Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Regulamin forum
1. Dział niedostępny dla nowo zarejestrowanych użytkowników. Wymiany można dokonać na giełdach lub kantorach
2. Ogłoszenia oferujące zakup BTC przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem.
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 14:45

Jak w temacie prosze o propozycje przez PM ( place przez PayPal )

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: grzem » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:04

neoscorpion pisze:( place przez PayPal )
To w nawiasie powyżej, oznacza, przynajmniej na tym forum "szukam frajera, jestem oszustem"

Jeśli więc nie takie były Twoje intencje, to przeproś i popraw ofertę.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 18:42

tak ale nie bardzo wiem o co chodzi ? czemu paypal jest zle postrzegany ?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 18:48

wydawalo mi sie ze jest to bezpieczna forma zaplaty za kryptowalute

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 19:11

Na górze masz regulamin tego działu:
"2. Ogłoszenia oferujące zakup BTC przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem."

Paypal nie lubi kryptowalut. Kupujący kryptowaluty przez payal zawsze jest na wygranej pozycji przy cofaniu przelewu. W skrócie, kupujesz przez paypal kryptowaluty, prosisz paypal o cofnięcie przelewu tłumacząc, że kupiłeś kryptowaluty, paypal cofa przelew, Ty masz kasę + krypto, sprzedający nie ma nic.

A wynika to z regulaminu paypal:


"Nie wolno wykorzystywać usługi PayPal do działań, które:

naruszają przepisy prawa; powiązane są z transakcjami związanymi ze sprzedażą (a) narkotyków, sterydów, określonych substancji kontrolowanych lub innych produktów stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa konsumenta; (b) leków i akcesoriów z nimi związanych; (c) przedmiotów, które zachęcają do podjęcia nielegalnej działalności, promują taką działalność, instruują w zakresie podejmowania takiej działalności lub ją ułatwiają; (d) skradzionych towarów, w tym towarów w formie cyfrowej lub wirtualnej; (e) przedmiotów, które promują nienawiść, przemoc, rasizm lub finansowe wykorzystywanie przestępstw; (f) przedmiotów uważanych za obsceniczne; (g) przedmiotów, które naruszają jakiekolwiek prawa autorskie, prawa do znaków towarowych, prawo do komercyjnego wizerunku, prawo do prywatności lub inne wynikające ze stosunku własności prawa chronione przez prawo właściwe; (h) niektórych materiałów i usług o charakterze seksualnym; (i) amunicji, broni palnej lub elementów broni palnej i stosownych akcesoriów; (j) broni lub noży, których obrót jest regulowany przez prawo właściwe;
"

Setki osób już się na tym przejechało swojego czasu...

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 19:30

Acha to sorry nie wiedzialem o tym, moje przeoczenie to w takim razie jak kupowic te waluty w inny bezpieczny sposob ?

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: olszeww0 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 19:44

Bitmar pisze: (d) skradzionych towarów, w tym towarów w formie cyfrowej lub wirtualnej;
W sumie nie do końca ten punkt jest jasny - wg mnie chodzi tu o skradzione towary cyfrowe lub wirtualne - a nie że cokolwiek jest cyfrowe, to jest zabronione. Nie znalazłem w regulaminie paypala
czegoś co by zabraniało sprzedaży bitcoinów.

Z drugiej strony faktem jest że użycie słowa bitcoin w komunikacji z paypalem kończy sprawę z negatywnym wynikiem dla sprzedającego bitcoiny, ponieważ nie przysługuje mu ta "paypalowa ochrona" - ale nie łamie to ich regulaminu.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 19:57

@olszeww0. Czyli uważasz, że jakby tego punktu nie dodali to można było by sprzedawać kradzione towary w formie cyfrowej i wirtualnej bo kradzione towary cyfrowe/wirtualne nie należą do grupy "kradzione towary" ? :)

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: olszeww0 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 20:08

Bitmar pisze:@olszeww0. Czyli uważasz, że jakby tego punktu nie dodali to można było by sprzedawać kradzione towary w formie cyfrowej i wirtualnej bo kradzione towary cyfrowe/wirtualne nie należą do grupy "kradzione towary" ? :)
Nie uważam. Nie wiem jak to wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi?

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: olszeww0 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 20:14

Aaa...czaje Ty założyłeś że wszystkie bitcoiny są kradzione, stąd to pytanie do mnie:)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 20:34

olszeww0 pisze:
Bitmar pisze:@olszeww0. Czyli uważasz, że jakby tego punktu nie dodali to można było by sprzedawać kradzione towary w formie cyfrowej i wirtualnej bo kradzione towary cyfrowe/wirtualne nie należą do grupy "kradzione towary" ? :)
Nie uważam. Nie wiem jak to wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi?
tak:
olszeww0 pisze: wg mnie chodzi tu o skradzione towary cyfrowe lub wirtualne - a nie że cokolwiek jest cyfrowe, to jest zabronione.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 20:53

Wracajac do tematu jak bezpiecznie w takim razie zakupic interesujace mnie waluty za PLN, widzialem ze na forum sie oglaszaja uzytkownicy ze maja do sprzedania to i tamto, tylko pozostaje kwestia jak to bezpiecznie zakupic

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: olszeww0 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 21:17

Bitmar pisze:
olszeww0 pisze:
Bitmar pisze:@olszeww0. Czyli uważasz, że jakby tego punktu nie dodali to można było by sprzedawać kradzione towary w formie cyfrowej i wirtualnej bo kradzione towary cyfrowe/wirtualne nie należą do grupy "kradzione towary" ? :)
Nie uważam. Nie wiem jak to wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi?
tak:
olszeww0 pisze: wg mnie chodzi tu o skradzione towary cyfrowe lub wirtualne - a nie że cokolwiek jest cyfrowe, to jest zabronione.
Ech ... Od razu widać że nie rozumiemy się, więc koniec tematu :)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 21:59

a odpowiedzi jak nie bylo tak nie ma :)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:39

Bitmar - imho olszeww ma rację. Wprawdzie prawo jest zazwyczaj forumowane w formie nie redundantnej, czyli nie pisze się dodatkowo tego co wynika jasno z innego zapisu. Ale regulamin Paypala to nie ustawa :P Myślę, że po prostu podkreślili, że przez "skradziny towar" rozumieją również skradziny towar wirtualny (cyfrowy).

Legalne dobra cyfrowe można przecież chyba kupować przez Paypal. Inaczej nie można by np kupić muzyki w MP3 albo programów komputerowych w cyfrowej dystrybucji.

Co nie zmienia faktu, że kupujący może na różne sposoby zgłosić fraud i Paypal zażąda zwrotu kasy nie bacząc na wyjaśnienia sprzedawcy BTC. Takich przypadków jest mnóstwo nie tylko w handlu BTC. Znam osoby, które próbowały dochodzić swoich racji jako sprzedający, przedstawiali paypalowi dowody nadania towaru, domagali się zwrotu towaru przed zwrotem pieniędzy itd. Jakby gadać z głuchym botem :/

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » niedziela, 5 stycznia 2014, 19:45

ok ale czy ktos mi pomoze odnosnie zakupu wyzej wymienionych walut ? gdzie majac tylko gotowke i jak bezpiecznie moge zakupic te waluty ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: devega » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 00:01

Escrow albo face 2 face.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: Płotka » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 01:41

Mozesz tez skorzystac localbitcoins.com tam kupic bitcoiny i wymienic na gieldzie na interesujaca cie walute

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: neoscorpion » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 12:53

tak ale chodzi mi o zakupy bardziej za PLNy bo nie posiadam BTC a tez nie chce nie wiadomo ile narazie inwestowac, dopiero sie ucze

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kupie dogecoiny, feathercoiny, namecoiny

Postautor: devega » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 22:26

To jak pisałem: Escrow by Lenny (i przelew) albo face 2 face (umawiasz się, bierzesz kompa i gotówka za shitcoiny ;) )

Wróć do „Wymiana walut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości