Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Postautor: MogliBanan » sobota, 15 lipca 2017, 17:18

Witam,

postanowiłem przelać moje zalegające od lat środki z portfela, który mam od kilku lat na giełdę i coś tam pomajstrować. Odpaliłem klienta, dociągnął całą historię, zrobiłem transfer na BitMarket.pl i od 2 godzin cały czas mam w informacjach transakcji 0/niepotwierdzone. Dobrze, że na próbę zrobiłem tylko 1 LTC, bo już mi to nie daje spokoju. Kilka dni temu robiłem transfer z BTC-E na BitMarket i trwało to max 2 min i już środki były na giełdzie. Nie wiem o co chodzi. Poniżej zamieszczam tracker transakcji:

https://live.blockcypher.com/ltc/tx/ae6 ... 12773738f/

Portfel ze strony LiteCoin wersja sprzed kilku lat, dokładnie 0.8.5.1 beta. Cały łańcuch dociągnięty.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Postautor: pm7 » sobota, 15 lipca 2017, 17:43

MogliBanan pisze: Nie wiem o co chodzi.
Za potwierdzenie transakcji zawsze odpowiada nadawca.

W tym przypadku nie dałeś żadnej opłaty.

Obrazek

Litecoin nie ma dużo transakcji, więc jest niezła szansa, że nawet bez opłat i tak ktoś ją potwierdzi. Pozostaje czekać. Jeżeli w przyszłości chciałbyś szybsze potwierdzenie, ustaw sobie jakieś opłaty.
MogliBanan pisze: Portfel ze strony LiteCoin wersja sprzed kilku lat, dokładnie 0.8.5.1 beta. Cały łańcuch dociągnięty.
Używanie kilkuletnich portfeli to niekoniecznie dobry pomysł, nawet jeżeli wydaje się, że działają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Postautor: mecenas » sobota, 15 lipca 2017, 17:45

MogliBanan pisze: Portfel ze strony LiteCoin wersja sprzed kilku lat
A czemu tak?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Postautor: MogliBanan » sobota, 15 lipca 2017, 17:59

mecenas pisze:
MogliBanan pisze: Portfel ze strony LiteCoin wersja sprzed kilku lat
A czemu tak?
Bo nie wiem jak przenieść zawartość portfela do nowego klienta. Wczoraj próbowałem na laptopie poprzez konsolę wgrać plik wallet.dat, ale co chwilę wywalało błąd, więc odpaliłem stacjonarny po kilku latach i skorzystałem z tego co było, tylko dociągnęło łańcuch.

Niestety nie mam w tym portfelu żadnej opcji do dawania opłat za transakcję. Jedynie podaję adres, etykietę oraz ilość LTC do przetransferowania.

Czy mogę teraz zainstalować Litecoin Core 0.13.2 i jakoś podmienić w nim wallet.dat na ten który mam obecnie na dysku (przed chwilą zrobiłem backupwallet z konsoli w starym kliencie)?

Da się wgrać obecne bloki żeby nie czekać 5 lat?

Czy mogę potem jakoś przelać resztę LTC zanim ta oczekująca transakcja się potwierdzi?

Dzięki raz jeszcze za pomoc

EDIT:

Ok, zainstalowałem LitecoinCore 0.13.2 - najnowsza wersja. Po pierwszym odpaleniu oczywiście 5 lat w plecy. Skopiowałem całą zawartość (wraz z wallet.dat) z mojego poprzedniego katalogu gdzie był Litecoin-QT i wkleiłem do appdata/roaming/litecoin (tam utworzył się folder dla Litecoin Core).

Akutalnie w statusach transakcji w nowym kliencie widnieje coś takiego:

Obrazek

W nowym kliencie widzę opcję opłat. Jaką należy przyjąć opłatę przy transakcji 30LTC i czy mogę ją zrobić teraz gdy poprzednia cały czas wisi?

EDIT2:

Udało mi się anulować poprzednią transakcję (w nowym kliencie jest taka możliwość po kliknięciu prawym na wybraną transakcję). Tak więc ponowiłem próbę, tym razem z opłatą i w trackerze jest jakiś warning double-spent? Powinienem się martwić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Postautor: mecenas » sobota, 15 lipca 2017, 19:33

MogliBanan pisze: W nowym kliencie widzę opcję opłat. Jaką należy przyjąć opłatę przy transakcji 30LTC
O ile pamiętam standard fee LTC to 0,001 LTC. Kwota przelewu nie ma znaczenia, raczej wielkość w bajtach. Przy 0,002 spokojnie przejdzie w najbliższych blokach.
MogliBanan pisze: Skopiowałem całą zawartość (wraz z wallet.dat)
Sama podmianka wallet.dat nic nie dała?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Postautor: pm7 » niedziela, 16 lipca 2017, 14:14

MogliBanan pisze: Bo nie wiem jak przenieść zawartość portfela do nowego klienta. Wczoraj próbowałem na laptopie poprzez konsolę wgrać plik wallet.dat, ale co chwilę wywalało błąd, więc odpaliłem stacjonarny po kilku latach i skorzystałem z tego co było, tylko dociągnęło łańcuch.
Jak się nie da z konsoli, to można (przy wyłączonym Litecoin!) wejść do katalogu z plikami i samemu przenieść wallet.dat
MogliBanan pisze: Niestety nie mam w tym portfelu żadnej opcji do dawania opłat za transakcję. Jedynie podaję adres, etykietę oraz ilość LTC do przetransferowania.
Prawie na pewno masz, wystarczy zajrzeć do ustawień.
MogliBanan pisze: Tak więc ponowiłem próbę, tym razem z opłatą i w trackerze jest jakiś warning double-spent? Powinienem się martwić?
Czemu martwić? Przecież to jest dokładnie to, co zrobiłeś :)
To jest ostrzeżenie ważne przy przyjmowaniu transakcji, bo oznacza zwiększoną szansę, że nie dostaniemy kasy mimo widocznego przelewu (bo wysyłający próbuje wysłać te same monety w inny sposób, np. z inną opłatę, ale może zamiast do Ciebie do innej osoby). Dlatego generalnie zaleca się czekać na potwierdzenia, bo praktycznie uniemożliwiają one zmianę przelewu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja z portfela na giełdę stoi w miejscu

Postautor: Fugitive » poniedziałek, 11 września 2017, 20:26

Udało mi się anulować poprzednią transakcję (w nowym kliencie jest taka możliwość po kliknięciu prawym na wybraną transakcję). Tak więc ponowiłem próbę, tym razem z opłatą i w trackerze jest jakiś warning double-spent? Powinienem się martwić?

Czy to funkcja "abandon transaction"? Pytam, bo ja to tłumacze jako porzucenie moich lajtkow :)
Sprawdziłem na żywym organizmie, aktualizacja portfela + użycie funkcji "abandon transaction" zwraca zalegające monety.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości