Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9228
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 grudnia 2015, 14:42

@bitloteiros

Panie obrońco gościa, który udaje kobitkę.
Po co ta dziecinna ironia? Kogo bronisz? Czujesz się urażony? Z powodu tego, że zwracam uwagę na gościa, który udaje babkę i ma ludzi na forum za idiotów? :lol:

Co do kursu, nic odkrywczego, dość prosta sytuacja: trójkącik przebity, HH (ale jeszcze nie na finexie i btce) co pokazuje niepewność na dolarowych giełdach. Ludzie obawiają się pułapki, która jest możliwa, bo HH na okcoin nie jest znacznie wyższy od poprzedniego.

Najprawdopodobniejszy ruch to kontynuowanie wzrostu bez większej korekty, nowe HH na Us$ ex, dotarcie nawet do 27xx cny itd.
Kolejne scenariusze:
-double top (wcześniej kilkanaście h kiszenia się ok 2500cny) -mniej prawdopodobny
-trójkąt lub lekko opadający descending wedge - bardziej prawdopodobny niż double top i raczej z bullish ending.

Nie wiem czy konferencja będzie miała wpływ i jaki, zatem nic nie zakładam w związku z nią, ale choćby tak naprawdę nie miała znaczenia, może łatwo stać się sztucznym bodźcem do ruchu, obranego tak naprawdę przez grubego gracza. No chyba, że będzie z niej wynikało coś jednoznacznie pozytywnego/negatywnego, wtedy naturalnie nada to kierunek.

Właściwie to przebicie nada charakter dalszym ruchom (wiem, że to banał). Ale póki co, nie jest to na tyle silne przebicie, by być bardzo bullish, także najlepsza taktyka teraz to być może czekanie bez pozycji (jeśli ktoś nie miał żadnej ostatnie kilkanaście godzin).

Aha 6h okcoin bearish divergence, finex też jeśli zrobi lekki HH. Nie kierowałbym się tym jako głównym indykatorem ale pamiętałbym o tym i patrzył, jeśli okcoin będzie ciągnął dalej a bear div się będzie zwiększała, wiadomo, to jest często jak bomba z opóźnionym zapłonem (chyba ze zrobi się conv lub okaże się hidden bull).

Finex 1w EMA 21 prawie przecina 50, ale w tej skali łatwo o to, by było to fałszywe podejście itd. (no i zobaczmy jak inny układ ema 21-50-100-200 jest na okcoin.. szok, drugie przebite, można chyba olać branie 1w ema pod uwagę ze wzgl.na taką rozbieżność, chyba że ktoś tylko 1 giełdę analizuje).

Nie chce mi się pisać więcej, pozdrawiam i nie broń gościa, który udaje że ma super cycki! :mrgreen:

EDIT: scenariusz double top lub trójkąt/wedge się przybliża, a szybki rajd potwierdzający lekko oddala.

EDIT2: między okcoin a finexem różnica ponad 30zł, dobrze obrazuje tą niechęć giełd $ do kopiowania chinoli (widać to było od paru dni).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 15:04

Nie czuję się urażony i nikogo nie bronię.
Wchodząc na to forum chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami/podyskutować na temat kursu a nie płci, narodowości lub planety z której pochodzi jakiś użytkownik. Tym bardziej, że mam jeszcze otwartą pozycję, która może boleśnie zredukować listopadowy zarobek :? .
Dzięki za posta o kursie, muszę teraz się w niego wczytać i jako początkujący przetłumaczyć na polski.

Weteran
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0

Postautor: zbiges » sobota, 5 grudnia 2015, 15:26

Wymazywanie pisze:...
Nie wiem czy konferencja będzie miała wpływ i jaki, zatem nic nie zakładam w związku z nią, ale choćby tak naprawdę nie miała znaczenia, może łatwo stać się sztucznym bodźcem do ruchu, obranego tak naprawdę przez grubego gracza. No chyba, że będzie z niej wynikało coś jednoznacznie pozytywnego/negatywnego, wtedy naturalnie nada to kierunek.

Właściwie to przebicie nada charakter dalszym ruchom (wiem, że to banał). Ale póki co, nie jest to na tyle silne przebicie, by być bardzo bullish, także najlepsza taktyka teraz to być może czekanie bez pozycji (jeśli ktoś nie miał żadnej ostatnie kilkanaście godzin).
...

No cóż, niestety nie wiem jak odbieracie moje prognozy no ale tym razem trudno mi się powstrzymać od napisania jej.

@Wymazywanie
Zgadzam się z częścią, ale nie ze wszystkim. Nie zgadzam się przede wszystkim z tym "banałem" jak to napisałeś.
Tym razem to wcale nie będzie banalne.
Uważam, że konferencja będzie miała tym razem wpływ na cenę BTC ale inny niż większość z Was myśli.
Ta konferencja spełni rolę podobną jak publikacja danych na Forexie. Demiurdzy rynku BTC właśnie tak ją wykorzystają.
Będzie to wyglądało w ten sposób, że tuż przed konferencją (lub nawet w trakcie) Nastąpi wybicie ponad 2500. Przypuszczam, że jest tam bardzo dużo stopów otwierających długie pozycje (czyli zleceń warunkowych zakupu BTC). Już raz się w tym względzie pomyliłem więc nie obawiam się, że tym razem ktoś mnie posłucha i straci przez to pieniądze :mrgreen: .
Będzie flashcrash na którym SM wyprzedadzą bity zakupione w całej fali B. Nie wiem gdzie dojdzie cena, nie jestem jasnowidzem, ale może to być 2600 (może trochę mniej) a może nawet 2700. Wszystko będzie działo się szybko, ale nie wiem też czy to będą minuty, godziny czy kilkanaście godzin.
A potem już jedziemy bardzo szybko w dół, przypuszczam, że w okolice 2000. Nie wiem niestety także co znaczy "bardzo szybko" może to być godzina albo kilka dni.

Ktoś zapyta skąd wiem :mrgreen: No cóż z obserwacji całej fali B oraz z tego powodu, że ja bym tak zrobił będąc na ich miejscu.
Napisałem to, bo chciałbym, żebyście wzięli pod uwagę taki scenariusz w swoich spekulacjach. Ja nie zamierzam przymierzać się do zysków w trakcie realizacji takiego scenariusza. Wystarczy, że jeden szczegół się nie sprawdzi i można stracić dużo pieniędzy. Np mogą pociągnąć do 3000 lub nawet do 3300 (gdy devowie klepną "niespodziewanie" dobrą decyzję). Niespodziewanie napisałem w cudzysłowie bo to wszystko, wraz z konferencją, może być jedynie teatr. :mrgreen:

Jedno wiem na pewno: Bardzo wiele dowiemy się o rynku przez najbliższe trzy dni. Jeśli ktoś potrafi wyciągać wnioski to niech najlepiej nie odchodzi od komputera :mrgreen:
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2186
Reputacja postu: 
0

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2

Postautor: Bitmar » sobota, 5 grudnia 2015, 15:46

Dla poprawy wydajności zamykam wątek. Kontynuacja wątku jest tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=18294

Wróć do „Przedszkole”