Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 5 grudnia 2015, 01:21

Wymazywanie pisze:
ania78 pisze:Teraz jest XT wiec są pod ścianą. Wóz albo przewóz. Brak porozumienia oznacza przejscie BIP 101 waznych graczy. Jestem optymistką.
Może czas skończyć tą szopkę z pisaniem jako kobietka? :mrgreen:
Przecież to doskonale widać:) Podnieca cię to? Czy liczysz na szczególne uznanie na forum, boś kobitka?
@ania78: @Wymazywanie ma rację. Udawanie kobiety może daje Ci jakieś bonusy na elektrodzie, ale nie tutaj.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 02:11

ShadowOfHarbringer pisze:
Bit-els pisze:A jeśli konferencja nie przyniesie roztrzygnięcia? To czerwona świeca
Niestety obawiam się, że konferencja to tylko zasłona dymna ekipy Core.

Chyba trzeba przygotować się na spore tąpnięcie.

Po czym wnosisz tąpnięcie? Wytłumaczysz czy przeczucie masz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 02:54

Maggix pisze:Ciągle mam nadzieje ze w Styczniu btc zaliczy spadek poniżej 300 aczkolwiek obserwując ruchy kursu nadzieja ta maleje z tygodnia na tydzień . Zbyt wielu Januszy oczekuje spadku do powiedzmy 250usd żeby się załadować to się nie dodaje :/ to nie może być.
315usd to będzie chyba minimalny kurs jak spadnie poniżej biorę szybki kredyt i ładuje w btc kilku miesięczna pensje.
Brawo. Takich ludzi nigdy za dużo. Jakie zdecydowanie, zapał. Liczymy na relację LIVE z wszelkimi szczegółami dokonanej inwestycji i minimum sześciogodzinnym updatem. Po czym kiedy już będziesz milionerem zaczniemy Tobie zazdrościć i będziemy pytać się o radę gdzie dają najkorzystniejszy kredyt na zakup BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 03:08

Ktoś się odniesie do ewentualnego pokonania poziomu 380$/2500CNY? Jakieś pomysły? Prognozy?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ania78 » sobota, 5 grudnia 2015, 03:29

ShadowOfHarbringer pisze:
Wymazywanie pisze:
ania78 pisze:Teraz jest XT wiec są pod ścianą. Wóz albo przewóz. Brak porozumienia oznacza przejscie BIP 101 waznych graczy. Jestem optymistką.
Może czas skończyć tą szopkę z pisaniem jako kobietka? :mrgreen:
Przecież to doskonale widać:) Podnieca cię to? Czy liczysz na szczególne uznanie na forum, boś kobitka?
@ania78: @Wymazywanie ma rację. Udawanie kobiety może daje Ci jakieś bonusy na elektrodzie, ale nie tutaj.
:shock: Zapytalabym dlaczego myslicie, ze jestem chlopakiem ale zaraz nasuwa mi sie inne pytanie - co to za roznica? Moge powiedziec - jesli tak to sam przestan udawac ze jestes ksiazka. Masz w zdjeciu profilowym ksiazke ale chyba jestes czlowiekiem, prawda? Wiec przestan klamac?

A Ty Shadow przestan udawac, ze jestes okiem. Albo cieniem.

Ja rozumiem ze jest piatek, ale nie wchodzcie na forum po alkoholu.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ania78 » sobota, 5 grudnia 2015, 03:48

Wymazywanie pisze:
Był nawet i taki, że chwalił się zakładaniem czegoś jakby firmy inwestycyjnej, która przyjmuje kasę od ludzi, obraca nią w tradingu BTC, z zysków czerpie ustalony %, a w razie strat, pokrywa straty! A działo się to najprawdopodobniej w roku pańskim 2014 koło wakacyjnego bulltrapu do około 700$. Potem, po bulltrapie była tylko i wyłącznie wielka cisza od tego użytkownika. A był to poważny użytkownik i pisał raczej na pewno prawdę. Z tego co widzę, te posty o biznesie pokasowane...

Generalnie może nie jest zasadą, ale często prawidłowością, że po wzrostach pojawia się jakiś użytkownik - często nowy - i leci z propagandą "taniej już nigdy nie będzie" "cena [znacznie wyższa] wkrótce" itd.

Był nawet jegomość, który bodajże na początku bieżącego roku lub na przełomie 14/15, kłócił się non stop o to, że będzie 10,000$/B. Argumentował to swoją analizą. Gdy jednak z Konkorem (pozdrawiam: ) przyciskaliśmy o szczegóły analizy i w ogóle jak to dokładnie wyliczył, skończyło się na tym, że jest to analiza, której kolega nie może nam do końca przedstawić, ponieważ jej nie zrozumiemy :P , ale 10,000$ będzie w marcu 2015 i tak.

Ślad po koledze zaginął, nie pamiętam już nawet nicku.
Wierze. Ale byl tez taki uzytkownik, doswiadczony, wklejal tutaj prawie codziennie wykresy, ze lecimy do 160 USD. Bylo to jeszcze we wrzesniu. Po nim tez sluch zaginal, nic nie napisal od czasu kiedy jestesmy ponad 300USD.

Nie dobieraj sobie przykladow pod swoja teze.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 5 grudnia 2015, 08:07

Hahaha no i co teraz Panowie*? :D
Przecież już wszystko dokładnie ustaliliście, że głowa z ramionami, że spadki są przyklepane, że przystanek na $320, że może $300 się obroni...
A tu nagle niespodzianka w klasycznym stylu: "czemu to gówno nie chce spadać?!" 8-)

Sorki, ale nie mogłem sobie darować w ten piękny sobotni ranek, po tygodniu czytania w ciszy Waszych prognoz ;)


*) Napisałem "Panowie" bo jedyna tu chyba Pani zdaje się konsekwentnie obstawiała wzrosty.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » sobota, 5 grudnia 2015, 10:39

ekonokomik pisze:Hahaha no i co teraz Panowie*? :D
Przecież już wszystko dokładnie ustaliliście, że głowa z ramionami, że spadki są przyklepane, że przystanek na $320, że może $300 się obroni...
A tu nagle niespodzianka w klasycznym stylu: "czemu to gówno nie chce spadać?!" 8-)

Sorki, ale nie mogłem sobie darować w ten piękny sobotni ranek, po tygodniu czytania w ciszy Waszych prognoz ;)

*) Napisałem "Panowie" bo jedyna tu chyba Pani zdaje się konsekwentnie obstawiała wzrosty.
Spokojnie. Cierpliwości trochę. No chyba, że grasz na wykresie 5 minutowym i wzrost o kilka $$ dużo na nim zmienia.

Jeśli chodzi o perspektywę najbliższych 6 miesięcy obstawiam na to, że kurs zawita poniżej $300.
Natomiast short term uważam, że dopóki poziom 370-375 (bitstamp) nie zostanie pokonany strona podażowa ma przewagę i większe szanse są na to, że spadki będą w najbliższym okresie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 5 grudnia 2015, 11:22

ania78 pisze: :shock: Zapytalabym dlaczego myslicie, ze jestem chlopakiem
A, może dlatego bo na jakimś forum (wykop.pl ?) też była "ania", zdaje się też "78" i pisał, że podaje się na elektrodzie za kobietę żeby szybciej dostać odpowiedzi i żeby ludzie byli milsi (zgadzam się, że gros ludzi na elektrodzie to bufony) ?

A po drugie, masz ewidentnie męski styl myślenia i pisania. Nie spotkałem jeszcze w życiu kobiety, która byłaby tak męska. Zastanów się czy to na pewno dobrze, jeżeli naprawdę jesteś kobietą (w co wątpię).
Ostatnio zmieniony sobota, 5 grudnia 2015, 11:27 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 5 grudnia 2015, 11:26

bitloteiros pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
Bit-els pisze:A jeśli konferencja nie przyniesie roztrzygnięcia? To czerwona świeca
Niestety obawiam się, że konferencja to tylko zasłona dymna ekipy Core.

Chyba trzeba przygotować się na spore tąpnięcie.
Po czym wnosisz tąpnięcie? Wytłumaczysz czy przeczucie masz?
Wnoszę po tym, że chwilę po tym jak zaczęła się na dobre afera XT/BIP101 (lipiec ? dobrze pamiętam ?) też było tąpnięcie i to spore.

Oczywiście tym razem może być inaczej, nawet odwrotnie - tak jak już wielokrotnie pisałem: Bitcoin jest walutą nieprzewidywalną w krótkim okresie. Nie raz było tak, że dobre informacje powodowały spadki, a złe wzrosty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Olsp » sobota, 5 grudnia 2015, 13:10

W tym miesiącu ma zapaść kolejna decyzja FED ws. stóp procentowych. Osobiście jest przeciwny informacjom mediów głównego nurtu, i wg mnie stopy pozostaną bez zmian. A wy, jak myślicie? I ciekawe, czy nastąpi jakaś korelacja z kursem btc...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 13:25

ekonokomik pisze:Hahaha no i co teraz Panowie*? :D
Przecież już wszystko dokładnie ustaliliście, że głowa z ramionami, że spadki są przyklepane, że przystanek na $320, że może $300 się obroni...
A tu nagle niespodzianka w klasycznym stylu: "czemu to gówno nie chce spadać?!" 8-)

Sorki, ale nie mogłem sobie darować w ten piękny sobotni ranek, po tygodniu czytania w ciszy Waszych prognoz ;)


*) Napisałem "Panowie" bo jedyna tu chyba Pani zdaje się konsekwentnie obstawiała wzrosty.
Jak to co teraz? Czekamy co dalej. Głowa z ramionami się nie zrealizowała, mamy wzrosty. Niektórym pewnie pękły SL (mój próg bólu jest troszkę wyżej). Póki co podwójny lokalny szczyt, jak będzie wciąż rosło to dorobimy jakąś nową teorię ;) Ja się jeszcze nie wycofuję i czekam na 350$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 13:39

ShadowOfHarbringer pisze:
Wymazywanie pisze:
ania78 pisze:Teraz jest XT wiec są pod ścianą. Wóz albo przewóz. Brak porozumienia oznacza przejscie BIP 101 waznych graczy. Jestem optymistką.
Może czas skończyć tą szopkę z pisaniem jako kobietka? :mrgreen:
Przecież to doskonale widać:) Podnieca cię to? Czy liczysz na szczególne uznanie na forum, boś kobitka?
@ania78: @Wymazywanie ma rację. Udawanie kobiety może daje Ci jakieś bonusy na elektrodzie, ale nie tutaj.
Trochę nie rozumiem robienia afery z tego, że ktoś się podszywa (lub nie) pod kobietę. Co za różnica czy pod nickiem ania78 ukrywa się 37letnia Ania, 68letni Zygmunt czy jakiś dziesięciolatek? Istotne o czym pisze w postach i jak się zachowuje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 grudnia 2015, 14:02

ania78 pisze:Zapytalabym dlaczego myslicie, ze jestem chlopakiem ale zaraz nasuwa mi sie inne pytanie - co to za roznica? Moge powiedziec - jesli tak to sam przestan udawac ze jestes ksiazka. Masz w zdjeciu profilowym ksiazke ale chyba jestes czlowiekiem, prawda? Wiec przestan klamac?

A Ty Shadow przestan udawac, ze jestes okiem. Albo cieniem.

Ja rozumiem ze jest piatek, ale nie wchodzcie na forum po alkoholu.
Czy to było tzw. DOUBLE FACEPALM wersja hard czy może po prostu złe analogie + nieśmieszny żart? ;)
Książkę polecam, ale po tym co piszesz, myślę, że to za wysoka półka:) No i jest bardziej męska, niż damska, dość szorstka i ostra, taka typu no mercy; może ci się roztopić makijaż przy czytaniu.
bitloteiros pisze: Trochę nie rozumiem robienia afery z tego, że ktoś się podszywa (lub nie) pod kobietę. Co za różnica czy pod nickiem ania78 ukrywa się 37letnia Ania, 68letni Zygmunt czy jakiś dziesięciolatek? Istotne o czym pisze w postach i jak się zachowuje
Wartości postów nie dezawuuje oczywiście rodzaj w jakim ktoś pisze, ale pytanie należałoby nieco odwrócić: po co ktoś, kto ewidentnie jest mężczyzną, pisze na forum gdzie są w 99% mężczyźni, jako kobieta? A więc kwestia intencji. Dla mnie to chwyt emocjonalny, bo w dyskusji na forum z kobietą, z reguły mężczyźni zachowują się inaczej, są bardziej skłonni przyznać racje, lepiej traktować itd.

Generalnie takie chwyty błaźnią faceta, który pisze jako kobieta (można z tego wysnuć wiele hipotez odnośnie jego małego ego, niepewności siebie, skłonności do oszustwa, ściemy) no i obrażają osoby, które mają prawdziwy problem z tożsamością płciową.

Tematu nie ma co drążyć, ale sorry, nie będę udawał że ania78 to kobieta bo to facet i niech skończy teatrzyk, bo tu na forum nie siedzą debile, ale kumaci goście (no i jedna prawdziwa kobieta, ale dawno nie pisała: ).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 14:08

Wymazywanie pisze:
ania78 pisze:Zapytalabym dlaczego myslicie, ze jestem chlopakiem ale zaraz nasuwa mi sie inne pytanie - co to za roznica? Moge powiedziec - jesli tak to sam przestan udawac ze jestes ksiazka. Masz w zdjeciu profilowym ksiazke ale chyba jestes czlowiekiem, prawda? Wiec przestan klamac?

A Ty Shadow przestan udawac, ze jestes okiem. Albo cieniem.

Ja rozumiem ze jest piatek, ale nie wchodzcie na forum po alkoholu.
Czy to było tzw. DOUBLE FACEPALM wersja hard czy może po prostu złe analogie + nieśmieszny żart? ;)
Książkę polecam, ale po tym co piszesz, myślę, że to za wysoka półka:) No i jest bardziej męska, niż damska, dość szorstka i ostra, taka typu no mercy; może ci się roztopić makijaż przy czytaniu.
bitloteiros pisze: Trochę nie rozumiem robienia afery z tego, że ktoś się podszywa (lub nie) pod kobietę. Co za różnica czy pod nickiem ania78 ukrywa się 37letnia Ania, 68letni Zygmunt czy jakiś dziesięciolatek? Istotne o czym pisze w postach i jak się zachowuje
Wartości postów nie dezawuuje oczywiście rodzaj w jakim ktoś pisze, ale pytanie należałoby nieco odwrócić: po co ktoś, kto ewidentnie jest mężczyzną, pisze na forum gdzie są w 99% mężczyźni, jako kobieta? A więc kwestia intencji. Dla mnie to chwyt emocjonalny, bo w dyskusji na forum z kobietą, z reguły mężczyźni zachowują się inaczej, są bardziej skłonni przyznać racje, lepiej traktować itd.

Generalnie takie chwyty błaźnią faceta, który pisze jako kobieta (można z tego wysnuć wiele hipotez odnośnie jego małego ego, niepewności siebie, skłonności do oszustwa, ściemy) no i obrażają osoby, które mają prawdziwy problem z tożsamością płciową.

Tematu nie ma co drążyć, ale sorry, nie będę udawał że ania78 to kobieta bo to facet i niech skończy teatrzyk, bo tu na forum nie siedzą debile, ale kumaci goście (no i jedna prawdziwa kobieta, ale dawno nie pisała: ).
Jesteśmy wdzięczni za dogłębną psychoanalizę dotyczącą płci oraz stanu emocjonalnego użytkownika ania78 i czekamy na Twojego posta na temat kursu BTC Panie Detektywie

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 5 grudnia 2015, 14:26

Wymazywanie pisze:Wartości postów nie dezawuuje oczywiście rodzaj w jakim ktoś pisze, ale pytanie należałoby nieco odwrócić: po co ktoś, kto ewidentnie jest mężczyzną, pisze na forum gdzie są w 99% mężczyźni, jako kobieta? A więc kwestia intencji. Dla mnie to chwyt emocjonalny, bo w dyskusji na forum z kobietą, z reguły mężczyźni zachowują się inaczej, są bardziej skłonni przyznać racje, lepiej traktować itd.
Hahahaha i tak cały czas traktowałem go jak faceta.

W Internecie przyzwyczaiłem się już, że nikt nie jest tym za kogo się podaje, więc patrzę w jaki sposób ktoś się wypowiada, a nie jak się podpisuje.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 14:35

Olsp pisze:W tym miesiącu ma zapaść kolejna decyzja FED ws. stóp procentowych. Osobiście jest przeciwny informacjom mediów głównego nurtu, i wg mnie stopy pozostaną bez zmian. A wy, jak myślicie? I ciekawe, czy nastąpi jakaś korelacja z kursem btc...

Ciężko wyczuć, ale do myślenia daje czwartkowa decyzja EBC, czyli obniżenie stóp depozytowych a pożyczkowe bez zmian plus wydłużenie QE o przynajmniej 6 miesięcy. Reakcje rynków na pewno zostały przeanalizowane przez głównych decydentów. Co do korelacji to zawsze jakaś jest ale najczęściej kurs już to uwzględnia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 grudnia 2015, 14:42

@bitloteiros

Panie obrońco gościa, który udaje kobitkę.
Po co ta dziecinna ironia? Kogo bronisz? Czujesz się urażony? Z powodu tego, że zwracam uwagę na gościa, który udaje babkę i ma ludzi na forum za idiotów? :lol:

Co do kursu, nic odkrywczego, dość prosta sytuacja: trójkącik przebity, HH (ale jeszcze nie na finexie i btce) co pokazuje niepewność na dolarowych giełdach. Ludzie obawiają się pułapki, która jest możliwa, bo HH na okcoin nie jest znacznie wyższy od poprzedniego.

Najprawdopodobniejszy ruch to kontynuowanie wzrostu bez większej korekty, nowe HH na Us$ ex, dotarcie nawet do 27xx cny itd.
Kolejne scenariusze:
-double top (wcześniej kilkanaście h kiszenia się ok 2500cny) -mniej prawdopodobny
-trójkąt lub lekko opadający descending wedge - bardziej prawdopodobny niż double top i raczej z bullish ending.

Nie wiem czy konferencja będzie miała wpływ i jaki, zatem nic nie zakładam w związku z nią, ale choćby tak naprawdę nie miała znaczenia, może łatwo stać się sztucznym bodźcem do ruchu, obranego tak naprawdę przez grubego gracza. No chyba, że będzie z niej wynikało coś jednoznacznie pozytywnego/negatywnego, wtedy naturalnie nada to kierunek.

Właściwie to przebicie nada charakter dalszym ruchom (wiem, że to banał). Ale póki co, nie jest to na tyle silne przebicie, by być bardzo bullish, także najlepsza taktyka teraz to być może czekanie bez pozycji (jeśli ktoś nie miał żadnej ostatnie kilkanaście godzin).

Aha 6h okcoin bearish divergence, finex też jeśli zrobi lekki HH. Nie kierowałbym się tym jako głównym indykatorem ale pamiętałbym o tym i patrzył, jeśli okcoin będzie ciągnął dalej a bear div się będzie zwiększała, wiadomo, to jest często jak bomba z opóźnionym zapłonem (chyba ze zrobi się conv lub okaże się hidden bull).

Finex 1w EMA 21 prawie przecina 50, ale w tej skali łatwo o to, by było to fałszywe podejście itd. (no i zobaczmy jak inny układ ema 21-50-100-200 jest na okcoin.. szok, drugie przebite, można chyba olać branie 1w ema pod uwagę ze wzgl.na taką rozbieżność, chyba że ktoś tylko 1 giełdę analizuje).

Nie chce mi się pisać więcej, pozdrawiam i nie broń gościa, który udaje że ma super cycki! :mrgreen:

EDIT: scenariusz double top lub trójkąt/wedge się przybliża, a szybki rajd potwierdzający lekko oddala.

EDIT2: między okcoin a finexem różnica ponad 30zł, dobrze obrazuje tą niechęć giełd $ do kopiowania chinoli (widać to było od paru dni).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 grudnia 2015, 15:04

Nie czuję się urażony i nikogo nie bronię.
Wchodząc na to forum chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami/podyskutować na temat kursu a nie płci, narodowości lub planety z której pochodzi jakiś użytkownik. Tym bardziej, że mam jeszcze otwartą pozycję, która może boleśnie zredukować listopadowy zarobek :? .
Dzięki za posta o kursie, muszę teraz się w niego wczytać i jako początkujący przetłumaczyć na polski.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » sobota, 5 grudnia 2015, 15:26

Wymazywanie pisze:...
Nie wiem czy konferencja będzie miała wpływ i jaki, zatem nic nie zakładam w związku z nią, ale choćby tak naprawdę nie miała znaczenia, może łatwo stać się sztucznym bodźcem do ruchu, obranego tak naprawdę przez grubego gracza. No chyba, że będzie z niej wynikało coś jednoznacznie pozytywnego/negatywnego, wtedy naturalnie nada to kierunek.

Właściwie to przebicie nada charakter dalszym ruchom (wiem, że to banał). Ale póki co, nie jest to na tyle silne przebicie, by być bardzo bullish, także najlepsza taktyka teraz to być może czekanie bez pozycji (jeśli ktoś nie miał żadnej ostatnie kilkanaście godzin).
...


No cóż, niestety nie wiem jak odbieracie moje prognozy no ale tym razem trudno mi się powstrzymać od napisania jej.


@Wymazywanie
Zgadzam się z częścią, ale nie ze wszystkim. Nie zgadzam się przede wszystkim z tym "banałem" jak to napisałeś.
Tym razem to wcale nie będzie banalne.
Uważam, że konferencja będzie miała tym razem wpływ na cenę BTC ale inny niż większość z Was myśli.
Ta konferencja spełni rolę podobną jak publikacja danych na Forexie. Demiurdzy rynku BTC właśnie tak ją wykorzystają.
Będzie to wyglądało w ten sposób, że tuż przed konferencją (lub nawet w trakcie) Nastąpi wybicie ponad 2500. Przypuszczam, że jest tam bardzo dużo stopów otwierających długie pozycje (czyli zleceń warunkowych zakupu BTC). Już raz się w tym względzie pomyliłem więc nie obawiam się, że tym razem ktoś mnie posłucha i straci przez to pieniądze :mrgreen: .
Będzie flashcrash na którym SM wyprzedadzą bity zakupione w całej fali B. Nie wiem gdzie dojdzie cena, nie jestem jasnowidzem, ale może to być 2600 (może trochę mniej) a może nawet 2700. Wszystko będzie działo się szybko, ale nie wiem też czy to będą minuty, godziny czy kilkanaście godzin.
A potem już jedziemy bardzo szybko w dół, przypuszczam, że w okolice 2000. Nie wiem niestety także co znaczy "bardzo szybko" może to być godzina albo kilka dni.

Ktoś zapyta skąd wiem :mrgreen: No cóż z obserwacji całej fali B oraz z tego powodu, że ja bym tak zrobił będąc na ich miejscu.
Napisałem to, bo chciałbym, żebyście wzięli pod uwagę taki scenariusz w swoich spekulacjach. Ja nie zamierzam przymierzać się do zysków w trakcie realizacji takiego scenariusza. Wystarczy, że jeden szczegół się nie sprawdzi i można stracić dużo pieniędzy. Np mogą pociągnąć do 3000 lub nawet do 3300 (gdy devowie klepną "niespodziewanie" dobrą decyzję). Niespodziewanie napisałem w cudzysłowie bo to wszystko, wraz z konferencją, może być jedynie teatr. :mrgreen:

Jedno wiem na pewno: Bardzo wiele dowiemy się o rynku przez najbliższe trzy dni. Jeśli ktoś potrafi wyciągać wnioski to niech najlepiej nie odchodzi od komputera :mrgreen:
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: juscik, shinya56, szajsiwo i 45 gości