Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: bardzo południowa wielkopolska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: menesis » wtorek, 13 stycznia 2015, 13:12

Na własne oczy widziałem ostatnią bańkę siedząc z otwartą paszczą. Wówczas nie wiedziałem co zrobić. Dzisiaj wyglądam tak samo z tym, że kurs jest jakby w lustrzanym odbiciu :) Jedyne co mi przychodzi do głowy to podskoczyć do Wrocka i włożyć parę stówek do Bitomatu ;)
Adam Freeland - We Want Your Soul
Bitcoin: 1Q3g3WHYgF9cRPVtKCZtVe8so2KdaBkVRP

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rubel » wtorek, 13 stycznia 2015, 16:06

Jak na moje oko szykuję się kolejna zwała. Dno obstawiam w okolicach 200$.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: runio » wtorek, 13 stycznia 2015, 16:39

Na BM znowu lewar 1:10, czekamy na crash?

PS. czy tamten był wywołany sprzedażą dużej ilości Btc, co spowodowało spadek ceny "zakupu" co uruchomiło stop lossy w longach? Tylko czemu cena "sprzedaży" wtedy wpadła?

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 16:52

runio pisze:Na BM znowu lewar 1:10, czekamy na crash?

PS. czy tamten był wywołany sprzedażą dużej ilości Btc, co spowodowało spadek ceny "zakupu" co uruchomiło stop lossy w longach? Tylko czemu cena "sprzedaży" wtedy wpadła?
Wtedy było 300BTC na swapach (większość na LONG). Ktoś mógł otworzyć krótką używając 20BTC (pomnożone razy 5) no i poleciało. Ktoś chyba liczył że to tak małe ilości starczała. Tylko wtedy sytuacja była dogodna, bo:
>kurs i tak leciał w dół, więc większość tych longów była otwarta wyżej niż kurs w tamtej chwili
>było mało shortów

Ktoś kto to zrobił nie dość że ściągnął kase za swojego shorta to jeszcze obkupił się na poziomie 500 aby za godzine sprzedać za 1000 - cudowne.
Teraz tak łatwo nie pójdzie. Dzisiaj rano ok 6 na SWAPach było 100BTC, kilka godzin później 130, później ok 11? (dokłądnie nie pamiętam) skoczyło do 160. Małe szanse są na powtórke tamtego flasha bo teraz longi były otwierane na poziomie 950/900/850 i nie jest ich tak dużo jak wtedy. Osobiście czekam na dołeczek i sam otworze długą na lewarze 1:10 :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 3 stycznia 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lamassu » wtorek, 13 stycznia 2015, 16:56

A to był już kiedyś lewar 1:10 tam? Bo ja przed chwilą zauważyłem taką opcję, wcześniej tylko 1:5 było.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 16:57

Wczoraj otwierałem lub przedwczoraj to było 1:5, także jakoś dzisiaj rano dodali.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » wtorek, 13 stycznia 2015, 17:46

@rubel
Nie bawię się w zgadywanie dna. Ale jeśli grubasy nie zaczną uczciwie pompować to wygląda na to, że niedługo nurkowania ciąg dalszy. Po takim zjeździe nie da się po prostu zatrzymać w miejscu i udawać, że nic się nie stało.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bruce » wtorek, 13 stycznia 2015, 17:59

A co jak wiekszosc grubasow juz jest zaladowana na full :?: :?
-----

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » wtorek, 13 stycznia 2015, 18:02

@up
To niedługo obejrzymy sobie poziomy kursu rodem z bardzo wczesnej jesieni '13. Ale to raczej mało prawdopodobne.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fugitive » wtorek, 13 stycznia 2015, 18:24

Mało prawdopodobne? Raczyj bardzo realne. Od kilku tygodni lecimy wg. schematu: spadek o kilkadziesiąt $, mizerne odbicie i kilkudniowa konsolidacja po czym dalej w dół. Czyli teraz pewnie odbijemy do okolic 250 i za tydzień przeprosimy się z 1xx lub w najleprzym wypadku nieco powyżej 200$.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 19:55

Czy zalecacie sprzedawac juz teraz czy czekac na mozliwe zwyzki kursu. Mam obawe ze nastapi stagnacja i dlugo nie da sie handlowac na wiekszych kursach. Zalozylem juz watek o zamianie bitcoin na zloto czy to ma sens w tych ciezkich czasach.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 19:58

Poczekaj do nocy, wtedy wstaną Chiny i to one zadecydują. Możemy zaryć jeszcze do 200$, ale niżej nie powinniśmy. Ja już jestem zapakowany 100%. Teraz to jedynie jeszcze Long można otwierać w odpowiednim momencie (najlepiej jak najniżej :) )

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:03

Dziekuje ale ja nie ma kosmicznej ilosci bitcoinow tylko kilkadziesiat i kazdy spadek to dla mnie w plecy kilka tysiecy w zlotowkach a mialem to trzymac na zabezpieczenie w ciezkich czasach. Nie mam nerwow do kupowania i sprzedawania po prostu sie bardzo martwie i szukam na co zamienic bitcoin w tej chwili i myslalem o zlocie fizycznym. Gdzie to mozna kupowac ktos wie.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:08

@sceptyk
Zasada jest prosta: jak zostałeś z ręką w nocniku to czekasz na odbicie i sprzedajesz na jego szczycie. Odbicie będzie na pewno. Problem jest inny: nie wiadomo z jakiego poziomu i jak duże. Pamiętaj, że w kolejce do sprzedaży przyczaiło się teraz masa ludzi w podobnej jak Ty sytuacji. Moze się też okazać, że załadowane po uszy chłopaki z wątku dla dorosłych mają rację. Czyli teraz przerabiamy dno dna, a potem już tylko up: BTC po 10k USD, ogród Dżannah i 72 hurysy czekają. Problem polega na tym, że to w duzej mierze hazard. Musisz sobie sam skalkulować ryzyko, koniecznie na spokojnie. Inaczej się gra drobną kwotą uzyskaną z wygranej w totka, a inaczej wielką sumą pożyczoną na odsetki. Ostateczna decyzja należy jak zwykle od Ciebie, to Twoja kasa.

W temacie metali, w Polsce część osób poleca http://www.metalelokacyjne.pl/ . Ale to raczej zabawa na długie lata.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 stycznia 2015, 20:13 przez bitguru, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:10

Zachowaj zimną krew i sięgnij do wątku dla dorosłych od jakiś 30 stron i sam przeanalizuj co chcesz zrobić.

Co do złota to łap link:
http://independenttrader.pl/297,dlaczeg ... inny).html
Ogólnie to polecam poczytać tego bloga, można sporo się dowiedzieć.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:18

Regru znam ten blog to podstawa dla kazdego inwestora akurat on dobrze o Bitcoin nie pisze ale wiadomo kazdy sie zna na czyms innym ja nie jestem zapatrzony w nic musze miec jakies oszczednosci bo mam kiepska prace i nie moge oszczedzac bo mam alimenty i inne sprawy musze placic komornika bo mam bledy mlodosci ale wychodze na swoje a bitcoin to dla mnie pewnosc ze mi nie zabiora chocbym trafil do aresztu. Takich jak ja ludzi jest wielu i kiedys kupowalo sie zloto i trzymalo schowane ale dzis to przezytek ale ja jednak sie wystraszylem tych spadkow i chce kupic zloto fizyczne.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:25

@sceptyk Na Twoim miejscu zachowałbym zimną krew i trzymał przynajmniej kilka dni aby zobaczyć jak się rozwinie sytuacja. Widząc nastroje po forach mamy wykrwawianie się pełną gębą. A to było nieuniknione, prędzej czy później musiało nastąpić. Niżej spaść nie powinno. Nawet jeśli grubasom to pasuje, to kopalnie na to nie pozwolą, bo cena będzie zbyt niska aby się opłacało.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:43

W kilkanascie dni stycznia to ja stracilem wiecej niz zarobie przez caly rok jestem teraz posrany. A czytalem wczesniej ze nie spadnie wiec teraz juz nie czytam porad i chce miec cos pewnego. Nie znam sie na kopalniach ale widze ze kurs leci w dol.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fugitive » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:49

Sceptyk
Ja już swoich bitków nie sprzedam, nie tak nisko. Spadki trwają rok więc ile to jeszcze potrwa? Może tydzień, miesiąc ale więcej chyba już nie.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:54

Ale leci w dol wiec jak sprzedam teraz to zarobie tak.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Pleasek89, Pytek, serek312, shinya56, szajsiwo i 19 gości