Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Angiss » piątek, 14 czerwca 2013, 09:28

TypowyFacet pisze:Na Bitcurexie kurs wyższy niz na Goxie :)
Ja obstawiam spadki na weekend do 90-80 a wy ??
Wg mnie może polecieć nawet do 70$ a jest ku temu parę powódek ale zachowam to dla siebie. Kto obserwuje wykresy ten wie o co chodzi.

Rozmowny
Posty: 57
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: pompixde » piątek, 14 czerwca 2013, 09:45

Ja po wykresach wnioskuje ( asymetria bid/ask ) ze kurs spadnie ale napewno nie do 70$ tylko do 90 na przestrzeni tygodnia.SPrzedalem juz wszystkie BTC i czekam na weekend na ceny 290 -300 zl.Tylko ja sie nieznam bo nigdy tym sie nie zajmowalem ale tak mi sie wydaje.Pozdr

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: TypowyFacet » piątek, 14 czerwca 2013, 19:11

Ja obstawiam krótko terminowo spadki,bo każdy się teraz boi kupować.Ludzie raczej zaczną sprzedawać,żeby kupić taniej i kurs poleci

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: satriani » poniedziałek, 1 lipca 2013, 23:36

w krotkim okresie nie da sie nic przewidziec. natomiast w średnim kurs musi byc skorygowany do granicy opłacalności kopania - czyli do 1-5$

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Angiss » wtorek, 2 lipca 2013, 08:36

w ciagu tego tygodnia pewnie poleci ponizej 80$ nikt nie chce kupować

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Maggix » wtorek, 2 lipca 2013, 09:24

satriani pisze:w krotkim okresie nie da sie nic przewidziec. natomiast w średnim kurs musi byc skorygowany do granicy opłacalności kopania - czyli do 1-5$

Popraw swojego posta bo tresc jest masakrycznie nie na miejscu .
50 $ to absolutne minimum ponizej tego to tylko kataklizm.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Lorraine » wtorek, 2 lipca 2013, 09:41

Maggix pisze:
satriani pisze:w krotkim okresie nie da sie nic przewidziec. natomiast w średnim kurs musi byc skorygowany do granicy opłacalności kopania - czyli do 1-5$

Popraw swojego posta bo tresc jest masakrycznie nie na miejscu .
50 $ to absolutne minimum ponizej tego to tylko kataklizm.

Dokładnie tak, zakładając nawet że przy obecnym kursie ktoś kupuje KnC miner który otrzymuje we wrześniu, przy srednim wzroscie trudnosci kopania, Miner staje się bezwartościowy na przestrzeni luty/marzec przyszłego roku. Z czego ostatnie miesiace na granicy oplacalnosci totalnej.

Jak wartość BTC spadnie poniżej 50BTC, to ludzie autentycznie odlłączą koparki czekajac na lepsze czasy...

Co do obecnego kursu, to tendencja spadkowa się nie zmienia, pytanie... jak długo to potrwa i czy kurs otrzyma mocną korektę?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Unreal » wtorek, 2 lipca 2013, 10:26

Kurs leci na pysk po się skończyły hurtowe zakupy asic. Teraz każdy chcę spieniężyć btc żeby mu się asic zwróciło. A kupować nie ma komu.
70$ pęknie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Lorraine » środa, 3 lipca 2013, 10:44

Widzę namiętną chęć bronienia zakresu 85-90USD działającą w obie strony... Duzi gracze czekają na wielki spadek albo na wielki wzrost...
Malutcy utrzymują go na stałym poziomie. denerwujący jest fakt wówczas kiedy np dochodzi do analogicznie wyprzedazy lub naglego kupna ktos w pewnym momencie stawia "Bramę"
wyraźną czerwoną lub zieloną krechę która daje sygnał, "ok panowie i panie, bez wariacji" i wówczas harcujące bitcoinowe janusze wracają do szeregu...

Rozmowny
Posty: 121
Rejestracja: 30 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: atomowka » środa, 3 lipca 2013, 11:48

poczekajcie do konca wrzesnia/pazdziernika, kurs bedzie w okolicach $45.. do konca roku spadnie do $20..

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: TypowyFacet » środa, 3 lipca 2013, 16:52

Kurs spadł do 83 i ktoś się wziął za kupowanie.Obstawiam że stanie na około 85$-86$

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Lorraine » czwartek, 4 lipca 2013, 00:44

ale zejście, nie spodziewałem się aż tak gwałtownego spadku w kilkadziesiąt sekund... z poziomu 82USD na 76USD.

pomyśleć że weekend przed nami, a to czas wyprzedaży... nie ma co spekulować o 50USD za miesiac, dwa, w tym momencie nic nie jest pewnego.

Zastanawia mnie czy jest jakaś grupa spekulantów której przyświeca jakiś cel takiego łamania granic "psychologicznych"

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 4 lipca 2013, 08:23

No ładnie poleciało,przez 24 godziny o 18 dolarów.Trzeba powoli przelewać kasę na bitcurexa,żeby trochę dokupić.
Dodam,że kurs na wszystkich giełdach ładnie się wyrównał.

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: satriani » sobota, 6 lipca 2013, 00:48

nie wiem po co komu wywody o granicach psychologicznych. fakt jest jasny - kopanie 1BTC przez twórców ASICów (nie nabywców ich! bo to są pseudo-przedsiębiorcy, nikt nie sprzeda CI w tym momencie ASICa za rozsadna cene) kosztuje nawet 0,2-0,3$. Pod koniec roku przy wzroscie trudnosci x11 bedzie ich kosztowac 2-3$. Myśle że dno jest w granicach 5-20$, ale ile by nie spadlo to myśle że dno będzie w tym roku. Bo już w lipcu za rok przy tak postepujacej trudnosci mamy x121 wieksze diffucult i ciagle sie zwiekszajace, wiec wtedy będzie już ostra grzanka w górę.

co do wyłączenia ASICów jak ktos tu napisał - chyba jesteś kolego niepoważny. ASIC są TYLKO i wyłącznie zrobione do kopania kryptowalut, wiec nie ma bata żeby ktoś je wyłączył kiedykowiek.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: TechnoLogika » niedziela, 7 lipca 2013, 13:25

Moim zdaniem dno na które wszyscy liczą obecnie będzie się zawierać w przedziale 49-55$. Obecny spadek wyraźnie zaczyna zwalniać, a 'materia' stawia coraz większy opór. W tym tygodniu należy się spodziewać tego poziomu, aczkolwiek amplituda czasu może wykrzywić się w obie strony. Myślę, że trzeba trzymać rękę na pulsie i w inteligentny sposób inwestować.
Jeżeli chodzi o dłuższe terminy to przy poprawnej pracy mt.gox oraz innych większych giełd nic 'złego' nie powinno się dziać. Warto jednak śledzić losy różnych inicjatyw jakie pojawiają się w całej społeczności bitcoin wpływając na wzrost popularności (ostatnio cierpi ta statystyka). Przykładowo dobrym jej wzrostem może okazać się film 'Life on Bitcoin' - prosty przekaz może trafić do ludzi nie ufającym nowością.

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: satriani » niedziela, 7 lipca 2013, 14:58

TechnoLogika pisze:Moim zdaniem dno na które wszyscy liczą obecnie będzie się zawierać w przedziale 49-55$. Obecny spadek wyraźnie zaczyna zwalniać, a 'materia' stawia coraz większy opór. W tym tygodniu należy się spodziewać tego poziomu, aczkolwiek amplituda czasu może wykrzywić się w obie strony. Myślę, że trzeba trzymać rękę na pulsie i w inteligentny sposób inwestować.
po1. jak uczy doświadczenie z rynków finansowych - nikt nie jest w stanie przewidziec gdzie bedzie dno

po2. spadek zaczyna zwalniac? chyba patrzymy na inne wykresy. Tak czy owak natury samego spadku nie jest w stanie nikt przewidziec, bo wystarczy zdarzenie losowe - np. puszczenie jednego duzego zlecenia sprzedaży, bądź zainteresowanie się kogos duzego bitcoinem i już kurs wygląda zupelnie inaczej.

po3. jedyny inteigetny sposob inwestowania biorąc pod uwagę powyższe, to kupienie i zamrożenie monet na kilka dobrych lat - conajmniej 5,5-6roku do spadku kolejny 2x rewardów.

po4. wg mnie jesli ktos chce znalazles jakies fundamenty dlaczego kurs sie zachowuje tak a nie inaczej i probowac prognozowac gdzie bedzie w przyszlosci musi brać pod uwage przede wszystkim koszt wydobycia 1monety.

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 15 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: kajtek14102 » niedziela, 7 lipca 2013, 22:38

Śledząc choćby wypowiedzi na tym forum widać że wiara w obronę 50$ jako ostatecznego dołka upada. Myślę że tam się nie zatrzyma. Powoli powoli do 5-20$ jak pisał satriani. Kurs dąży do granicy opłacalności górników i tak było zawsze. Oczywiście nie musi zdążyć dojść do tej granicy przed kolejną bańką lub przed jakimś zdarzeniem które BTC kompletnie pogrąży, ale myślę że jednak 20$ jest realne w najblirzszych miesiącach.
Tak czy inaczej mimo mojego pesymizmu uważam że to bardzo ciekawy okres i szansa na spore zarobki - szkoda że nie mam na to czasu...

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: TechnoLogika » poniedziałek, 8 lipca 2013, 09:09

Nadal według Ciebie spadek nie zwolnił?
Myślę Satriani, że nadajemy na całkiem odwrotnych falach. Myślisz stricte lewą półkulą i to może Ci nie pomagać.
Wiadomo, że nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy jest dno, bo nikt prócz czasu tego nie może zweryfikować.

W swojej wypowiedzi miałem na myśli raczej krótkie terminy, a nie dno z okresu +rok. Chciałem pomóc w trzymaniu ręki na pulsie. Jak widać dało się 'inteligentnie' zarobić już na tym spadku.. co dalej? Czekamy na kolejny spadek i bawimy się na huśtawce. Długie terminy? 5-6 lat? To chyba nie tutaj. Cena wydobycia? Jak na moje to jakieś 30% max. wpływu... fakt może i jest, ale jak go wkleić w wykresy?

p.s Chętnie przeczytam jak znowu liczysz.

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: satriani » wtorek, 9 lipca 2013, 17:17

był taki gościu kiedys ktory nazywał sie Benjamin Graham. Mówił on cyt "odłóż sobie maxymalnie 10% kwoty, którą przeznaczysz na inwestycje, na spekulacje. Albo odłóż sobie tyle ile możesz najwięcej stracic. Bo na pewno tą kwotę stracisz". Zgadzam się z nim - łapanie latających noży + próba sprzedania na szczycie jest grą losową o efektywności podobnej do próby uchwycenia dołków i szczytów w ruchu browna. A koszty transakcyjne sprawiają że taka gra w długim terminie jest z ujemną wartością oczekiwaną. Fakt, można trafić 10 razy, ale to wciąż nie znaczy że gra ma dodatnią wartość oczekiwaną.

Dla mnie inwestycja long-term ma sens dodatkowo z 2 powodów:
1. Wierze w powodzenia całego projektu kryptowalut, gdyż widze w jak wielu branżach może znaleźć ich zastosowanie
2. W większość walut wbudowany jest mechanizm spadku nagrody, co wpływa na obniżenie podaży.

Rozmowny
Posty: 57
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: pompixde » czwartek, 11 lipca 2013, 11:03

Kurs bedzie spadal bo ludzie beda odchodzic od BTC.Przez ASIC i straty ,najwiecej zarabiaja firmy produkujace ASIC a nie uzytkownicy do tego dochodzi jeszcze scum i preordery na czas nieokreslony.Nie mowiac juz o trudnosci ktora rosnie o ok 20% co 2 tyg.I to wszystko bedzie zniechecalo dotychczasowych uzytkownikow bitcoin a nowi nie beda mieli jak wejsc poprzez ceny urzadzen.Do tej pory to byly karty ,ASIC jest trudno dostepne i kosztuje konkretne pieniadze do tego nie ma 100% pewnosci kiedy zamowienie bedzie zrealizowane.No i jeszcze umoczone pieniadze na preorderach.Zniechecenie BTC bedzie coraz wieksze,ludzie zaczna spieniezac wszystko i tym samym nastapi duza wyprzedaz czyli duzy spadek kursu.ASIC bedzie gwozdziem do trumny BTC zobaczycie ,ale to trzeba poczekac zeby sie przekonac.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2013, 11:58 przez pompixde, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, Jahu, WojciechT i 15 gości