Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 31 sierpnia 2012
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Postautor: sobek » wtorek, 20 stycznia 2015, 02:01

Po długich pracach nad treścią, jej odpowiednim rozmieszczeniem, samym skryptem i odpowiednimi aplikacjami, pod koniec grudnia wrzuciłem na serwery informacyjną witrynę Bitcoiny.pl, która ma w przystępny i ciekawy sposób przedstawić Bitcoin zarówno nowicjuszom jak i tym bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Będzie ona konsekwentnie rozbudowywana o nowe treści i aplikacje edukacyjne.
Wszelkie sugestie mile widziane :)
Kurs bitcoin - Informacje o Bitcoin, kryptowalutach i blockchain
Kantor Bitcoin bez weryfikacji - Kantor kryptowalutowy online bez weryfikacji
Medyczny sklep internetowy - Sklep medyczny z płatnościami w kryptowalutach
Bitcoin Travel

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 20 stycznia 2015, 11:27

Mycelium: Scentralizowana walidacja ?
Z tego, co czytałem, to klient odpytuje i podłącza się losowo do węzłów, a mamy możliwość ręcznego wpisania naszego "pewnego" węzła.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Postautor: qertoip » wtorek, 20 stycznia 2015, 11:35

rav3n_pl pisze:Mycelium: Scentralizowana walidacja ?
Mycelium podłącza się wyłącznie do serwerów Mycelium.com. Serwerów jest kilka (może już więcej) w różnych lokalizacjach ale wszystkie są pod kontrolą Mycelium.com
rav3n_pl pisze:Z tego, co czytałem, to klient odpytuje i podłącza się losowo do węzłów, a mamy możliwość ręcznego wpisania naszego "pewnego" węzła.
Tak jest w androidowym Bitcoin Wallet oraz w innych portfelach SPV bazujących na bitcoinj w typowy sposób.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 20 stycznia 2015, 11:57

Kurcze, faktycznie. Byłem pewien, że on tych "supernodów" używa tylko do przekazania adresów działających węzłów.
A tu niespodzianka...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Postautor: qertoip » wtorek, 20 stycznia 2015, 12:56

@sobek super inicjatywa ale te liczby chyba są dalekie od prawdy. "2 miliony" nie idzie w parze z "na codzień" itd. Byłbym tu bardzo ostrożny żeby nie ściemniać. Reszty treści nie przeglądałem ale bądźmy po tej poważnej stronie.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Postautor: AdamM » wtorek, 20 stycznia 2015, 13:15

"Liczba ta z miesiąca na miesiąc rośnie wykładniczo, gdyż przedsiębiorcy z całego świata doceniają brak opłat transakcyjnych."
czerpiąc korzyści z natychmiastowych, nieograniczonych oraz darmowych przekazów pieniężnych
To też by należało doprecyzować. Bo później mamy na forum natarczywych pogromców mitów, ratujących świat udowadnianiem że jest coś takiego jak fee w bitcoinie...

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 31 sierpnia 2012
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoiny.pl - Źródło wiedzy i informacji o Bitcoin

Postautor: sobek » wtorek, 20 stycznia 2015, 13:50

Wielkie dzięki Panowie. Poprawki zostały już naniesione. Wkrótce zostaną stworzone podstrony podlinkowane do tych statystyk, które objaśnią, uwierzytelnią i uzasadnią te dane, podając stosowne adnotacje oraz konkretne źródła.
@AdamM właśnie tego się obawiałem, dlatego zwlekałem z decyzją o publikacji tego projektu na łamach forum, żeby uniknąć tego typu reakcji, będących najczęściej wynikiem efektu Krugera-Dunninga ;)
O ocenę projektu do tej pory prosiłem jedynie grupę Bitcoin Polska na Facebook, bo byłem przekonany, że tylko tam mogę liczyć na merytoryczne uwagi.
Na szczęście jestem bardzo mile zaskoczony reakcją ze strony forum. Jeszcze raz bardzo dziękuję za konstruktywne i dużo wnoszące wypowiedzi!
Kurs bitcoin - Informacje o Bitcoin, kryptowalutach i blockchain
Kantor Bitcoin bez weryfikacji - Kantor kryptowalutowy online bez weryfikacji
Medyczny sklep internetowy - Sklep medyczny z płatnościami w kryptowalutach
Bitcoin Travel

Wróć do „Twój wkład w rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości