Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:56

@Sceptyk
To gdzieś Ty czytał że niżej nie spadnie? Na wątku dla dorosłych już w listopadzie przewidzieli w styczniu podwójne dno, a część dokładnie opisała jak nisko spadniemy i to się sprawdziło. Teraz to jeszcze powinieneś dokupić :!:

Jak teraz sprzedasz to sprzedasz w jednym z najniższych punktów (chyba że odkupisz na 220, chociaż jak masz ryzykować tak dużym kapitałem to dałbym sobie spokój). Wypij coś na uspokojenie i włacz komedie na wieczór. Ew. popcorn i ogadaj chińczyków w nocy.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:57

@sceptyk: W tym wątku głównie dyskutują traderzy, a ci nie traktują bitcoina jako długoterminowej lokaty kapitału. Ja np. potrafię wszystkie swoje bitcoiny dwa razy dziennie sprzedać i odkupić, chociaż co prawda mam ich znacznie mniej niż Ty. Moim zdaniem bitcoin nigdy się na lokatę nie nadawał i masz rację, że myślisz o fizycznym złocie. Tylko że sprzedawanie akurat teraz, to może się okazać jednocześnie o miesiąc za późno i miesiąc za wcześnie. Osobiście bym poszedł na fifty-fifty, połowę zmienił na złoto teraz, a z połową zaczekał na odbicie. No ale, łatwo się dyskutuje o czyichś pieniądzach. Niemniej jeszcze raz podkreślę, bitcoina nie można traktować jako długoterminową lokatę, raczej jako narzędzie spekulacji giełdowej. Nikt Ci nie zagwarantuje, że kurs nie spadnie poniżej 100 USD czy 50 USD...

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:06

Czyli spadnie bo nikt nie zaprzecza. Ten od złota kupi moje monety wiec problem z glowy.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:18

@sceptyk
Nie traktuj zbyt poważnie postów i artykułów twierdzących kategorycznie, że bitcoin będzie rósł lub spadał bo... Połowa ich autorów to goście, którzy załatwiają w ten spoób swoje partykularne interesy. Przykładowo kupili BTC po 5 dolców sztuka i potrzebują mięsa armatniego, które zapewni im wzrosty. Któremu w odpowiednim momencie zrzucą cęgłę na łeb, realizując okrągły profit. Kryptowaluty to przede wszystkim wielka piramida spekualcyjna. Kręci się dobrze tak długo, jak długo jest zapewniony swieży dopływ gotówki z zewątrz. Gdy zaczyna jej brakować obserwujemy to, co się dzieje od ponad roku. Jak już ktoś wspominał, to nie jest coś w co warto zainwestować w long. Chyba, że traktujesz to jako zabawę, alternatywę dla gry w ruletkę lub automaty. Co innego gdy wchodzisz jedynie na krótką chwilę, we właściwie dobranym momencie. Wtedy to może okazać się bardzo zyskownym hobby.

W temacie inwestycyjnym poleciłbym nieruchomości, ale nie z komornikiem na karku (chyba, że kupujesz poza UE).
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 stycznia 2015, 21:38 przez bitguru, łącznie zmieniany 2 razy.

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mrosol » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:18

chemal pisze:Mnie natomiast martwi inna sprawa. Na forum powiedzialbym nastroje podstepne .Niby ostatniej nocy dalo zauwazyc sie lekka panike, ale wszystko dzialo sie na zasadzie spada bo musi."Panika" byla dosc wyrachowana i wiekszosc osob cieszyla sie,bo widzi juz nowa banke. Faze zwatpienia nazwalbym raczej faza powolnej radosci. Zaden z zagorzalych "tudemoonowcow" chociaz w niewielkim stopniu nie stracil swojego entuzjazmu. Brak prawdziwego placzu i zgrzytania zebow. Pytanie teraz czy wynika to z ponadprzecietnego poziomu wiedzy ekonomicznej grupy tu dyskutujacej czy jednak nie dokonala sie jeszcze ta prawdziwa faza. Ja obstawiam niestety te druga opcje ,nie negujac oczywiscie ogromnej wiedzy szanownych kolegow
Ja potwierdzam swój nastrój. Jestem w bardzo dobrym humorze, tym lepszym im bardziej stromy wykres :)
Nie czuję fazy desperacji. Może się za dużo naczytałem tego forum. Miałem moment zwątpienia jeszcze przed złamaniem 300$, ale się uspokoiłem. Już raz się panicznie wyprzedałem i drugi raz tego nie zrobię, jak sądzę.

Współczuję szczerze każdemu, komu środki "topnieją w oczach". Sam powoli skupuję od poziomu ok. 350 $, więc jestem do tyłu. Podzieliłem kapitał tak, by starczyło na całą drogę w dół :) , no może trochę na początku za dużo kupiłem na raz. Taką strategię obrałem, mam nadzieję że zadziała.
Zacząłbym się niepokoić, gdyby wykres podążył taką ścieżką:

Obrazek

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:19

Raczej nie sądzę, że to forum ma taką moc sprawczą, żeby decydować o kursie ;-). Czy spadnie, tego nikt nie wie. Czy może w nocy spaść do $200? Może. Czy może pójść w górę do $250, a jutro do $300? Też może. Ot taki urok waloru spekulacyjnego, którym teraz bitcoin niewątpliwie jest.

Tymczasem co do short termu to narysowałem sobie godzinę temu na Huobi w 5m ładny klinik lekko wzrostowy, od ostatniej obrywki koło południa. Póki co podręcznikowo się odbijamy od obu kresek i wolumen ładnie schodzi. Przecięcie około 23:15 :-). Osobiście trochę pobujałem dziś na Bitmarketowych falach, całkiem zyskownie, ale nie pakując się zbyt głęboko, w tej chwili mam poniżej 10% BTC i nie zawaham się ich sprzedać, no chyba, że z tego klina poszlibyśmy w górę na tyle wcześnie, że nie pójdę spać. W przeciwnym wypadku – pod poduszkę fiaty :-).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rubel » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:20

sceptyk pisze:Czyli spadnie bo nikt nie zaprzecza. Ten od złota kupi moje monety wiec problem z glowy.

W plecy to będziesz jak sprzedasz. Głupota teraz sprzedawać moim zdaniem. Oczywiście złapanie ostatecznego dna zapewne jeszcze przed nami ale na pewno niedługo i niewiele niżej niż obecny poziom. A obecna cena w long jest bardzo korzystna. No ale, twoje pieniądze, twoje decyzje. Panika i emocje największym wrogiem, zwłaszcza w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bruce » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:21

@sceptyk Chancellor Ci dobrze radzi. Jak juz masz takie cisnienie, ze nie mozesz
sie wstrzymac z pozbyciem btc (jak wiekszosc Ci tu radzi) to kup
zlota tylko za polowe. Nie trzyma sie wszystkich jajek w jednym
koszyku. Dywersyfikuj oszczednosci. Tako bruce rzecze :)
-----

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mazril » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:23

@sceptyk nie obraź się ale mam wrażenie że założyłeś konto tylko po to aby dzisiaj ponarzekać i siać sztuczny popłoch. Ten spadek był wieszczony od dawna...
Obrazek Napiwki RDD: RcSsoPspJbV1xgFwuVFMJ4jLHoMYLswYqj

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:26

Dokładnie rzecz mówiąc jeśli teraz sprzedaż to są duże szanse że sprzedaż w dołku, a później będziesz sobie pluł w brode. Ale Twój kapitał, Twoja sprawa. Staraj się zachować trzeźwy umysł i na spokojnie kalkuluj.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:32

Dokładnie tak jak piszą przedpiśccy. Ogarnąć się, przewietrzyć, odprężyć. Potem opracować skuteczną strategię działania i twardo się jej trzymać. Nawet jak paluch świeżbi na guziku SELL lub BUY, a na forum wszyscy w euforii lub chcą wychodzić oknem. W końcu to twarda gra spekulacyjna dla dorosłych. Nikt nie gwarantował, że będzie łatwo i przyjemnie.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:41

Widzieliście co się dzieje na SWAPach na BM?

http://wstaw.org/w/39iT/

299% 200BTC. Chyba padł rekord :twisted:

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » wtorek, 13 stycznia 2015, 22:18

Regru pisze:Widzieliście co się dzieje na SWAPach na BM?
Rzeczywiście, ktoś chyba otwierał lewary nie patrząc na oprocentowanie. Ten rekord oprocentowania pewnie się szybko wyrówna, jak swapy tylko weszły, to przez jakiś czas było ponad 300% w skali roku. Albo to oznacza, że ktoś otworzył niedawno sporego lewara, albo to może oznaczać jakiś odpływ kapitału z giełdy wcześniej ulokowanego w swapach. Co do sumy lewarów to bywało już ponad 300 BTC przed sławetnym flash crashem, tylko że teraz jest to bardziej rozłożone między pozycje krótkie i długie, no i longi są w większości pootwierane niezbyt wysoko - jak już to ktoś zauważył tu, albo w wątku dla „dorosłych”.

EDIT 1: Swapy już tylko 270% i pewnie będzie spadać.

EDIT 2: No i z mojego klina Huobi wyszło dołem. Sprzedałem resztkę BTC z przyzwoitym zyskiem i oczekuję na fiatach na rozwój wydarzeń.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » wtorek, 13 stycznia 2015, 23:30

@up
Dzięki za info o klinie. Zagapiłem się i mało brakowało, a zostałbym na resztkach BTC. Tip poleciał.

e/
LTC/BTC wystrzeliło w górę. Zwykle oznaczało to... koniec wzrostów BTC i ucieczkę kapitału. Robi się ciekawie.

Rozmowny
Posty: 144
Rejestracja: 15 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: programmerpeter » środa, 14 stycznia 2015, 08:11

Servantes chyba sprzedał BTC w ostatniej chwili...

Mam wrażenie, że kurs leci bardzo ostro w dół, w najbliższych dniach może spaść do 500 PLN, a może jeszcze mniej.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0003 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: MegaMol » środa, 14 stycznia 2015, 08:33

Obrazek

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » środa, 14 stycznia 2015, 10:57

Nie wiem jak inni uważają, ale smok w wątku dla dorosłym napisał prawdę która też mi chodziła po głowie. Prawdziwa desperacja to się zacznie jak konkor i ekonomik zaczną panikować i nie będą wiedzieli co dalej. Znaczy pewnie wiedzą, ale są zdezorientowani, mimo że konkor (chyba?) przewidział taki scenariusz.

Bo co my, obstawiam 99% tego forum, może wiedzieć co będzie za miesiąc? Rynek jest tak płytki że wystarczyłaby część tego co ma SM aby kurs poszybował w górę. A to jest jeden z jawnych grubych graczy. Ja obstawiam że oni już skupują cichcem BTC widząc te promocje. Giełdy też mają zapewne sporo w portfelu i nie na rękę im spadki do niższych kursów = mniej $$$ z fee, także będą chciały powrócić do wcześniejszych poziomów i mają do tego możliwości.

Mnie zaskoczył Bitstamp jaki stał się mało stabilny po aferze z włamem. 152$ na prawde? A teraz jeszcze 7$ nad BTC-e.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » środa, 14 stycznia 2015, 11:20

Niestabilność BitStampa to chyba żadna niespodzianka, ludzie wypłacili zeń bardzo dużo fiatów i bitów. Jest tam po prostu płytko i odbudowa zajmie trochę. Poza tym do 17 stycznia handel na Stampie jest w ramach promo bez prowizji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hanti » środa, 14 stycznia 2015, 11:21

moze te 19K BTC tez zlodziej gdzies posprzedawal i to wplynelo na spadek
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JacekW_BB » środa, 14 stycznia 2015, 11:32

Second Market publikuje swoje zakupy btc. Choć ja nie do końca wierzę, że to jedyne zakupy - po cichu zapewne też dokupują. Takiej deprechy nie widziałem odkąd jestem z btc od 2013 r. Co będzie dalej? Zapewne jeszcze spadniemy a potem powolne up. W boczniaka na miesiące nie wierzę, bo nie jest w interesie nikogo w tym grubasów, którzy zapewne dokupywali btc i ltc (vide top 100 portfeli).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 16 gości