[sprzedam] sprzedam BTC z opcją odkupienia = pożyczka

Regulamin forum
1. Dział niedostępny dla nowo zarejestrowanych użytkowników. Wymiany można dokonać na giełdach lub kantorach
2. Ogłoszenia oferujące zakup BTC przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem.
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 czerwca 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[sprzedam] sprzedam BTC z opcją odkupienia = pożyczka

Postautor: hourglass » środa, 30 czerwca 2021, 23:59

TLDR: szukam osoby która pożyczy mi PLN, zastawione na 150% wartości w BTC.
Spłatę zaczynam np po 1 roku, przez okres (od startu) 12 miesięcy i łącznie spłacę oczywiście więcej niż pożyczam np. 120% kwoty.
W miarę spłacania, proporocjonalnie zwracane mi są BTC.

Chodzi o kwoty rzędu 100,000 zł (lecz mogę też na mniejsze kwoty, od 10,000 zl).

Na przykładzie 100k i dziejeszej ceny 140,000 PLN/BTC:
- pożyczam i dostaję na starcie 100,000 pln
- mam oddać 120,000 pln
- jest to warte 0.71 BTC w dniu pożyczki
- zastaw udzielam na 150% = 1.07 BTC, które w całości wpłacam na Twój adres Bitcoin

- pożyczka jest bez żadnego ryzyka - chyba iż BTC spadnie poniżej 94,000 PLN/BTC czyli poniżej 24,000 $/BTC bo wówczas założona kwota wraca do wartości 100,000 pln które pożyczam)

- po roku zaczynam spłacać, co miesiąc 120,000/12 = 10,000 pln
- gdybym nie spłacił to przejmujesz ratę za dany miesiąc jako BTC już "całkowicie Twoje" których nie mogę odkupić. Pytanie co z ratą którą odebrałeś sam w BTC, opcja lepsza dla mnie to iż uznajemy ją za spłaconą, a w wariancie gorszym uznaje się że spłacona zostałą jej część wynikająca z wartości BTC w wniu takiej spłaty a resztę dalej muszę spłacić
- a gdy w danym miesiącu spłacę ratę normalnie, to otrzymuję zwrotnie 1.07 / 12 = 0.089 BTC

Gdy wszystko spłacę to po okresie 2 lat łącznie:
- masz 120,000 pln (zarobiłeś 20,000 pln)
- do mnie wróciła cała kwota 1.07 BTC

Czy to lub jakiś wariant ma sens? Wydaje mi się ciekawym instrumentem finansowym dla tych co chcą holdować ale też potrzebują gotówkę.
Jako inwestor, gdy ktoś spodziewa się iż BTC idzie mocno w górę to raczej po prostu kupi BTC, a też gdy obawia się ostrych spadków to zastaw może go nie zadowolić.
Wydaje mi się że to dobre narzędzie dla inwestora który spodziewa się że BTC mniejwięcej conajmniej utrzyma aktualną wartośc, nie jest jednak pewien czy będzie rosło - a ma wolny kapitał który chce zwiększyć.

Backstoty:
Posiadam trochę BTC (łącznie ok 1.4) planuję je sprzedać i "wyjść z tematu Bitcoina" na plusie - lecz dopiero gdy cena dojdzie do targetu który sobie założyłem tzn 100,000$/BTC. A tymczasem potzebuję trochę gotówki na inne cele już teraz, stąd moja propozycja.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[sprzedam] sprzedam BTC z opcją odkupienia = pożyczka

Postautor: krystian » poniedziałek, 5 lipca 2021, 21:58

Witaj, aktualne?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 stycznia 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[sprzedam] sprzedam BTC z opcją odkupienia = pożyczka

Postautor: Klapouchy » wtorek, 6 lipca 2021, 16:47

hourglass pisze: środa, 30 czerwca 2021, 23:59szukam osoby która pożyczy mi PLN, zastawione na 150% wartości w BTC.

Patrząc na twój opis o formie pożyczki, to mam refleksję, że chyba lepiej coś takiego zrobić przez Nexo albo jeszcze lepiej Celsiusa, bo ma lepsze warunki %, a Celsius właśnie jest na wyższe kwoty (min. od 10k $ w górę chyba). Bo co zrobisz jeśli ktoś nie zgodzi się na powrotne "odsprzedanie" ci bitków? Miałby zakup po taniości (<100k zamiast 130-140k zł). Jak chcesz się zabezpieczyć? Umową notarialną z wpisanymi karami umownymi? Może być krucho jak źle trafisz. W mojej ocenie za duże ryzyko. (To nic personalnego do krystiana czy kogokolwiek, absolutnie nie). Swoją drogą ciekawy kejs.

Wróć do „Wymiana walut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości