Wypalanie nowych kart.

Kox
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Krk

Wypalanie nowych kart.

Postautor: Kox » sobota, 14 grudnia 2013, 17:29

Witam,

odpaliłem sobie kopanie na SAPPHIRE R9 280X OC Boost Dual-X - nówka sztuka.
Całkiem ładnie kopie, ale zastanawiam się czy aby nie jest zepsuta.
Temp ~66 przy kopaniu 754 więc całkiem przyzwoicie, ale co tu dużo mówić...śmierdzi(pracuje od około 5h)!
Sprawdziłem wszystko i ewidentnie zapach, jakby spalenizny, wydobywa się z niej.

Zastanawiam się, czy mam się martwić, czy może karta potrzebuje jakiegoś czasu na swego rodzaju wypalenie i wtedy zapach zniknie?

Pzdr

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: lenny » sobota, 14 grudnia 2013, 17:30

Nie powinna tak śmierdzieć. Chyba coś jest nie tak, lepiej przyjrzyj się jej. I przygotuj się, że może się spalić i pójdzie do gwarancji.

Kox
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Krk

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: Kox » sobota, 14 grudnia 2013, 17:44

A na co szczególnie zwrócić uwagę?

Wyłączę ją i poczekam jak ostygnie, wtedy odpalę jeszcze raz i ocenię czy nadal tak jest - może dopadła mnie już psychoza:)

Mam drugą taką samą,, wiec też ją podepnę i sprawdzę czy jest ten sam efekt.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: gorlik » sobota, 14 grudnia 2013, 17:59

Czy jesteś pewny że to karta daje taki zapach :> u mnie też dawało spalenizną i po 24h zasilacz padł ... karty na szczęście działają bez zarzutów po tej usterce.

Kox
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Krk

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: Kox » sobota, 14 grudnia 2013, 18:13

sprawdziłem teraz i jakby ustało, ale mogę mieć już spaczony węch od ciągłego sprawdzania :)

Zasilacz raczej ok - Corsair TX750, więc karta nie powinna stanowić dla niego problemu.
Przez chwilę nawet leciały dwie karty na nim, ale jedna za bardzo grzała się od drugiej - przez parę minut 80 stopni i wiatraki 3200, ale jak to zobaczyłem to stwierdziłem, że póki nie oddale ich na tyle od siebie to jedna zostaje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: Bemx2k » sobota, 14 grudnia 2013, 18:28

Kox'ik ;)

Sprawdz za pomoca softu GPU-Z temperatury sekcji zasilania
jak na GPU masz powiedzmy 65'C to sekcja VRM moze miec czasami 90'C i wtedy zaczyna ''pachniec''
mialem to samo na moich radkach 7990 capilo na maxa okazalo sie ze sekcja VRM pracowala przy 92'C
ponoc do 100'C powinan smigac bez problemow ale lepiej dmuchac na gorace ,wentyl Kaze Juni 100CFM
odciagajacy powietrze z w/w sekcji zalatwil sprawe .
BTC>ETH

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: krasnolud » sobota, 14 grudnia 2013, 18:28

Ja bym odkręcił chłodzenie i zajrzał do środka (jeżeli nie ma blomby/naklejki gwarancyjnej).
Może ten egzemplarz ma jakąś głupią wadę typu luźny przewód, który dotyka chipa i jego izolacja się topi.

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: Qba-da-Intrepid » sobota, 14 grudnia 2013, 18:35

Bemx2k pisze:Kox'ik ;)

Sprawdz za pomoca softu GPU-Z temperatury sekcji zasilania
jak na GPU masz powiedzmy 65'C to sekcja VRM moze miec czasami 90'C i wtedy zaczyna ''pachniec''
mialem to samo na moich radkach 7990 capilo na maxa okazalo sie ze sekcja VRM pracowala przy 92'C
ponoc do 100'C powinan smigac bez problemow ale lepiej dmuchac na gorace ,wentyl Kaze Juni 100CFM
odciagajacy powietrze z w/w sekcji zalatwil sprawe .
90 stopni to wcale nie jest tak duzo dla VRM kart graf., zazwyczaj dopiero >110-120 moga byc problemy.

Kox
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Krk

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: Kox » sobota, 14 grudnia 2013, 19:10

Temp w CPU-Z na GPU 66 - w pokoju wyłączone ogrzewanie bo przecież to robi za mały grzejnik, a dodatkowo wszystko wyciągnięte z obudowy i położone na parapecie (miło, przytulnie i przede wszystkim chłodno ;) )
Wentylator wydmuchujący mógłby być dobrym pomysłem, ale wszystko wyląduje na dniach na riserze, więc nie będzie tego jak zamontować - ewentualnie dospawać nad kartami dodatkowy profil na którym powiesi się wiatrak wydmuchujący nad każdą z kart, ale czy to zda egzamin przy tego typu obudowie?

Plomby nie zauważyłem, ale trochę boję się grzebać w nowych kartach, aczkolwiek chyba trzeba będzie tak zrobić.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: iras584 » czwartek, 19 grudnia 2013, 13:26

Kox, wg mnie to zwyczajnie nie czujesz spalenizny, tylko specyficzny zapach świeżego laminatu i zapewne dochodzi do tego zapach "chińskiego plastiku". Jak się to ładnie wszystko wymiesza to może sprawiać wrażenie spalenia elektroniki. Uwierz mi, zapach spalonej elektroniki wręcz gryzie w nos ;)

Kox
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Krk

Re: Wypalanie nowych kart.

Postautor: Kox » wtorek, 21 stycznia 2014, 15:41

Temat co prawda już stary, ale gdyby ktoś miał podobne odczucia do mnie to dodam tylko, że u mnie zapach ustąpił po jakimś czasie sam (tydzien, może dwa).
Dokupiłem jeszce jedną kartę ostatnio i w jej przypadku coś takiego w ogóle nie wystepuje - leci co prawda na innej płycie i zasilaczu, ale chzba nie ma to za bardzo związku.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości