POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Wojslav161 » czwartek, 2 stycznia 2014, 11:20

Witam, POTRZEBUJĘ POMOCY!

Wczoraj wieczorem dokonałem update'u software w moim telefonie Nokia E71, jednak po wszystkim aplikacja Nokia Suite nie chciała do końca przywrócić back-upu danych z telefonu. Co się okazało? W zapisanych stronach w przeglądarce Opera Mini miałem zapisaną stronę z wygenerowanym portfelem LTC na którym w tej chwili jest zakupiony przeze mnie 1 LTC... wiem że w tej chwili to tylko 100 zł ale może to być aż 100 zł kiedy skoczy kurs... portfel został wygenerowany na stronie liteaddress.org. Czy jest sposób aby odzyskać privkey od administratorów owej strony (mam adres portfela do platności) lub przywrócić pliki przeglądarki na telefonie po formacie?

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: lenny » czwartek, 2 stycznia 2014, 11:25

Nie. Liteaddress.org nie zapisuje zupełnie nic i wszystko dzieje się w twojej przeglądarce.
Nic nie da się zrobić. Sugeruję kupić nowego 1 LTC (jak sam mówiłeś, zanim kurs wzrośnie i będziesz stratny) i trochę rozsądniej go przechowywać niż na zakładce przeglądarki w telefonie... ;) Rozważ też użycie innej przeglądarki, Firefox i Chrome potrafią robić kopie zakładek na wielu komputerach, Firefox kopiuje całe profile i odtwarza na każdej innej maszynie/laptopie/telefonie, ze wszystkimi zakładkami, ustawieniami i otwartymi zakładkami nawet.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Wojslav161 » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:01

Ale chyba da się odzyskać pliki z pamięci telefonu? Strona była zapisana niedawno przed formatem a do pamięci raczej nic nie wgrywałem więc jest dość duże prawdopodobieństwo że cenny plik nie został nadpisany...

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: lenny » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:04

1. Otworzyłeś Operę od nowa i nadpisala ona bieżącą sesję.
2. Dokonałeś update firmware telefonu, nadpisane zostało tysiące plików, nie wiadomo, w którym momencie twoja stara sesja Opery została skasowana i nadpisana innymi plikami.

Odzyskiwanie danych z pamięci wewnętrznej telefonu to zadanie dla specjalistów lub dla kogoś kto zna się na temacie, uważam, że za 1 LTC jest to koszt znacznie przewyższający potencjalny zysk (bić się o 23 dolce? please...).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: lucky777 » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:08

Wojslav161 pisze:aplikacja Nokia Suite nie chciała do końca przywrócić back-upu danych z telefonu.
Raczej ten temat bym drążył. Co to znaczy nie do końca przywrócić backup? Może są jakieś narzędzie potrafiące odczytać Nokiowe backupy itd.
Walka z nadpisanymi plikami nie warta świeczki, potraktuj to jako lekcję pt. "Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty"

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Wojslav161 » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:11

lenny pisze:1. Otworzyłeś Operę od nowa i nadpisala ona bieżącą sesję.
2. Dokonałeś update firmware telefonu, nadpisane zostało tysiące plików, nie wiadomo, w którym momencie twoja stara sesja Opery została skasowana i nadpisana innymi plikami.
To nie ma nic wspólnego z sesją, Opera Mini zapisuje strony jako jeden plik.
lucky777 pisze:
Wojslav161 pisze:aplikacja Nokia Suite nie chciała do końca przywrócić back-upu danych z telefonu.
Raczej ten temat bym drążył. Co to znaczy nie do końca przywrócić backup? Może są jakieś narzędzie potrafiące odczytać Nokiowe backupy itd.
Znalazłem takie oprogramowanie ale nie mogę tam znaleźć ani jednego pliku Opery a co dopiero konretną zapisaną stronę. Nie wiem nawet czy backup objął te pliki, był wykonany automatycznie.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: lenny » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:16

Ty chcesz odzyskać otwarte strony Opery (tzw. sesja) czy strony dodane do zakładek (tzw. ulubione)?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 142
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Vixen » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:19

Jeżeli masz dostęp do pamięci tam gdzie jest (było) zapisane to i możesz to podłączyć jako dysk wymienny, to proponuję zrobić kopię posektorową i na niej próbować odzyskać, albo od razu programem np file scavenger. tylko że to wymaga witaminy C.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: MarcusDe » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:22

Ja bym raczej na początek czymś 'rozpakował' ten backup, który przecież masz.
Jak w nim jest to co trzeba to jesteś uratowny.
Ale plizzz, na przyszłość, są lepsze miejsca na przechowywanie swojej fortuny w crypto niż telefon :-P

Kot
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kielce

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Kot » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:25

Jeśli masz backup spróbuj

http://sourceforge.net/projects/nbuexplorer/

"Nokia NBU, NBF, NFB, NFC and ARC backup file parser, extractor and viewer. It can help you to check content of backup or extract files from it. Requires MS .Net Framework 2"

Dyskutant
Posty: 174
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: vanpytel » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:32

Tylko zrób backup backupa. Bo jak zniszczysz oryginalny backup to już będzie boleć.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Wojslav161 » czwartek, 2 stycznia 2014, 20:33

lenny pisze:Ty chcesz odzyskać otwarte strony Opery (tzw. sesja) czy strony dodane do zakładek (tzw. ulubione)?
Ani to, ani to - zapisana strona. Na komputerze stronę zapisujesz jako plik html na dysku, w Operze na telefon jest to jakby zakładka tylko że strona czytana jest z dysku a nie z sieci. Ta strona z generatorem walletów jest skonstruowana w ten sposób, że po odświeżeniu generuje nowy adres, zapisana na komputerze również. Telefon zapisał ją z bieżącą zawartością bez możliwości edycji.
Vixen pisze:Jeżeli masz dostęp do pamięci tam gdzie jest (było) zapisane to i możesz to podłączyć jako dysk wymienny, to proponuję zrobić kopię posektorową i na niej próbować odzyskać, albo od razu programem np file scavenger. tylko że to wymaga witaminy C.
Niestety, telefonu Nokii nie da się podłączyć jako dysk wymienny (tzn da się ale w użyciu jest karta pamięci, nie pamięć telefonu - a Opera była zainstalowana w tej drugiej).
Kot pisze:Jeśli masz backup spróbuj

http://sourceforge.net/projects/nbuexplorer/

"Nokia NBU, NBF, NFB, NFC and ARC backup file parser, extractor and viewer. It can help you to check content of backup or extract files from it. Requires MS .Net Framework 2"
Mam to, ale znalazłem tylko stare sms-y, wszystkie aplikacje ale ani śladu po Operze :(


Ktoś wcześniej napisał że 23 dolce to nie dużo - dla kogoś kto zarabia może nie, ale ja póki co jestem na etapie edukacji i to była 1/3 moich oszczędności...

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 142
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Vixen » czwartek, 2 stycznia 2014, 22:15

To musisz poszukać sposobu, aby pamięć telefonu komputer widział jako dysk wymienny.

Dyskutant
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: Skarpi » sobota, 4 stycznia 2014, 12:29

zawsze możesz wziąć 2/3 oszczędności do specjalisty i odzyskać 1/3

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: POMOCY! utracony portfel LTC w wyniku formatu telefonu

Postautor: lenny » sobota, 4 stycznia 2014, 14:03

Sugeruję kupić za kolejną 1/3 twoich oszczędności kolejnego Litecoina, zanim wzrośnie dwukrotnie, tak jak ostatnio :) Ale skoro lepiej jest marudzić nad skasowaną stroną w Operze w telefonie, na którym trzyma się PIENIĄDZE - no to spoko. Nie mam więcej pytań.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości