Prace dyplomowa - BTC

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0004 BTC

Prace dyplomowa - BTC

Postautor: Traveler » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 16:38

Cześć!

Jestem już 6 miesięcy po obronie licencjata, wiec mogę umieścić swoja prace o BTC w Internecie:
http://1drv.ms/1UObmTg

Nowy link:
https://www.dropbox.com/s/bigh8oavqm6d7 ... .pdf?dl=00

Prace zacząłem pisać w zeszłe wakacje bazując głownie na materiałach angielskich, aktualizowałem ja przed styczniową obroną. Nie widziałem na oczy polskich książek, teraz sprawdziłem i faktycznie kilka już zostało wydanych. Jeżeli ktoś czytał może sam stwierdzić jak to wygląda na ich tle.
Nie jest to żadne dzieło sztuki (same podstawowe informacje) i domyślam, się ze mogą pojawić się błędy - moja wiedza (szczególnie techniczna) nie jest ogromna, a na uczelni traktują temat bardziej jako ciekawostkę póki co.

Napisałem ja jako entuzjasta zęby wyjaśnić w skrócie znajomym "z czym to się je" i nie przepisywać opasłych książek z biblioteki żeby tylko odhaczyć licencjata.
Sporo rzeczy może być juz out-of-date (cena, kapitalizacja, kwestie prawne itd.), ale z racji tego, ze pewnie za kilka lat będę walczył z magistrem z pewnością rozwinę ten temat (część została już napisana na potrzeby licencjata ale stwierdziłem, że nie ma co przesadzać z objętością i umieszczę to zapewne w kolejnej odsłonie ;) )

Dalsze rozpowszechnianie - jasne, tylko podajcie proszę źródło i autora ;)
Ewentualny feedback (za który z góry dziękuję!) - na drugiej stronie pliku umieściłem maila.
Enjoy!

PS. nie wiedziałem do jakiego działu to przypisać, jeżeli temat powinien być w innym miejscu - proszę o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 października 2017, 18:35 przez Traveler, łącznie zmieniany 2 razy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Prace dyplomowa - BTC

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 18 sierpnia 2015, 03:43

Kilka drobnych potknięć ale opisowo ok :)
Można by technikalia drążyć bardziej (np brakuje mi tu opisu "bitcoin jako protokół", konsensus, forkowanie) ale ogólnie wszystko poprawnie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace dyplomowa - BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 sierpnia 2015, 07:54

Magisterka będzie na wyższym poziomie :-)
Na początku cypherpunk nie cyber https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cypherpunk
Cyber to popkultura, sztuka, gry, muzyka itd. Ci matematycy tak dla żartu określili sie cypher.
A co pani promotor na to, znała wcześniej bitcoina, zaciekawił ją temat? I jaką ocenę dostałeś za tę pracę?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace dyplomowa - BTC

Postautor: Traveler » wtorek, 18 sierpnia 2015, 10:32

Można by technikalia drążyć bardziej (np brakuje mi tu opisu "bitcoin jako protokół", konsensus, forkowanie) ale ogólnie wszystko poprawnie.
Technicznie nie chcialem sie pakowac w to bo po pierwsze nie chcialem sie walnac przy tlumaczeniu z angielskiego kwestii informatycznych, bo to nie moja dzialka a i bezsensu bylo pakowac mnostwo zargonu informatycznego gdy praca jest broniona na katedrze finansow :P
Bit-els pisze:Magisterka będzie na wyższym poziomie :-)
Na początku cypherpunk nie cyber https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cypherpunk
Cyber to popkultura, sztuka, gry, muzyka itd. Ci matematycy tak dla żartu określili sie cypher.
A co pani promotor na to, znała wcześniej bitcoina, zaciekawił ją temat? I jaką ocenę dostałeś za tę pracę?

Pan promotor za bardzo o Bitcoinie nie slyszal, ale najwazniejsze ze pozwolil mi o tym pisac i pomogl tyle ile byl w stanie. Czy zaciekawil...nie mam pojecia ale jezeli bede mogl go wybrac znowu to na pewno wybiore bo mialem wolna reke we wszystkim. Recenzenta mialem bardzo wymagajacego ale nie dostalem zadnego negatywnego feedbacku wiec chyba spoko byla ;P
Praca obroniona na 5.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prace dyplomowa - BTC

Postautor: Wh00z » poniedziałek, 25 września 2017, 19:43

Cześć,

Wiem, że temat stary, ale czy autor posta bądź ktoś inny mógłby ponownie udostępnić plik? Jestem ciekawy zawartości całej pracy a nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Z góry dzięki

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 4
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prace dyplomowa - BTC

Postautor: Krypto Krecik » poniedziałek, 25 września 2017, 21:32

Bardzo dobrze napisane, żałuje że sam nie wpadlem na podobny pomysl zeby napisac prace o BTC haha. Ogolnie wielkie propsy, przez takich ludzi jak ty wiecej ludzi dowiaduje sie o Bitcoinie i Blockchain.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prace dyplomowa - BTC

Postautor: grabciu » poniedziałek, 30 października 2017, 17:34

Wh00z pisze: Cześć,

Wiem, że temat stary, ale czy autor posta bądź ktoś inny mógłby ponownie udostępnić plik? Jestem ciekawy zawartości całej pracy a nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Z góry dzięki
Podbijam temat, udało się złapać autora pracy?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prace dyplomowa - BTC

Postautor: Traveler » poniedziałek, 30 października 2017, 18:34

Cześć! Wrzucam ponownie pracę, weźcie proszę pod uwagę, że jest już mocno nieaktualna bo była pisana ponad 3 lata temu jako chyba pierwsza z niewielu w naszym kraju.
Z perspektywy czasu tak naprawdę tylko rozdział pierwszy jest aktualny, ale jako kwestia poglądowa czyli jak to wyglądało wtedy, a teraz jest dobrym materiałem żeby zobaczyć jak bardzo się to rozwinęło i ile tematów doszło.

Sam osobiście siedzę w branży nadal i pracuje na porządku dziennym z praktycznie największymi firmami blockchainowymi na świecie, więc zdecydowanie opłacało się wsiąknąć w tę niszę ;)
Może to będzie inspiracja dla kogoś kto dopiero teraz zaczyna temat ;)

https://www.dropbox.com/s/bigh8oavqm6d7 ... a.pdf?dl=0

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prace dyplomowa - BTC

Postautor: BTC-m » poniedziałek, 30 października 2017, 18:58


Wróć do „Twój wkład w rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości