiscie projekt jest genialny i odpowiada na ogromna ilosc potrzeb spolecznych wiec będzie sukcesem. To czego prawdopodobnie doświadczymy za kilka miesiecy i na BTC i LTC to duża okazja kupienia tanio. Proponuje przyjąć postawe stand-by i przed 30$ na BTC lepiej sie kupować BTC ani LTC

Dyskutant
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Skarpi » sobota, 6 lipca 2013, 00:10

wut?

To chyba wydobycie (a za nim trudność) jest pochodną popularności i ceny BTC, a nie na odwrót?

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: ekonokomik » sobota, 6 lipca 2013, 00:16

Jak widać LTC nie istnieje póki co jako odrębna waluta :P
LTC jest jak złotówka: kiedy $ spada to PLN też bo "inwestorzy tracą sentyment do rynków wschodzących", kiedy forint spada to PLN też bo "jesteśmy w tym samym koszyku", a kiedy Euro spada to PLN też "przez kłopoty w UE".
Złotówka rośnie tylko jeśli gdzie indziej są nudy i inwestorzy nie wiedzą co robić z forsą. Jak widać z LTC jest tak samo :)

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 23 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Street » sobota, 6 lipca 2013, 16:57

No, czas na zakupy dzisiaj :) Cena juz nizsza nie będzie moim zdaniem :)

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: przester27 » poniedziałek, 8 lipca 2013, 22:09

wiadomo już coś bliżej kiedy ltc ma wejść na goxa ?

Wygadany
Posty: 526
Rejestracja: 25 lipca 2012
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: poochone » poniedziałek, 8 lipca 2013, 22:17

jutro o 25:61
Obrazek
Unlock Telefonow
NOKIA HTC BLACKBERRY ZTE DORO
Zapraszam na PM

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: przester27 » poniedziałek, 8 lipca 2013, 22:23

dzięki za odpowiedz. przestaw sobie zegarek na czas ziemski.

Rozmowny
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: mr. fix it » poniedziałek, 8 lipca 2013, 23:18

Nie filozuj

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Bemx2k » wtorek, 9 lipca 2013, 00:18

przester27

LTC moze wejsc na goxxa za dwa dni , dwa tygodnie , dwa miesiace albo wcale
wiekszosc co ludzie pisza w necie to spekulacje , wiekszosc sie zaladowala w LTC na maxa i liczy na latwy zysk :/ moze sie cos wylamac i ludziska co poinwestowali cale wyplaty w LTC moga byc ostro zdziwieni .
BTC>ETH

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: ekonokomik » wtorek, 9 lipca 2013, 09:40

Bemx2k pisze:przester27

LTC moze wejsc na goxxa za dwa dni , dwa tygodnie , dwa miesiace albo wcale
wiekszosc co ludzie pisza w necie to spekulacje , wiekszosc sie zaladowala w LTC na maxa i liczy na latwy zysk :/ moze sie cos wylamac i ludziska co poinwestowali cale wyplaty w LTC moga byc ostro zdziwieni .
Z tym "wiekszosc" to nie do konca tak. Można odniesc wprawdzie takie wrazenie jak się czyta forum, ale google trends twierdzi, ze jest jeszcze sporo miejsca na rozpropagowanie a wiec i wzrosty:
http://www.google.com/trends/explore?q= ... oin&cmpt=q

Z tym zaladowaniem "na maxa" to tez chyba tylko nieodpowiedzialni ludzie. Z tego co czytam, wiekszosc inwestuje ostroznie: 20% - 30% pieniedzy. Poniewaz na BTC utrzymuje sie trend spadkowy, to jesli LTC wejdzie na Gox i ruszy w góre, to Ci ludzie będą mogli natychmiast przesunac pienidze i wpakowac w LTC drugie tyle kasy. Wiec nawet bez zwiekszenia popularnosci mozna przewidywac co sie stanie z kursem, jesli obecni spekulanci podwoją inwestycje w LTC w pierwszej fazie po wejsciu na Goxa.

Wg mnie te dwie rzeczy dają potencjał nawet na dziesięciokrotne zyski w szczycie, JEŚLI ltc szybko znajdzie się na Goxie (czyli zgodnie z zapowiedziami w lipcu).

Oczywiscie wszystko moze pojsc nie tak, wystarczy ze Gox przesunie jeszcze termin wprowadzenia LTC i kurs pewnie poleci o 1/3. LTC to teraz inwestycja bardzo wysokiego ryzyka. Trzeba to sobie wkalkulowac i inwestowac tyle ile mozna stracic. Jesli za miesiac okaze sie ze Gox dal ciała a kurs LTC jest $1.5 to wzrusze ramionami, wycofam forse i wlicze sobie stratę w "koszty" zabawy.
Ale gdybym miał zainwestować "całą wypłatę" to nigdy bym tego nie zrobił.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Maggix » wtorek, 9 lipca 2013, 10:01

Skoro ltc od trzech miesiecy stoi ponad 2 usd to mozna zalozyc ze owe 2$ to minimalny kurs wyjsciowy . Jak sie tylko zblizy do tej wartosci kupowac ile sie da ;)
Powiem tak nie naleze do zasobnych w gotowke ale jak by kurs ltc polecial dzis na 1.5$ to kupilbym w ciemno jakies 300 monet.

Rozmowny
Posty: 71
Rejestracja: 11 czerwca 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Bit11 » środa, 10 lipca 2013, 04:17

Wypłaty? to pewnie najłagodniejsze wersje wpakowanych pieniędzy w LTC przez ludzi, pewnie znajdą się tacy którzy wzięli duże kredyty, na świecie nie brakuje ryzykantów.
Skoro BTC potrafiło spaść o połowę w cenie to myślę, że LTC tym bardziej może.
Bezpieczniejszym zarobkiem od inwestowania i czekania na goxa jest codzienne kupowanie i sprzedawanie, LTC w dzień potrafi spaść o 10 centów i wybić się szybko z powrotem i tak będzie do 31 lipca po czym drastycznie spadnie jeśli nie wejdzie na goxa. Trzymanie LTC jest bezpieczne do końca miesiąca.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Bemx2k » środa, 10 lipca 2013, 19:16

Ja sam wprowadzilem 2 kumpli ktorzy razem zainwestowali w LTC ponad 3k funtow ( obym tego nie zalowal )
dzis sie cos rusza , na BTC-E masa ludzi kupuje LTC sprzedajacych brak :(
BTC>ETH

Dyskutant
Posty: 186
Rejestracja: 8 marca 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: 11111111 » środa, 10 lipca 2013, 22:38

To wejście LTC na goxa już się nudne robi. Może lepiej niech nie wchodzi bo wtedy diff pójdzie na 2000...
Ja zastanawiam się czym NVC sobie zasłużył na .042 :?
Czym NVC zasługuje na to aby być droższe niż LTC...

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: Maggix » czwartek, 11 lipca 2013, 10:21

To przeciaganie wejscia LTC na Goxxa to bycmoze celowa robota zeby rozlozyc napiecie zakupow w czasie .

Gaduła
Posty: 341
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: dotcom » czwartek, 11 lipca 2013, 10:35

sporo z moich ltc upłynniłem, musiałem na studia i wakacje zapłacić, mam jakieś 170 i ustawione zlecenie sprzedaży na ok. 16 $ za sztukę. Jak myślicie? Prawdopodobne? :D
Myślę, że podczas boomu, w ten sam dzień co wejdzie na gox, 20 $ może liznąć LTC, przynajmniej na kilka sekund

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: prezes » czwartek, 11 lipca 2013, 11:37

na mtgox to może liznąć nawet 50 $ ale Ty tam nie sprzedaż bo zanim przelejesz swoje LTC to cena spadnie
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: ekonokomik » czwartek, 11 lipca 2013, 19:22

prezes pisze:na mtgox to może liznąć nawet 50 $ ale Ty tam nie sprzedaż bo zanim przelejesz swoje LTC to cena spadnie
Nie żartuj. az tak szybko to sie nie wydarzy :)
A nawet jak po pierwszej euforii zacznie sie wyprzedaz i gwaltownie spadnie, to bedzie dobra okazja zeby dokupic, bo potem pewmnie zacznie sie piąć znow wolniej w gore.

Rozmowny
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co tam w ltc piszczy

Postautor: stimax » czwartek, 11 lipca 2013, 21:37

Jesli o mnie chodzi to sa dwa wyjscia: 1. LTC pojdzie w gore i duzo osob sie dorobi. 2. LTC okaze sie wielka klapa.

Osobiscie licze na opcje 1, jednak mozna zauwazyc iz duzo ludzi liczy na to iz z LTC potoczy sie podobnie jak z BTC, i przez to wydaje mi sie ze moze okazac sie klapa.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości