kilka plikow wallet.dat

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kilka plikow wallet.dat

Postautor: adamII » czwartek, 25 lutego 2016, 17:53

witam, kupowalem litecoiny na 2 roznych komputerach, w tej chwili 2 rozne pliki wallet.dat z roznymi transakcjami mam na jedym komputerze i gdy uruchamiam portfel litecoin to mam na nim litecoiny z transakcji, ktore odbywaly sie na tym komputerze. a chcialbym otworzyc takdze te z drugiego pliku wallet. Łopatologicznie wycialem wiec wallet.dat z katalogu src i wkleilem tam starego waleta ale po uruchomieniu portfela ciagle mam pokazany bilans nowych transakcji. Jak sprawdzic bilans ze starego pliku?
ps.uzywam litecoin-qt
Pozdrawiam.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kilka plikow wallet.dat

Postautor: pm7 » czwartek, 25 lutego 2016, 19:00

Po pierwsze, po KAŻDEJ zmianie pliku wallet.dat należy uruchomić litecoin-qt z opcją -rescan, żeby wykrył wszystkie przeszłe transakcje. Zawsze.
Po drugie, jeżeli po zmianie pliku wciąż widzisz te same transakcje, to znaczy, że oba portfele zawierają podobny zbiór kluczy (adresów).
Może do złego katalogu to wrzucasz? Co to za katalog src? W Windows wallet.dat jest w %AppData%/Litecoin-qt, a w Linuksie w ~/.litecoin-qt, albo podobnie.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kilka plikow wallet.dat

Postautor: adamII » czwartek, 25 lutego 2016, 22:11

...katalogu z litecoin0qt nie mialem na dysku c tylko na innym zainstalowalem, tak wiec w folderze z tym programem mam katalogi daemon i src, w src mam plik wallet.dat, ktory skopiowalem z tamtego komputera. Nie mialem pojecia ze na c tworza sie inne kopie...
Na szczescie wrzucilem wlasnie stary wallet do podanej przez Ciebie lokalizacji i wszystko dziala. Dzieki

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kilka plikow wallet.dat

Postautor: pm7 » piątek, 26 lutego 2016, 12:55

Pamiętaj o używaniu opcji -rescan po zmianie portfela, inaczej część transakcji może nie zostać wykryta przez co będziesz miał nieprawdziwe saldo i nie będziesz mógł wysyłać LTC.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość