Brak widocznych środków na Ledger live

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak widocznych środków na Ledger live

Postautor: Tom43 » niedziela, 27 marca 2022, 20:29

W 2019r. przelałem na wallet na Ledgerze 0,5 LTC (na adres "A"). Ostatnio chciałem dorzucić na tamten wallet 1 LTC. Na Ledger Live wszedłem w ten wallet z tym 0,5 LTC i dałem "receive", ale pojawił mi się adres "B". Uznałem, że w międzyczasie był jakiś update i przelałem 1 LTC na adres "B". Natomiast w Ledger Live widzę tylko 0,5 LTC, które było przelewane na adres "A", pomimo że jak wchodzę w to konto, to mi pokazuje, że ma adres "B".
Jak zrobić, żebym mógł dysponować całym 1,5 LTC? Chciałem mieć to na jednym wallecie.

Adres "A" - MAzZvbcrYbf5xMBETTWeZpBHpWwXxv2UDT
Adres "B" - MEYxhufdSfsSZqZgLy47J2kjX8g1kcoZz6

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Brak widocznych środków na Ledger live

Postautor: adamu79 » środa, 30 marca 2022, 10:26

Tom43 pisze: niedziela, 27 marca 2022, 20:29Jak zrobić, żebym mógł dysponować całym 1,5 LTC? Chciałem mieć to na jednym wallecie.
najprościej przelać z jednego konta na drugie ;) próbowałeś?
Ew. wrzuć screena jak to wyświetla się na ekranie - chodzi o to czy jest to subkonto b w koncie a czy osobne konta. Jeśli osobne to nic prostszego niż przelać.
Ja na legder mam dwa konta LTC z 2017 roku i żadnych tego typu kwiatków jakie opisujesz.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak widocznych środków na Ledger live

Postautor: miso20 » środa, 30 marca 2022, 14:37

@Tom43 ledger działa tak, że po każdej transakcji jaką otrzymasz generuje ci sie nowy adres depozytowy. Możesz ewentualnie wszystko wysłać na nowy adres i go zapisać gdzieś. Wtedy będziesz mógł podawać do wpłat ten adres i wszystko będzie lądować na jednym.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak widocznych środków na Ledger live

Postautor: Tom43 » piątek, 8 kwietnia 2022, 22:00

adamu79 pisze: środa, 30 marca 2022, 10:26 najprościej przelać z jednego konta na drugie ;) próbowałeś?
Ew. wrzuć screena jak to wyświetla się na ekranie - chodzi o to czy jest to subkonto b w koncie a czy osobne konta. Jeśli osobne to nic prostszego niż przelać.
Ja na legder mam dwa konta LTC z 2017 roku i żadnych tego typu kwiatków jakie opisujesz.
Problem w tym, że tak, jakby nie mam dostępu do tego drugiego portfela (adresu "B")...

Tak wygląda to w Ledger Live - na wallecie wyświetla mi 0,5 LTC, które było tam wrzucone w 2019r. i nim mogę dysponować.
Obrazek

Jak wchodzę w tamtą transakcję to widać, że była robiona na adres "A":
Obrazek

Natomiast po kliknięciu receive dla tego konta pojawia mi się adres "B" i na niego przelałem 1 LTC:
Obrazek

W block explorerze widzę, że na tym adresie "B" jest ten 1 LTC, ale nie widzę go w Ledger Live i nie mogę nim dysponować...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Brak widocznych środków na Ledger live

Postautor: powered » piątek, 8 kwietnia 2022, 22:45

Tom43 pisze: piątek, 8 kwietnia 2022, 22:00Natomiast po kliknięciu receive dla tego konta pojawia mi się adres "B" i na niego przelałem 1 LTC:
Nie powinien drugi raz pokazać ten sam adres.
Zainstaluj ledger live na innym komputerze. Jak masz wolny dysk, to postaw nowy system i na nim zainstaluj.
Odtwórz z seeda portfel na innym oprogramowaniu portfela.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak widocznych środków na Ledger live

Postautor: Tom43 » poniedziałek, 1 sierpnia 2022, 19:57

powered pisze: Nie powinien drugi raz pokazać ten sam adres.
Zainstaluj ledger live na innym komputerze. Jak masz wolny dysk, to postaw nowy system i na nim zainstaluj.
Odtwórz z seeda portfel na innym oprogramowaniu portfela.
Odtworzyłem portfel na innym komputerze i faktycznie na Ledger Live widzę 1,5 LTC, także pomogło. Czyli najlepiej teraz przeinstalować u siebie Ledger Live i też powinno tak być?

Zastanawia mnie tylko, jak to jest z tymi adresami, tzn. jak daję na "receive" w Ledger Live (przy koncie z 1,5 LTC), to mi wyświetla adres MGSgrLJUbcd1JH5EpKu2eLjM4JGQU2fEnR, ale jak wbijam go w block explorer, to wyświetla stan 0 LTC, a moje LTC są w dalszym ciągu rozbite na dwa poprzednie adresy... Nie powinno na tym adresie widnieć to 1,5 LTC? Jak następnym razem Ledger Live mi wygeneruje nowy adres, to znowu będą musiał odtwarzać seeda? Nie ogarniam, jak to funkcjonuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Brak widocznych środków na Ledger live

Postautor: powered » czwartek, 4 sierpnia 2022, 17:22

Tom43 pisze: poniedziałek, 1 sierpnia 2022, 19:57 jak daję na "receive" w Ledger Live (przy koncie z 1,5 LTC), to mi wyświetla adres MGSgrLJUbcd1JH5EpKu2eLjM4JGQU2fEnR, ale jak wbijam go w block explorer, to wyświetla stan 0 LTC
Na początku w momencie wygenerowania sid otrzymałeś pewną pulę adresów które są przypisane do Twojego portfela.
Jak przyjmujesz wpłaty, to Twój portfel za każdym razem podaje inny nieużywany adres i na nim oczywiście będzie stan zerowy dopóki na ten adres nie nastąpi transakcja. Czyli tym sposobem każda wpłata na Twoim portfelu będzie na innym adresie. Oczywiście nie musisz generować nowego adresu, możesz przyjmować wpłaty na swoje znane adresy na których już jest jakieś saldo.
To że musiałeś przeinstalować portfel to był jakiś błąd oprogramowania na twoim kompie.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości