Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: Rumcajs » środa, 6 sierpnia 2014, 23:23

Jeśli tak to mogłoby być ciekawe połączenie handlu LTC i crypto z pomyslami na biznes i inwestowaniem. Chociaz nie siedze w tych klimatach to mysle że jest wiele forów o inwestowaniu w cokolwiek, giełdach (tych jest duzo sam nieraz wpadalem przypadkiem na rozne portale), forexie itp. ale taka kombinacja jak kryptowaluty plus ogolny biznes i inwestycje hmm moze nie ma takiego forum polskiego ktore łączy te elementy, chociaz to forum ma wiele dzialow w tym takie gdzie moznaby rozmawiac na takie tematy tez ale konkretnie wydzielonych takich nie ma. Jednak bym chyba unikal zagadnien prawnych i podatkowych w polsce przepisy są tak zacofane i malo precyzyjne że lepiej o tym nie pisać na forach tylko miec dobrą księgową :)
W polsce jak sie znajdzie starą monetę na polu to wg prawa ona jest zabytkiem i nalezy ją oddać do muzeum ponieważ należy do skarbu państwa, ponieważ właśnie jest "zabytkiem" nawet jak jest zniszczona i ma wartosc 2 zł a pole jest Twoją własnością do tego nie ma okreslonej definicji "zabytku" w odroznieniu od normalnych krajow gdzie okreslaja wiek np. ponad 300 lat, wieksze skupisko monet a nie pojedynczą sztukę itp. dane ktore tworzą definicje, jak cos nie spełnia definicji nie jest zabytkiem i jest twoje, ewentualne odstapienie do muzeum gwarantuje zwykle prawo pierwokupu przez muzeum po cenie rynkowej, do tego w polsce zabronione jest poszukiwać sprzętem elektornicznym takich "zabytków" bez zezwolenia a zezwolenia nikt nie wyda bo do szukania "zabytków" są archeolodzy i zwykly czlowiek nie-archeolog nie dostanie takiego pozwolenia więc wg prawa nie mozna szukac na wlasnej ziemi sprzetem elektronicznym czegokolwiek nawet z II WŚ, a jak wykopiesz nie daj boze zardzewialy niewypał czy bron co sie rozsypuje w rękach od rdzy to wpada policja i cie aresztuje za posiadanie "broni" ... a potem piszą o tym w gazetach że "zlapano" mezczyzne posiadajacego kilkaset sztuk broni i amonicji...
To jest polska k**** Morał taki że trzeba zarobic na altach i stąd sp***** jak miliony osob przed nami.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: SkyValley » czwartek, 7 sierpnia 2014, 01:25

prezes pisze: Chcę żeby pisali tam ludzie, którzy faktycznie mają pojęcie w tym temacie, spore doświadczenie i chcą się tym podzielić. A nowi użytkownicy/inwestorzy nie musieli przeszukiwać całego internetu w co zainwestować a czego omijać jak ognia, tylko żeby mieli wszystko na talerzu. Już moja w tym głowa, żeby było to tak poukładane, żeby łatwo można było wszystko znaleźć.
To jest właśnie to, czego należy unikać moim zdaniem jak ognia.
Poradnictwo (lub nawet dosadne opinie) jest fajne, do momentu, dopóki się sprawdza.
Jeśli ktoś zarobi czytając Twoje porady, opinie, analizy, jesteś super gościem i ludzie Ci dziękują.

Niestety nie zawsze tak jest, a gdy opinie się nie sprawdzają, a tym bardziej porady, jest grupa osób, która ma na tyle mało siana w głowie, że zwala winę na Ciebie, na forum, na wszystko, tylko nie na siebie.
Oczywiście większość jest OK, ale jednak zawsze są dziwne sytuacje, że ktoś się sugeruje czy wręcz podejmuje decyzje inwestycyjne na podstawie opinii innych, niby bardziej doświadczonych.

Dlatego jestem przeciwny, by pisać wprost porady, co kupować, co nie kupować; by było "na talerzu" wszystko. Zachęcam raczej zawsze do własnego zaangażowania intelektualnego przy inwestowaniu.

W skrajnym, hipotetycznym przypadku idioty, który korzysta z opinii innych na forum nt inwestowania w krypto, debil robi po nieudanej inwestycji szum typu wypisywanie wszędzie, że na forum naciągają na kasę, celowo wprowadzają w złe inwestycje wysokiego ryzyka itd. Strony dla idiotów typu onet, wp czy anty krypto typu bankier albo inne wynalazki typu forbes, newsweek itd. szmatławce, uwielbiają takie pierdoły.

Oczywiście nie ma co przesadzać, wiadomo, opinia to opinia, debil to debil, nikt nie bierze odpowiedzialności za opinie.
Ale sytuacja typu "noob wchodzi na forum, czyta w dziale 'w co inwestować' "i kupuje to, jest dla mnie nie do przyjęcia.
Dlatego zamiast porad wprost, jestem raczej za tym, o czym pisałem, nauką gry, próba przybliżenia różnych aspektów, bodziec do własnego rozwoju jako trader itd. Oczywiście analiza również. Ale prawda jest taka, żeby forum przyciągało nowe osoby, to jednak postawiłbym mocno na dział typu "nauka gry" a analiza dopiero potem. Wiadomo, prognoza, porada przyciąga 100 osób, nauka np. 10 osób, ale te 10 osób, które chcą samemu coś wnieść, nauczyć się, samemu to próbować obczaić, jest więcej wartych niż 100, które nie udzielają się, czytają typy innych, kupują i prędzej czy później tracą kasę, a winę widzą nie w sobie, ale forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: prezes » czwartek, 7 sierpnia 2014, 07:19

No niestety jest tak jak piszesz i nie wiem czy da się tego uniknąć. Te porady na talerzu to nie będzie coś w stylu: Kup LTC jak spadnie do 6 $ i sprzedaj jak wzrosnie do 8$ albo kup teraz zloto bo sie oplaca. Tylko bardziej przyblizajace inwestycje czyli w stylu: dobra inwestycja moze okazac sie teraz litecoin, jest bardzo tani w stosunku do BTC i ma duzy potencjal wzrostowy jednak nalezy uwazac na duze ryzyko inwestycyjne zwiazane z tymze LTC jest mniej popularne od BTC i oglnie na mlody wiek kryptowalut i brak uregulowan prawnych w Polsce. LTC ze wzgledu na mala kapitalizacje jest podatne bardzo na spekulacje co oznacza ze cena tego waloru w przeciagu paru godzin wzrosnac o 100 % ale tez i spasc o 50%. Pamietajmy zeby nie inwestowac wiecej niz mozemy stracic itd.

Czyli lekka sugestia przez doswiadczonych inwestorow w zo zaiwestowac i doglebnie rozpisanie o ryzyku jakie za soba niesie ta inwestycja. Wiekszosc ludzi nie ma pojecia ze jak chca wiecej zarobic to musza wiecej zaryzykwac. Na obligacjach sie malo zarabia ale sa bezpieczniejsze od akcji na ktorych mozna wiecej zarobic ale tez wiecej stracic.

Zeby nie inwestowac calego majatku w jedne walor, czyli pamietac o dywersyfikacji. Jak bede mial wene napisze calego posta o tym ;)
SkyValley pisze: Dlatego zamiast porad wprost, jestem raczej za tym, o czym pisałem, nauką gry, próba przybliżenia różnych aspektów, bodziec do własnego rozwoju jako trader itd. Oczywiście analiza również. Ale prawda jest taka, żeby forum przyciągało nowe osoby, to jednak postawiłbym mocno na dział typu "nauka gry" a analiza dopiero potem. Wiadomo, prognoza, porada przyciąga 100 osób, nauka np. 10 osób, ale te 10 osób, które chcą samemu coś wnieść, nauczyć się, samemu to próbować obczaić, jest więcej wartych niż 100, które nie udzielają się, czytają typy innych, kupują i prędzej czy później tracą kasę, a winę widzą nie w sobie, ale forum.
Nie wiem jeszcze jak to ugryź ale już coś mi świta.
Powstał nowy dział: Sztuka inwestycji
Czyli porady jak inwestować, jak grać na giełdzie, forexie.
http://forum.litecoin.pl/viewforum.php?f=62

Napisałem nawet pierwszego posta:
http://forum.litecoin.pl/viewtopic.php? ... p=277#p277

@SkyValley jak najdzie Cię ochota żeby podzielić sie swoimi radami to pisz śmiało ;)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: konkor » czwartek, 7 sierpnia 2014, 08:47

@SkyValley ma rację. Bitcoina też to trochę dotyczy. W styczniu czy nawet w lutym (śmierdzący GOX) stara gwardia twardo obstawiała żeby kupować i mnóstwo świeżaków się ciepło ubrała w bity. Sławny guru polecał kupować dopóki kurs jest powyżej 380$ -> jak wiemy spadło niżej, i co? Należało sprzedać wszystko?

Kiedy LTC schodził poniżej 20$ to prawie każdy "znawca" namawiał do kupna - "bo przecież na 100% odbije". Potem na 17$ to samo, tylko trochę ciszej.... i tak dalej. 10$ to już było dno...

Bardzo trudno doradzać w krypto, kiedy mamy możliwe dwa kierunki - a nie jeden jak do tej pory z MK pod rękę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: prezes » czwartek, 7 sierpnia 2014, 12:03

Ja pamiętam rok 2011 jak już się wydawało, że kurs odbije i nagle padł bitomat -pierwsza i jedyna wtedy polska giełda. Kurs zamiast odbić zaczął nurkować, ludzie zaczęli mówić że bitcoin upadnie itp.
Teraz jak padła największa i pierwsza na świecie giełda mtgox kurs też zanurkował ale już nie słychać, że bitcoin upadnie, jakaś mała giełda w zaściankowym państwie nie ma już takiego wpływu na kurs jak kiedyś. Bitcoin stał się mocniejszy a wraz z nim inne waluty takie jak litecoin, choć nie ma to na razie przełożenia w kursie.

Niestety takie rzeczy się zdarzają i będą zdarzać. Trzeba sie na nie tylko przygotować, nie ma super inwestycji z gwarantowanym zyskiem i zerowym ryzykiem. Chce żeby ludzie dzieki http://forum.litecoin.pl własnie o tym się dowiedzieli.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: SkyValley » czwartek, 7 sierpnia 2014, 13:39

prezes pisze: Nie wiem jeszcze jak to ugryź ale już coś mi świta.
Powstał nowy dział: Sztuka inwestycji
Czyli porady jak inwestować, jak grać na giełdzie, forexie.
http://forum.litecoin.pl/viewforum.php?f=62

Napisałem nawet pierwszego posta:
http://forum.litecoin.pl/viewtopic.php? ... p=277#p277

@SkyValley jak najdzie Cię ochota żeby podzielić sie swoimi radami to pisz śmiało ;)
Ok, fajnie, postaram się w ciągu kilku dni coś tam napisać pod kątem altów, takie porady o których pisałem.

Rozmowny
Posty: 115
Rejestracja: 5 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: majner » piątek, 8 sierpnia 2014, 15:01

Jak dziś forum BTC leżało to aż miło było wejść na forum LTC =]]]]]]]]]]]]]]]]]]

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: konkor » piątek, 8 sierpnia 2014, 15:09

prezes pisze: Bitcoin stał się mocniejszy a wraz z nim inne waluty takie jak litecoin, choć nie ma to na razie przełożenia w kursie.
A w czym inne waluty stały się mocniejsze? Bo raczej nie w akceptacjach ;) W sumie to nastąpiło osłabienie poprzez rozdrobnienie kapitału w nowych altach.

To jeden z przykładów, kiedy nowy człowiek przyjdzie i przeczyta takie coś - no to jeszcze raz zapytam: w czym się umocnił LTC? Według mnie jest słabszy niż rok temu.

Bo obiektywnie patrząc wygląda to tak:
1. Ilość LTC wzrosła bardzo przez ten rok
2. Kurs jak zwykle po bańce poleciał na pysk (w sumie do przewidzenia, ale na bańce i tak stara gwardia poleca kupować - i na kolejnej też tak będzie)
3. Praktycznie zero akceptacji. Nawet wśród producentów ASICów pod skrypt

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: prezes » piątek, 8 sierpnia 2014, 15:30

Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: konkor » piątek, 8 sierpnia 2014, 15:39

Na chwilę obecną mają przelicznik 5,2 USD za jednego LTC.... Najbardziej opłaca się sprzedać na giełdzie i zapłacić kartą :lol:

Ehh, dobra odpuszczę. Idę poczytać to Twoje forum :)


edit: ok, wróciłem. Przeraził mnie post @Sztef89 z tej dyskusji: http://forum.litecoin.pl/viewtopic.php?f=53&t=30

Jednak tutaj są @bitguru, @skyvalley, @ekonokomik i ogólnie powiew odrobiny realizmu :)

Nie psuję więcej zabawy w temacie LTC...
Ostatnio zmieniony piątek, 8 sierpnia 2014, 16:14 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: majkel_94 » piątek, 8 sierpnia 2014, 16:08

konkor pisze:
prezes pisze: Bitcoin stał się mocniejszy a wraz z nim inne waluty takie jak litecoin, choć nie ma to na razie przełożenia w kursie.
A w czym inne waluty stały się mocniejsze? Bo raczej nie w akceptacjach ;) W sumie to nastąpiło osłabienie poprzez rozdrobnienie kapitału w nowych altach.

To jeden z przykładów, kiedy nowy człowiek przyjdzie i przeczyta takie coś - no to jeszcze raz zapytam: w czym się umocnił LTC? Według mnie jest słabszy niż rok temu.

Bo obiektywnie patrząc wygląda to tak:
1. Ilość LTC wzrosła bardzo przez ten rok
2. Kurs jak zwykle po bańce poleciał na pysk (w sumie do przewidzenia, ale na bańce i tak stara gwardia poleca kupować - i na kolejnej też tak będzie)
3. Praktycznie zero akceptacji. Nawet wśród producentów ASICów pod skrypt
Natomiast ma ASICi, co powoduje że to już nie swawolny rynek kopaczy domowych na GPU, ale poważniejszej rangi przedsięwzięcie ;)

@prezes
Czemu skórka na forum jest bez stopki? Łamiesz w ten sposób prawa autorskie twórców, którzy ją na ramach licencji udostępniają tylko jeśli zostawisz ich stopkę "Designed by ST Software for PTF."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: prezes » sobota, 9 sierpnia 2014, 15:07

Już jest stopka :)
Dzieki @majkel_94.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: prezes » sobota, 30 sierpnia 2014, 22:35

Przypominam o możliwości zagospodarowania zakładek(subdomen) na http://litecoin.pl
Większość jest już zajęta ale pozostały jeszcze: sklep, koparki, blog, kantor, aktualności.

Stronka za niedługo będzie miała fajną grafikę, już widziałem pierwsze szkice, zapowiada się ciekawie ;)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: prezes » sobota, 11 października 2014, 18:14

Zapraszam na nową odsłonę strony http://litecoin.pl ze świeżutką grafiką :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa oficjalna strona litecoin.pl i forum.litecoin.pl

Postautor: fun » sobota, 11 października 2014, 19:50

Mała uwaga: ja bym radził zrobić stronę, a nie grupę na FB.

Wróć do „LiteCoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość