Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac klucz

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 272
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac klucz

Postautor: pawelpawel » wtorek, 4 marca 2014, 14:33

Czy zaszyfrowany portfel w Litecoin mocnym haslem jest bezpieczny (nie biorac pod uwage trojanow itp.)? Czy moze lepiej zaszyfrowac wallet przy pomocy truecrypt?
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 marca 2014, 14:47 przez pawelpawel, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela

Postautor: Bitmar » wtorek, 4 marca 2014, 14:37

Jest bezpieczny (nie biorąc pod uwagę trojanów i tego, że masz trudne hasło) ale jeśli dodatkowo zaszyfrujesz truecryptem to jeszcze lepiej (ale przed trojanami to też nie chroni). Pod tym względem lepiej być maniakiem niż ofiarą.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 272
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: pawelpawel » wtorek, 4 marca 2014, 14:48

Dzieki.
Zeby nie zasmiecac forum to zdam tu kolejne pytanie. Jak wyciagnac klucz z adresu?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 311
Rejestracja: 13 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: barton » wtorek, 4 marca 2014, 14:54

w konsoli poszukaj przy opcji help znajdziesz komendę

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 4 marca 2014, 15:05

1. Uruchamiamy Bitcoin-qt wschodzimy w zakładkę "Pomoc"->"Okno debugowania"-> zakładka "Konsola" 2. Jeżeli nasz portfel jest zaszyfrowany należy go odblokować comendą:
walletpassphrase Twoje_hasło 360 - 360 oznacza że nasz portfel będzie odbezpieczony na 360 sekund
3. Następnie exportujemy klucz prywatny komendą:
dumpprivkey yourPublicAddress
Otrzymamy nasz klucz prywatny
walletlock zabezpieczamy portfel

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: Rumcajs » niedziela, 6 kwietnia 2014, 09:28

Ja niedawno zainstalowalem Litecoin-qt i zaszyfrowałem portfel. Teraz jakbym tam chcial przelac kilka LTC to uzywam tej komendy do odszyfrowania tylko bez wpisywania ilosci czasu? Czy nie wolno trzymać pustego portfela nawet niezaszyfrowanego ? Ale to wtedy wejdzie do niego wysłane LTC ?
Dodam że to pusty portfel tam nic nie ma a nie wiem kiedy kupie kilka LTC , moge go otworzyć teraz i czekać az bede miał te LTC czy LTC dojdzie mimo ze jest zablokowany?
I który klucz jest adresem mojego portfela, tak że jak kupilbym gdzies LTC to jak wysłać na swoj adres to LTC , gdzie to sprawdzic bo niewiem jaki adres wpisac naq gieldzie po kupieniu LTC zeby mi doszło? I czy musi być odszyfrowany moj portfel żeby to LTC weszło do niego?
Bo teraz jedynie widze kłodke taką i pisze mi że moj portfel jest zaszyfrowany i zablokowany a nie widze tego porftela wogole.

Edycja: miałem na myśli oczywiście LItecoin-qt sorki.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:45 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: pm7 » niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:11

Bitcoin-qt obsługuje BTC, nie LTC. Nie musisz odszyfrowywać, nie musisz nawet mieć włączonego komputera, żeby otrzymać BTC/LTC. Tu możesz sprawdzić saldo danego adresu: http://ltc.blockr.io/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: minerek » niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:21

http://ltc.blockr.io/

Wow - wedle nie oni maja fantastyczne api !!
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: Rumcajs » niedziela, 6 kwietnia 2014, 11:50

Ale jak zobaczyć swoj portfel bez odszyfrowywania. w portfelu btc sa takie kwadraciki i moge zakłądać nowe portfele i je zahasłować i nazwać każdy inaczej a w Litecoin-qt to nie widze swojego portfela i nie wiem jaki ma adres.
Czy jak klikne w nim odbierz to sie pojawia pasek z : Etykieta (bez etykiety) i adres. Czy to jest mój portfel i adres to moj adres portfela a Etykieta to nazwa portfela tylko jej po prostu nie uzupełniłem ? Jakbym edytował etykiete i wpisał nazwe to jest to moj właśnie portfel zaszyfrowany w Litecoin-qt ?
A i jeszcze jedno jakbym chciał przenieśc swój portfel w LTC na pendrive to jaki plik jest plikiem mojego portfela ? I gdzie ten plik też w program files czy jak zainstalowałem Litecoin-qt na innym dysku niz system to moj plik porfela tam jest czy w program files gdzies jak w kliecie btc ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bezpieczenstwo zszyfrowanego portfela|Jak wyciagnac kluc

Postautor: pm7 » niedziela, 6 kwietnia 2014, 16:18

Rumcajs pisze: w portfelu btc sa takie kwadraciki i moge zakłądać nowe portfele i je zahasłować i nazwać każdy inaczej a w Litecoin-qt to nie widze swojego portfela i nie wiem jaki ma adres.
Mówisz o Multibit? Używaj nazw programów jeżeli chcesz być zrozumianym. Multibit obsługuje wiele portfeli. Zwykłe klienty bitcoin-qt (Bitcoin Core), czy litecoin-qt obsługują jeden portfel.
Rumcajs pisze: Czy jak klikne w nim odbierz to sie pojawia pasek z : Etykieta (bez etykiety) i adres. Czy to jest mój portfel i adres to moj adres portfela a Etykieta to nazwa portfela tylko jej po prostu nie uzupełniłem ? Jakbym edytował etykiete i wpisał nazwe to jest to moj właśnie portfel zaszyfrowany w Litecoin-qt ?
Portfel może mieć wiele adresów. Adresy w "odbierz" to Twoje adresy. Etykieta to nie nazwa portfela, tylko adresu.
Rumcajs pisze: A i jeszcze jedno jakbym chciał przenieśc swój portfel w LTC na pendrive to jaki plik jest plikiem mojego portfela ? I gdzie ten plik też w program files czy jak zainstalowałem Litecoin-qt na innym dysku niz system to moj plik porfela tam jest czy w program files gdzies jak w kliecie btc ?
Plik wallet.dat, w Windows w AppData/Litecoin

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości