BTC wymiana na konto w Revolut w UK? Drobne kwoty

Regulamin forum
1. Dział niedostępny dla nowo zarejestrowanych użytkowników. Wymiany można dokonać na giełdach lub kantorach
2. Ogłoszenia oferujące zakup BTC przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem.
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC wymiana na konto w Revolut w UK? Drobne kwoty

Postautor: Tony_A » wtorek, 7 stycznia 2020, 02:43

Witam. Czy ktoś zna jakiś kantor, który wymieni BTC na przelew na konto w UK (Revolut) bez potwierdzania swojej tożsamości wysyłaniem zdjęć dokumentów? Chodzi mi o to, że nie mam ochoty wysyłać skanów swoich dokumentów do jakiejś tam strony internetowej.

Do tej pory korzystałem z bcbitcoin.co.uk i wszystko było w porządku, aż nagle zażyczyli sobie przesłania im zdjęć mojego dowodu tożsamości i innych zdjęć. Wolałbym nie, za dużo dowiedziałem się o kradzieży tożsamości lub braniu kredytu na kogoś. W zasadzie Revolutowi w tej kwestii zaufałem jako jedynej firmie.

Chodzi o drobne kwoty, liczone najwyżej w setkach funtów, które wysyłam sobie co jakiś czas (powiedzmy raz na miesiąc), aby doładować sobie Revoluta. Zupełna drobnica, nie warta czasu traderów obracającymi większymi sumami.

Szybkie google-fu nie daje konkretnych wyników. Mam trochę BTC z dawnych lat i w Polsce mam zaufanego handlarza, który mi przelewa na moje polskie konto, gdy potrzebuję dodatkowego zastrzyku kasy jak na przykład właśnie w tym okresie świąteczno-noworocznym. Oczywiście wiem, że na Revoluta mogę sobie wpłacić czy to przelewem czy kartą. Ale lubię mieć zupełnie niezależną alternatywę.

Aha, jakby co. Mam duże opory przed wysyłaniem zdjęć swoich dokumentów różnym bitcoinowym giełdom. Ja swoje bitcoiny kupiłem i wykopałem wiele lat temu, nic nielegalnego. Chodzi wyłącznie o wysyłanie zdjęć moich dokumentów. Sam jestem informatykiem i wiem, że włamanie do baz danych z takimi danymi nie jest niemożliwe i nie chciałbym kiedyś przez rok udowadniać, iż ktoś na mnie wziął kredyt bo miał zdjęcia mojego dowodu.

Mam nadzieję, że wybrałem dobrą sekcję forum i nie naruszam regulaminu.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC wymiana na konto w Revolut w UK? Drobne kwoty

Postautor: ttbit » niedziela, 2 lutego 2020, 17:27

Tony_A pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 02:43Do tej pory korzystałem z bcbitcoin.co.uk i wszystko było w porządku, aż nagle zażyczyli sobie przesłania im zdjęć mojego dowodu tożsamości i innych zdjęć. Wolałbym nie, za dużo dowiedziałem się o kradzieży tożsamości lub braniu kredytu na kogoś. W zasadzie Revolutowi w tej kwestii zaufałem jako jedynej firmie.

Revolutowi zaufałeś jako jedynej instytucji tego typu, czyli nie masz konta w innym banku w UK?
Revolut jest normalnym bankiem. Oni tak sami przetwarzają twoje dane i przechowują je, te same procedury AML i KYC jak inne banki.
Piszę tylko dla informacji, aby nikt nie był rozczarowany - mam znajomych co używają Revoluta i myślą, że są super anonimowi i rządowa machina nic o ich transakcjach crypto się nigdy nie dowie. Ze strony Revolut:
How long will Revolut store my data for?

As a financial institution, we are obligated under the Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing regulations to retain information about you and your Revolut Transactions for a period of 6 years.

In order to not hold your information for longer than is strictly necessary we will not hold any of your personal data for more than 6 years after we stop providing the Revolut services to you.
What if I want Revolut to erase all my data?

As a regulated financial institution we are under regulatory obligations to keep your data for a minimum of 6 years for anti-money laundering and counter-terrorism purposes. These retention requirements supersede any right to erasure requests under applicable data protection laws (such as GDPR, Australian data protection law, or Singapore Personal Data Protection Act). We cannot therefore erase your data in relation to your Revolut Account until after this time period, however we can assure you though that your data will be held safely and securely whilst under our supervision.

A co do twojego pytania z tematu to niestety nie pomogę, nie znam w UK ani jednego takiego anonimowego rozwiązania. Tylko zostają wymiany prywatne z innymi użytkownikami.

EDIT: Ponadto:
Is my money safe?

Client funds are safeguarded at Barclays/Lloyd's. Your money is not covered by the Financial Services Compensation Scheme.
Bank bez funduszu gwarancyjnego (FSCS), jak im się powinie noga, to nie dostaniesz swojej kasy spowrotem od rządu od razu po paru tygodniach itp., tylko będziesz musiał czekać lata na rozbiórkę firmy przez komorników i sąd i wtedy odzyskasz swój procent udziałów.

Wróć do „Wymiana walut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości