Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/s

Regulamin forum
1. Podanie ceny oferowanego towaru jest obowiązkowe !
2. Ogłoszenia żółtodziobów muszą zawierać możliwość wystawienia towaru na serwisach aukcyjnych typu allegro które zabezpieczają kupującego.
3. Ogłoszenia oferujące zakup towarów przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem.
4. Podanie czasu dostawy jest obowiązkowe.
5. Początkujący nie mogą oferować "udziałów", "preorderów" i "zamówień grupowych"
Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 25 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: samson » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 16:57

daniel93 pisze:Koledzy i co z tymi układami?
hmm... a pytasz o ....???
w sumie czekamy i pewno jeszcze kilka mc-y to potrwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: prezes » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:09

Jak ktoś chce zainwestować w ASIC a nie ma tyle kasy albo przerażają go formalności z tym związane to może zawsze kupić sobie udziały w spółce na https://glbse.com która zamierza kopać na tych układach np. ASICMINER, PUREASIC, ASIC.COOP, ASIC_RUS.SHA (nie sprawdzałem tych spółek ale te miały w nazwie ASIC. Są też takie spółki, które zamierzają zmienić obecną technologię w przyszłości na ASIC)
Nie chciałbym być złym prorokiem ale może się okazać, że to jest kolejna piramida finansowa, której kumulacja nastąpi przed teoretycznym zakończeniem produkcji nowych układów.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » wtorek, 14 sierpnia 2012, 10:52

daniel93 pisze:Koledzy i co z tymi układami?
A co ma być? Samson zresztą już odpowiedział :) Układy jeszcze nie wyszły, to jest pre-order. Będziemy czekać.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 293
Rejestracja: 14 lipca 2012
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: gkucmierz » czwartek, 23 sierpnia 2012, 23:52

Jak udało Wam się zapłacić za te koparki?

Kod: Zaznacz cały

Bank name: Commerce Bank
Bank address: 922 Walnut, Kansas City Missouri 64106, United States of America
Swift: CBKCUS44XXX
ABA / Routing: 101000019
Account Name: BF Labs Inc.
Account Number: 42359
Account Address: PO Box 413671, Kansas City Missouri 64106, United States of America
Jak mam zrobić przelew? Orientuje się ktoś?
1grzes2zcfyRHcmXDLwnXiEuYBH7eqNVh
BTC Average | Web Tools | Crypto Links

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » piątek, 24 sierpnia 2012, 02:18

Normalnie, Bitcoinami zapłaciłem.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Bitmar » piątek, 24 sierpnia 2012, 08:41

Czy ktoś w Polsce ma już taki układ ?

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Rafi » piątek, 24 sierpnia 2012, 08:46

Bitmar pisze:Czy ktoś w Polsce ma już taki układ ?
Bitmar przecież to jeszcze nie powstało :) a swoją drogą tak czytam i pomimo że nie wierzę że to wyjdzie to kusi mnie żeby jednak z 5szt sobie zamówić :) . Zastanawia mnie że nie podają nigdzie jaki ma być pobór prądu tej zabawki.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » piątek, 24 sierpnia 2012, 12:15

W Polsce mają ale te Single 800MH/s (były zdjęcia na forum), a nawet Mini-Rig 25GH/s jest (było na bitcointalk). Jak Rafi mówi, ASIC jeszcze nie powstały więc nikt ich nie ma;)
Nie sądzę, żeby zużycie energii było znaczące, patrząc na obecne technologie (FPGA), kolejna generacja zapewne będzie jeszcze bardziej energooszczędna.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: doooku » piątek, 24 sierpnia 2012, 12:54

Pamiętaj lenny że jeżeli butterfly labs nie wydało na projekt więcej niż kilka mln USD to co najwyżej otrzymają ASIC w litografii ok 128 nm, którego zużycie prądu będzie porównywalne do FPGA. Drugą opcją jest ASIC w litografii poniżej 65 nm ale tutaj koszty to minimum kilkanaście, kilkadziesiąt mln USD.

http://www.dz.ee.ethz.ch/?id=1592
Tutaj masz arkusz w którym można policzyć koszt wdrożenia do produkcji układu ASIC. Nie miałem czasu dokładnie się wgłębiać więc moje szacunki mogą być obarczone błędem.

PS. Szacował może ktoś na podstawie nr zamówień ile kasy z preorderów nazbierało ButterFly Labs i czy ma szanse za taką kasę zrealizować projekt.

Z mojego punktu widzenia fajną opcją mogą być układy xilinxa 7 generacji . Mają nawet kilkakrotnie większą ilość bramek w macierzy, a w połączeniu z niższym poborem prądu są o wile fajniejsze niż dotychczasowy Spartan 6. Teraz nie mam czasu zgłębiać tematu ale mając kasę pewnie dałoby się w ciagu miesiąca czy dwóch stworzyć działające płytki.

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: phoebe » piątek, 24 sierpnia 2012, 13:18

Tylko z BF jest jeden problem. To będzie bardzo opłacalne dla tych co dostaną układy na początku, później po prostu wzrośnie trudność i wyrzuci z rynku karty graficzne.

Efektem będzie redukcja kosztów utrzymania sieci oraz większe bezpieczeństwo, być może szybszy czas przetwarzania transakcji.
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Rafi » piątek, 24 sierpnia 2012, 13:21

Wiesz gdyby się zebrało kilka kumatych osób z Polski myślę że można by pomyśleć nad jakimś projektem. W kraju też pewnie kilka baniek by zebrał na projekt tym bardziej gdyby to zrobić z działającej legalnie firmy w Polsce była by większa pewność że kaska nie popłynie gdzieś.
A tak się zastanawiam czy ten adres 5% to nie może być adres BFL za zbierane wpłaty za asica czy fpga?

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: jerry » piątek, 24 sierpnia 2012, 18:33

Nie wnikając w techniczne aspekty ASIC i BitForce SC, Butterflylabs i sposób funkcjonowania Pre Order wygląda tak:

- na zachętę firma wypuszcza atrakcyjne układy liczące, faktycznie działające, jednak dostępne nielicznym i po długim czasie oczekiwania, a w tym momencie zupełnie niedostępne do zamówienia.

- następnie, a właściwie od razu, firma oświadcza - to jeszcze nic, mamy w zanadrzu TAKIE układy, że pożałują ci, którzy już kupili Single i Rigi. Wystarczy, że wpłacicie kasę i trochę poczekacie, długie czekanie to u nas normalna sprawa, ale nie ma się czego obawiać, zadowoleni klienci świadczą o nas.

-ludzie wpłacają i czekają i paradoksalnie, długa kolejka uspokaja następnych wpłacających - wszyscy czekają, nie jestem sam, a przecież wszyscy nie mogą być jeleniami, na pewno większość wie co robi.

Niedługa zacznie się przesuwanie terminów, które początkowo nie wywoła niepokoju, przecież do czekania wszyscy się przyzwyczaili, tym bardziej, że jest na co czekać. Dodatkowo uspokaja fakt, że firma oddaje wpłatę na żądanie.

Co jest charakterystyczne:
- niewielka ilość osób potwierdzających reputację firmy (zaledwie kilka filmików z Single na YT, bo z Mini Rig chyba ani jednego)
- opóźnienie, skądinąd wiarygodnie uzasadnione, ale też jakie miałoby być ;-)
- bardzo atrakcyjna nagroda za oczekiwanie, ale taka właśnie jest potrzebna, żeby wyłączyć rozsądek.

Powyższe niczego oczywiście nie dowodzi, nie przesądza i nawet nie sugeruje, jednak jest podobne w schemacie do spraw, których zakończenie jest zupełnie inne, niż wszyscy się spodziewali. Tzn. może nawet to "inne" brali pod uwagę, ale liczyli, że akurat w tym przypadku i tym razem będzie inaczej ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: prezes » piątek, 24 sierpnia 2012, 21:53

@jerry lepiej bym tego nie ujął
ludzie lubią żyć marzeniami, kupują mieszkania z dziura w ziemi albo nawet bez pozwolenia na budowę itp. itd. a później płacz, że deweloper zbankrutował a to przeciez taka solidna firma była.
Dzisiaj np. przeczytałem, że polimex-mostostal gigantyczna firma w branży budowlanej, notabene bankrut od dłuższego czasu, dostanie zastrzyk gotówki od Skarbu Państwa w kwocie 160 mln złotych, żeby jednak jeszcze nie zbankrutował. Nasze Państwa ma gest jak chce a co ;) ale tylko dla wybranych :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Archos » piątek, 24 sierpnia 2012, 22:04

jerry bardzo ładnie to podsumował, chyba nie potrzeba tutaj innego komentarza co do BFL. Od początku jak tylko ujrzałem tą ofertę byłem tego samego zdania co jerry. Ogarnęło mnie typowe "WTF?" 149 zielonych za 3,5GH/s? kurde no chwila moje karty które kosztowały przeszło 1000$ nie robiły nawet 3GH a co dopiero to toż to po prostu kosmos co BFL zapowiada :)
Nawet FPGA które kosztują na razie bagatela i są dostępne dla nielicznych tych którzy mają zasobny portfel jest to na pewno nie lada zdziwienie. No cóż w razie by wyszły te ASIC to co zrobisz ze swoim FPGA za 1000euro? jak na razie FPGA ma u mnie większą o wiele większą wiarygodność niż zapowiadane produkty BFL..
Żeby nie było tylko tak jak z Amber Gold i płacz tysięcy ludzi. Ale co tam to tylko 149$ przecież nikt nie będzie nas ścigał za takie śmieszne pieniądze zwłaszcza ludzie po drugiej stronie globu :)
Pożyjemy zobaczymy co ten BFL znowu wymyśli jak przyjdzie ten magiczny October...
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Rozmowny
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: portals » czwartek, 14 lutego 2013, 21:19

Tak się zastanawiam czy zamawiają przez PayPala ponosi się jakiekolwiek ryzyko? Z tego co się orientuję to mają program ochrony kupującego, tylko zgłosić trzeba w ciągu 45 dni.
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Moim zdaniem płatność w BTC jest bardzo ryzykowna bo nie ma żadnego zabezpieczenie ale może jednak przez PayPala warto spróbować? Sam mam mieszane uczucie co do tej firmy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 lutego 2013, 22:13 przez portals, łącznie zmieniany 1 raz.
Bitcoin: 1MFc8cLpBy7NB7uTkB4828iiSTrE6KVuG3 LiteCoin: LSHHoVgFRUz7eC2G6N5yjAKK1LTTSNL2sd
Bitmessage: BM-NBYoDqAw5guhADmei7z4v1ULwRaUBkr4

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Bitmar » czwartek, 14 lutego 2013, 21:42

portals pisze:Tak się zastanawiam czy zamawiają przez PayPala ponosi się jakiekolwiek ryzyko? Z tego co się orientuję to mają program ochrony kupującego, tylko zgłosić trzeba w ciągu 45 dni.
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Moim zdaniem płatność w BTC to głupota bo nie ma żadnego zabezpieczenie ale może jednak przez PayPala warto spróbować? Sam mam mieszane uczucie co do tej firmy.
I to jest właśnie problematyczne jak miłośnicy bitcoina mówią, że płacenie BTC jest głupotą ;) Płacenie za istniejący towar z wiarygodnego źródła jest jak najbardziej OK a nawet wskazane, ale płatność za preordery czegoś co nie istnieje od firmy młodej i "amatorskiej" która wiele razy oszukała klientów ( w drobnych sprawach ale jednak) to faktycznie proszenie się o kłopoty.

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Hiera » czwartek, 14 lutego 2013, 21:43

portals pisze:Tak się zastanawiam czy zamawiają przez PayPala ponosi się jakiekolwiek ryzyko? Z tego co się orientuję to mają program ochrony kupującego, tylko zgłosić trzeba w ciągu 45 dni.
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Moim zdaniem płatność w BTC to głupota bo nie ma żadnego zabezpieczenie ale może jednak przez PayPala warto spróbować? Sam mam mieszane uczucie co do tej firmy.
Masz BitPay, który też działa jak PP
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Rozmowny
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: portals » czwartek, 14 lutego 2013, 22:13

Bitmar pisze:
portals pisze:Tak się zastanawiam czy zamawiają przez PayPala ponosi się jakiekolwiek ryzyko? Z tego co się orientuję to mają program ochrony kupującego, tylko zgłosić trzeba w ciągu 45 dni.
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Moim zdaniem płatność w BTC to głupota bo nie ma żadnego zabezpieczenie ale może jednak przez PayPala warto spróbować? Sam mam mieszane uczucie co do tej firmy.
I to jest właśnie problematyczne jak miłośnicy bitcoina mówią, że płacenie BTC jest głupotą ;) Płacenie za istniejący towar z wiarygodnego źródła jest jak najbardziej OK a nawet wskazane, ale płatność za preordery czegoś co nie istnieje od firmy młodej i "amatorskiej" która wiele razy oszukała klientów ( w drobnych sprawach ale jednak) to faktycznie proszenie się o kłopoty.
Paradoksalnie zalety Bitcoina jak anonimowość i brak możliwość cofnięcie przez kogoś środków to też jego wady. W pełni się zgadzam z Twoją opinią. Płacenie BTC szczególnie za granica gdy mamy pewność co do sprzedającego jest bardzo opłacalna. Słowo głupota trochę nie pasuję po zastanawianiu lepiej by było w tym wypadku płacenie BTC jest dużo bardziej ryzykowne. Moim zdaniem gdyby faktycznie na PayPalu nie było nic do stracenie czemu by nie spróbować? Faktycznie zwolennicy tego że to scam mają dużo racji jednak pojawiają się też inne opinie.
Masz BitPay, który też działa jak PP
Szukałem czegoś o "ubezpieczeniu" ale bez efektu, możesz napisać więcej?
Bitcoin: 1MFc8cLpBy7NB7uTkB4828iiSTrE6KVuG3 LiteCoin: LSHHoVgFRUz7eC2G6N5yjAKK1LTTSNL2sd
Bitmessage: BM-NBYoDqAw5guhADmei7z4v1ULwRaUBkr4

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Hiera » piątek, 15 lutego 2013, 08:56

Masz BitPay, który też działa jak PP
Szukałem czegoś o "ubezpieczeniu" ale bez efektu, możesz napisać więcej?[/quote]

BitPay jest firmą i podpisuje tylko umowy z rzeczywistymi podmiotami. Nie masz ubezpieczenia, ale masz mozliwość dochodzenia roszczeń drogą cywilną - nawet w USA
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: rha » piątek, 15 lutego 2013, 10:48

Bitmar pisze:(...) od firmy młodej i "amatorskiej" która wiele razy oszukała klientów ( w drobnych sprawach ale jednak).
Bitmar, daruj nam te kłamstwa. Jeśli dla ciebie obsunięcie się zakończenia projektu jest kłamstwem i oszustwem, to albo posługujesz się innym językiem niż polski, albo żyjesz w innym świecie.

Wróć do „Towary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości