LTC wysłane na adres BTC

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LTC wysłane na adres BTC

Postautor: Scypek » wtorek, 19 grudnia 2017, 00:00

Cześć,

Już jakiś czas zabierałem się do utworzenia konta na tym forum, ostatecznie mój idiotyczny błąd który dziś popełniłem podczas transakcji na giełdach spowodował że zrobiłem to właśnie dziś.

Wysyłałem LTC z jednej giełdy na drugą, niestety zamiast podać adres porfela LTC podałem adres BTC.
Adres był Segwitowy (tak przynajmniej mi się wydaje rozpoczynający się na " 3 ") więc transakcja została potwierdzona w łańcuchu LTC.
Wiem wiem, adres powinno się sprawdzać, tak zresztą zrobiłem w końcu wysłałem na swój, tylko nie ten :/ Zgubiła mnie rutyna, w sumie to nawet nie wiedziałem że jest to możliwe.

Znalazłem kilka podobnych wątków w googłach, głównie na angielskojęzycznych forach, temat najczęściej się urywa na etapie kontaktu z giełdą.
Liczę że wspólnie uda się ustalić co można ostatecznie zrobić w tej sytuacji i nawet jeżeli nie odzyskam środków to chociaż pozostawimy coś dla innych ;)

Otóż istnieje teoria która mówi że w związku z tym że klucz segwitowy w przypadku obu coinów jest generowany z tego samego algorytmu, klucz prywatne i publiczne mogą być takie same dla BTC i LTC.

Znając właściciela potfela BTC na który wysłaliśmy LiteCoiny, możemy liczyć na udostępnienie klucza prywatnego i zaimportowanie go do porfela LTC. Wygląda na to że to jedyna opcja.


Właściciela znam, jest to giełda BitBay, wysłałem odpowiednie zapytanie do supportu, pytanie czy będą mieli szczerą chęć pomóc. Mieli już wcześniej takie zgłoszenia od innych osób, twierdzą że nie ma możliwości, może coś zmieniło się w tym temacie.

Prośba o informację jeżeli ktoś ma doświadczenia w tym temacie, szczególnie związane z BB.
Zawsze podchodzę z rezerwą do tutoriali z YT ale ten wygląda obiecująco [youtube][/youtube]

Pozdrawiam.

EDIT: 06.01.2018

Informacyjnie dla potomnych.

BitBay odpowiedział na moje zgłoszenie, odzyskanie środków jest możliwe, nie opisali dokładnego procesu, ale prawdopodobnie będą importować klucz prywatny.
Koszt takiej operacji to zawrotne 25% ;) - Dużo, nie wiem czy wymyślili to na miejscu i czy ta ilość jest ustalana od ilości środków (w moim wypadku to będzie około 600 zł).

W każdym razie biorąc pod uwagę support innych giełd + za to że podjęli w ogóle temat. Nie negocjowałem, ponieważ od pewnego czasu ze względu na ilość użytkowników, długo czeka się na odpowiedzi, a mi szkoda czasu.

Mam czekać na zaksięgowanie środków, dam znać gdy się uda.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości