Cofnieta transakcja LTC - Electrum wallet pod windowsa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cofnieta transakcja LTC - Electrum wallet pod windowsa

Postautor: Rumcajs » sobota, 6 lutego 2016, 13:13

Mam dziwny problem bo nie wiem czy to sie nie powtórzy następnym razem.
Wysłałem LTC na podany adres do wpłat przez giełde, czekałem 24 godziny i była transakcja widoczna jako pending czy tam sending nie pamietam, w każdym razie miała ona 0 potwierdzeń po 24 godzinach nadal. Potem zauważyłem że ta zielona kropka wielka "network" nie pali sie i ciagle pisze że synchronizuje, chociaz jak wysyłałem to jestem prawie pewien zie sie palila zielona kropka, poza tym 2 dni przed wysłaniem na moj wallet przysłałem troche LTC wiec był zaktualizowany raczej.
Na tej szarej transakcji z -xx LTC pod prawym myszki było pare opcji i jak klikałem na details to pisało że 0 potwierdzeń, a jak na "viev on the blockexplorer" to mi stronka wyświietlała "transakcja not found" :)
Wczoraj nagle transakcja znikla z histori w ogóle i kwota LTC pojawiła się znów w balanscie jednak na czerwono pisało przy niej z boku na czerwono -1,22 LTC czyli tak jakbym wysłał gdzieś 1,22 LTC a nie całość.
Do tego ciągle synchronizowało. Dzis włączam kompa i nic nie synchronizuje , zielona kropka sie pali cały czas i to -1,22 LTC znikło, mam całość LTC co miałem wcześniej a tej transakcji nie ma w ogole nigdzie w historii jakby nie istaniała. Jednak odzyskanie tych LTC trwało 3 dni (wiadomo nie siedzialem non stop przy kompie) i sie zastanawiam czy to sie nie powtórzy następnym razem. Tym razem LTC wróciło ale co jeśli kiedyś nie wróci :)
Czy to wina ze mam pewnie nieaktualny wallet czy czego ?

Wallet: Electrum-LTC 2.3.2.2 (windows)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cofnieta transakcja - Electrum wallet pod windowsa

Postautor: pm7 » sobota, 6 lutego 2016, 14:56

Electrum-LTC jest już w wersji 2.6.0.1 https://electrum-ltc.org/
Raczej nie powinno to powodować problemów, ale lepiej aktualizować.

Jeżeli kropka nie jest zielona, to nie ma połączenia z serwerem / jest problem z serwerem.
W takim przypadku jak spróbujesz wysłać transakcje, to może w ogóle nie wyjść.
Jeżeli masz automatyczne wybieranie serwera, wystarczy parę razy wyłączyć i włączyć Electrum.
Jak masz wybrany serwer, trzeba zmienić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cofnieta transakcja LTC - Electrum wallet pod windowsa

Postautor: Rumcajs » sobota, 6 lutego 2016, 15:32

Nic ręcznie nie konfigurowałem, po prostu tylko zainstalowałem wallet i chodzi na oryginalnych ustawieniach.
Być może wysłałem moje LTC jak mi zgasła zielona kropka, moglem nie zauwazyć, ale internet mi działał na pewno bo siedziałem na różnych stronach jak wysyłałem ltc.
nie bardzo mi sie chce znow instalowac walleta LTC, ciagle nowe wersje wychodzą , nie mam czasu ciagle ich aktualizowac :(

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Cofnieta transakcja LTC - Electrum wallet pod windowsa

Postautor: rav3n_pl » sobota, 6 lutego 2016, 16:13

Kopia walleta, aktualny soft, reset danych i nowa synchronizacja.
Wygląda, jakby transakcja była nie wysłana lub nie była prawidłowo rozgłaszana (za mała opłata?).
Polecam, żeby przed wysłaniem środków zawsze poczekać na "sync" z siecią. Zwłaszcza, jeżeli używamy tych samych adresów na róznych portfelach/programach.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości