Czy warto odkupywać?

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto odkupywać?

Postautor: smp » czwartek, 4 maja 2017, 12:20

Sprzedałem sporo LTC po 16$, bo mi się zdawało, że zaraz będzie jakaś solidna korekta. A zamiast tego kurs poszedł do 20$ :(

Teraz mam dylemat czy odkupywać ze stratą? Przewiduje ktoś że będzie korekta poniżej 16$?

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto odkupywać?

Postautor: Maggix » czwartek, 4 maja 2017, 12:38

Potrzebujesz magicznej rady ?
Ja bym nie odkupił bo już przerabiałem podobny scenariusz i straciłem .
Ale są tacy na forum którzy wierzą że to dopiero początek zwyżki i do końca roku będzie 50$

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto odkupywać?

Postautor: Legamedary » czwartek, 4 maja 2017, 12:47

Ja cały czas dokupuję :)
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto odkupywać?

Postautor: smp » czwartek, 4 maja 2017, 13:08

OK dzięki za opinię. Ja też już tak raz straciłem. Stąd mam wątpliwości.

Ale pamiętam te czasy jak pierwszy raz usłyszałem o Bitcoinie, pomyślałem że sobie trochę kupię. Ale jak zobaczyłem, że 1 BTC kosztuje, aż 10$ (tak, dziesięć, to było dawno) to mi się odechciało i zrezygnowałem, bo pomyślałem że to dużo i to właściwie za "nic" :lol: No a potem kupowałem już za grubą kasę :cry:


Czy podobnie może być z LTC?

Słyszałem jak pewien stary wyga giełdowy i milioner mówił, że analiza fundamentalna miażdży analizę techniczną.
A także, że kopia nigdy nie zastąpi oryginału.

Ja teraz patrzę na to tak, że LTC, żeby konkurować z BTC musi być czymś nowym, a nie tylko kopią. Musi dawać coś czego nie daje BTC, bo inaczej będzie tylko grą hazardową.

Kiedyś kurs LTC urósł, bo miał trafić na największą giełdę, a dawał przewagę w postaci szybkiego potwierdzania transakcji! Tym się różnił. Nikt nie chce czekać 10 min skoro można poczekać 3,5 min.

A wiecie czemu moim zdaniem kurs LTC potem poleciał na pysk?

Bo ktoś matematycznie dowiódł, że nie trzeba czekać na potwierdzenie 10 minut, po prostu w miarę jak informacja o transakcji rozchodzi się po sieci to szanse na fałszerstwo spadają gwałtownie do zera.

W efekcie bitcoinami można płacić natychmiast, bez czekania i nieraz tak zdarzało mi się płacić np. za gry. No więc to żadnej przewagi LTC nie miał.

Ale teraz sytuacja się jakby odwraca, bo LTC będzie mieć SegWit i LN...

Jeśli BTC dodatkowo rozpadnie się na dwie monety i nie dostanie SegWitu... to powiem tak: LTC zastąpi BTC... a łatwo zgadnąć jak jego cena wtedy wzrośnie.

Ale jeśli BTC też dostanie SegWit i LN to znów przewaga LTC wyparuje i kurs poleci na pysk i już nigdy się nie podniesie do takiego poziomu (o ile znów jakaś nowinka techniczna na miarę SegWitu nie wejdzie, ale to mało prawdopodobne)

Pytanie do tych co się orientują - czy LTC ma szansę mieć coś czego BTC długo nie dostanie? Bo od tego zależy przyszły kurs i to czy warto odkupować czy też nie. :? :? :?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Czy warto odkupywać?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 4 maja 2017, 13:44

Za bezpieczeństwo sieci odpowiada moc obliczeniowa pow. Moc sieci ltc jest o rzędy wielkości mniejsza niż btc. To tyle, jeżeli chodzi o fundamenty.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto odkupywać?

Postautor: smp » czwartek, 4 maja 2017, 13:50

Ale moc sieci może zawsze wzrosnąć wraz ze wzrostem popularności.

A ważniejsza dla popularności jest wygoda obsługi, a nie bezpieczeństwo. A tu liczy się na co będą patrzeć użytkownicy (klienci / sprzedawcy) np. mając do wyboru sklep którym mogą działać płatności LTC lub BTC

Gdyby bezpieczeństwo było ważniejsze od wygody nikt nie płaciłby podając w internecie numerku karty kredytowej, bo wiadomo... :lol:

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości