Kupno i przechowywanie LTC

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: bania88 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:09

Witam. Chcialbym kupic LTC. Ale o ile o portwelach i miejscach kupna BTC jest multum info. O tyle o LTC google nic nie wypluwa. Jedynie linki do for, na ktorych ktos zadal pytanie i otzymal odpowiedz: "poszukaj w google".

Rozmowny
Posty: 137
Rejestracja: 1 września 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: Factor » poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:14


Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: matthew991 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:14

bania88 pisze:Witam. Chcialbym kupic LTC. Ale o ile o portwelach i miejscach kupna BTC jest multum info. O tyle o LTC google nic nie wypluwa. Jedynie linki do for, na ktorych ktos zadal pytanie i otzymal odpowiedz: "poszukaj w google".
Podpinam sie do pytania.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: pm7 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:24

Kupujesz BTC. Na BTC-e.com wymieniasz BTC na LTC (ew. bter, crypsy, czy gdzieś indziej).
Istnieje jeden portfel litecoin - Litecoin-QT. Można tworzyć portfele offline przy użyciu vanitygen.

Poszukaj w google. :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: bloodybucket » poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:29

zakupić można w kantorze na http://liliontransfer.org/ i.... no właśnie co dalej możemy zrobić z jednostkami na koncie - jak to zachomikować w portfelu by sobie czekało ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: pm7 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:38

Linuks Live, vanitygen, schowanie klucza prywatnego do sejfu, przelanie na adres środków.
Praktycznie bez różnicy względem Bitcoina.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: bania88 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 21:57

Nie ogarniam tego. Nie ma takiego miejsca gdzie zakladam konto i se przelewam te LTC. Cos ala Paypal, tylko ze z coinami?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: matthew991 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 22:09

Powiedzmy ze chce kupic sobie LTC na lilion. W miejsce gdzie maja przelac mi LTC (konto) wpisuje adres ktory utworzy mi ten program vanitygen ?

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: fun » poniedziałek, 18 listopada 2013, 22:42

1. Ściągacie klienta z litecoin.org
2. W zakładce 'Odbierz' generujecie sobie adres odbiorczy.
3. Szyfrujecie portfel (a nie portwel)
4. Możecie już używać tego adresu do wysłania sobie środków z giełdy.
(widoczne saldo pojawi się po ściągnięciu całego blockchaina z sieci).

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: bania88 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 23:04

fun pisze:1. Ściągacie klienta z litecoin.org
2. W zakładce 'Odbierz' generujecie sobie adres odbiorczy.
3. Szyfrujecie portfel (a nie portwel)
4. Możecie już używać tego adresu do wysłania sobie środków z giełdy.
(widoczne saldo pojawi się po ściągnięciu całego blockchaina z sieci).
Dobrze to juz mam i mniej wiecej wiem ocb. A jeszcze mi powiedz, jak moge sie do tego portFela :) zalogowac np z innego komputera, albo co bedzie jak sformatuje dysk i na nowo zainstaluje to oprogramowanie?

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: sxzp » poniedziałek, 18 listopada 2013, 23:10

w folderze C:/user ..... /roaming/litecoin jest plik wallet.dat ten plik trzeba skopiować najlepiej w kilka miejsc. Radzę to poćwiczyć przelewając symboliczną kwotę 1 ltc do portfela i poprzenosić między komputerami. Jeśli ten plik zginie np. przez format, monety w nim zachomikowane wypadają z obiegu i nie da się ich odzyskać.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: MogliBanan » wtorek, 19 listopada 2013, 06:44

Podpinam się pod pytanie i z góry dziękuję za pomoc. Posiadam konto na btc-e oraz Lillion Transfer. Na początku pomyślałem żeby przelać USD bezpośrednio do btc-e za pośrednictwem PayPal, ale widzę, że nie ma takiej opcji. Potem poczytałem o Lillion Transfer, ale za nic w świecie nie jestem w stanie ogarnąć jak za pomocą Lillion Transfer przelać środki na btc-e skoro samo w sobie btc-e w profilu użytkownika nie posiada numeru konta na który mógłbym tę kasę przelać. Jak to wszystko ze sobą powiązać? W Lillion Transfer w FAQ wypisane są państwa które nie obsługują PayPal i nie ma tam Polski, czyli suma summarum powinien istnieć jakiś sposób na przelanie USD za pomocą PayPal.

EDIT:

Z ciekawości patrzę teraz na opcje Lillion Transfer i widzę tam zakładkę waluta kryptograficzna. Jest opcja od Lillion Transfer. Rozumiem, że wystarczy wtedy w kierunku dać z lewej PL, z prawej Litecoin. Następnie wpisać kwotę, wybrać bank i podań numer IBAN swojego banku, a po prawej wklepać zaszyfrowany adres widoczny w zakładce "Odbierz", który mamy w portfelu Litecoin, tak?

Tutaj pojawia się drugie pytanie, w takim razie po co kupować LTC na btc-e? Większość tak robi więc pewnie coś w tym jest, ale póki co tego nie dostrzegam.

Będę niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś mi to pokrótce objaśni, jak dla żółtodzioba.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: pm7 » wtorek, 19 listopada 2013, 10:14

Na BTC-E jest po prostu taniej.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: MogliBanan » wtorek, 19 listopada 2013, 10:50

Ok, dzięki za odpowiedź. Pozostaje dalej kwestia przelania środków na btc-e. Da się to jakoś powiązać z PayPalem? Jeśli nie to jaki jest najszybszy sposób przelania środków za pomocą Lilliona na btc-e jeśli w ogóle jest to możliwe. Na przykład na bitcurexie mam podany w profilu adres na który przelewam pieniądze, w zakładkach btc-e nic takiego nie znalazłem, jedynie możliwość za pomocą np. egopay, w którym w zakładce exchangers nie ma możliwości z paypal do egopay, a jedynie z egopay do paypal, dziwna sprawa.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: pm7 » wtorek, 19 listopada 2013, 11:01

Najszybciej jest kupić BTC w Bitcurex, wysłać do BTC-E i kupić za nie LTC.
Żadna normalna giełda nie przyjmie pieniędzy z Paypal, bo Paypal pozwala cofać transakcje, a na dodatek robi problemy w przypadku transakcji związanych z kryptowalutami (próbują tępić konkurencje? :) )

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: MogliBanan » wtorek, 19 listopada 2013, 11:35

Ok, więc tak też postanowiłem zrobić. Przelałem środki na bitcurex, ale coś dziwnie długo to trwa. Przelew jest krajowy, od razu było zaksięgowane, a od 30 min saldo dalej 0.00 PLN. Adres i numer konta podany w profilu, choć do wpłat nie jest podobno wymagany.

EDIT: Dobra, już widzę, to jest BRE. Pewnie jutro LTC będzie po 20$ ;)

Dyskutant
Posty: 263
Rejestracja: 8 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: yogasck » wtorek, 19 listopada 2013, 11:42

MogliBanan pisze:Ok, więc tak też postanowiłem zrobić. Przelałem środki na bitcurex, ale coś dziwnie długo to trwa. Przelew jest krajowy, od razu było zaksięgowane, a od 30 min saldo dalej 0.00 PLN. Adres i numer konta podany w profilu, choć do wpłat nie jest podobno wymagany.

Musisz poczekac, księgują chyba 3 razy na dzien

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: MogliBanan » wtorek, 19 listopada 2013, 15:28

Mam kolejne pytanka:

1. Jak długo trwa transfer LTC z LillionTransfer na portfel LTC i dlaczego w wiadomości e-mail z danymi do transakcji jest inny tytuł przelewu od tego który dostajemy po kliknięciu we "Flash-Cash".
2. Czy po wykonaniu przelewu trzeba coś jeszcze robić żeby w portfelu pojawiły się LTC? Nie ma żadnego przycisku odpowiadającego za pobranie transkacji.
3. Zaszyfrowałem portfel i obecnie w prawym dolnym rogu mam kłódkę z dopiskiem "Portfel jest zaszyfrowany i obecnie zablokowany". Czy ma to wpływ na to, że LTC które zakupiłem na LillionTransfer w dalszym ciągu nie dotarły? Jak go w takim razie odblokować?

W helpie dotyczącym "walletlock" nie jest nic napisane jak go odblokować. Piszą jedynie o walletpassphrase, które zatrzymuje przez określony czas hasło w pamięci.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: pm7 » wtorek, 19 listopada 2013, 16:43

1. Pytania do Liliona, nie do nas.
2. Nie. Zaksięgują, to wyślą.
3. Nie ma żadnego. W dowolnym Litecoin Block Explorer możesz sprawdzić stan konta, portfel, także bez hasła też pokaże.

Po co chcesz odblokowywać portfel?

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupno i przechowywanie LTC

Postautor: MogliBanan » wtorek, 19 listopada 2013, 17:37

Dziwna sprawa z tym Lilionem, dzwonię pod numer podany w kontakcie, a tam babeczka z jakiejś zupełnie inne firmy, która nie ma pojęcia o istnieniu tej firmy, ona jest tylko przedstawicielem.
Wszedłem na ten Litecoin Block Explorer, wklepuję swój adres z zakładki "Odbierz" i pusto.
Pytałem o odblokowanie, bo myślałem, że może ma to jakiś związek z dokończeniem, czy finalizacją transakcji.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości