Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: servantes » niedziela, 4 stycznia 2015, 15:42

Zastanawia mnie, dlaczego traderzy uważają, że ta bania zatrzyma się na $266. A nie na $16 ? I dlaczego ktokowiek uważa, że do kursów BTC można brać pod uwagę jakiekolwiek analizy. Jak był mtgox, gdzie kursy były sterowane przez Marka jak mu się sake ulało, wszyscy wierzyli, że kurs jest prawdziwy.

Banią się steruje i tnie po Januszach.

Czy ktoś wreszcie się przyzna, że to gra przy stoluku z zielonym suknem, fajna zabawa i tylko tyle ? Byłoby fair wobec Januszy, którzy wierzą, że niewidzialna ręka rynku steruje kursem BTC ;-)

A co powiedzą ci, co siedzą na setkach albo tysiącach bitcoinów kupowanych za bezcen przed 2012 ?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 stycznia 2015, 16:06

servantes pisze:Zastanawia mnie, dlaczego traderzy uważają, że ta bania zatrzyma się na $266.
Musiałbyś spytać tych co tak twierdzą. Faktycznie chwilowo akurat w okolicach tego poziomu się zatrzymaliśmy, ale to może być przypadek i za chwilę możemy zjeżdżać dalej.
servantes pisze:Czy ktoś wreszcie się przyzna, że to gra przy stoliku z zielonym suknem, fajna zabawa i tylko tyle?
A to nie było jasne od początku? Jest dużo fajnych gier przy stoliku z zielonym suknem, brydż na przykład.
servantes pisze:A co powiedzą ci, co siedzą na setkach albo tysiącach bitcoinów kupowanych za bezcen przed 2012 ?
„wallet.dat wyrzuciłem razem ze starym laptopem, zresztą nie brałem tej zabawy na poważnie, to niech teraz tym ******synom spekulantom spada, co mają mieć lepiej niż ja. Przecież to my, early adopterzy, daliśmy im zarobić, a teraz nic z tego nie mamy. A więc, do $16 i niżej, a co!” :mrgreen:

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: servantes » niedziela, 4 stycznia 2015, 16:11

@Chancellor
Jak mi się jakieś napiwki nazbierają, dam ci tipa.
Świetny post.
Dzięki za szczerość w sprawie gier hazardowych. I fajny koment dla early adopterów ;-)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 stycznia 2015, 17:21

Tymczasem postanowiłem odkupić trochę BTC, teraz mam 60% fiatów. Odkupiłem minimalnie lepiej niż prowizja giełdy, więc na tym nie straciłem (chociaż oczywiście trzeba było wyjść wcześniej, ale każdy jest mądry widząc wykres ;-) ). Niektórzy zaawansowani sugerują żeby kupować, to prawda, że ten ostatni dołek odbija się przy znacznie większych obrotach niż poprzednie. Niemniej zachowuję ostrożność i z zakupami się nie rozpędzam. Krótkoterminowy trend wydaje się odwracać, ale zawsze może spaść jakaś cegła. Poza tym BitMarket wciąż szybuje dość wysoko nad kursem w USD.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:05

Na Bitmarkecie ktoś głęboko wierzący w dalsze spadki otworzył shorta na 25 BTC z lewarem 1:2. Rentowność swapów skoczyła x10 :mrgreen:.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:12

a jeśli ma bity kupione dzis na dnie na btce lub jakiejś chińskiej?
Zrzuci cegłę, zarobi, bo głebokośc dość duża i zamknie jeszcze shorta. Taki scenariusz jest chyba możliwy

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizard » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:15

Chancellor pisze:Na Bitmarkecie ktoś głęboko wierzący w dalsze spadki otworzył shorta na 25 BTC z lewarem 1:2.
Jak obliczyłeś wartość lewara ? ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:24

Całkiem możliwe, chociaż teraz zamknięcie takiej pozycji wegnałoby kurs w okolice 1060 PLN. Z drugiej strony na zrzuceniu cegły mógł zarobić tyle, że mu się zbilansuje. W każdym razie manewrowanie taką kasą na Bitmarkecie stwarza czasem świetne okazje dla mniejszych graczy, takich jak ja.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:25

@wizard: Oszacowałem. Poleciała cegła 25 BTC, wartość shortów wzrosła o 50 BTC. Założyłem, że to otwarcie shorta po cenie rynku. Oczywiście mogę się mylić...

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: SkyValley » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:40

No i dobrze, kurs na bitmarkecie był za wysoki. Bez obrazy, ale kupować bitki po 70zł drożej niż na bitstampie przy dużym prawdopodobieństwie (w mojej ocenie), że będziemy lecieć dalej... Aż się prosiło o arbitraż/sprzedaż dużej paczki/short.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:42

Spoko, po to jest arbitraż, zresztą potem kurs poleciał dalej, zszedł poniżej 1000 PLN, trochę nawet kupiłem, a później cóż, BitMarket zdechł :mrgreen:. Na szczęście chyba wraca do życia.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 12 czerwca 2013
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: grzeg » niedziela, 4 stycznia 2015, 20:00

Nie mam możliwości pisania w wątku dla zaawansowanych, więc odpowiem tutaj. Przelewy BTC, które teraz latają są na tym adresie:

https://blockchain.info/pl/address/13WM ... 6uEf68hQCM

Przelewy lecą z tego samego adresu na ten sam adres. Część kwoty zjada prowizja i dlatego przelewy są malejące.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: marrw » niedziela, 4 stycznia 2015, 20:14

Gość zdaje się ma tylko 35 btc w portfelu, które wysyła non stop do siebie. Nie rozumiem tylko czemu to ma służyć, jakaś forma trollingu czy co?

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mazril » niedziela, 4 stycznia 2015, 20:16

a ktoś bierze pod uwagę opcję ogłupiałego bota ? :) gdyby to było coś w rodzaju ataku to sytuacja była by bardziej rozproszona, no i bardzo kosztowna jednak...

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ag999 » niedziela, 4 stycznia 2015, 23:03

Witam pryszczaci!
Dawno mnie nie było, zajrzałem na wycene btc i myślałem, że już setke dolców kosztuje w Nowym Roku. Rozczarowało mnie trochę, że tak wysoko... Pewnie dopiero w czerwcu będzie setka ;-)
Życzę wytrwałości w kupowaniu po obecnej cenie i trzymaniu na zawsze, bo przecież cena ma sięgnąć dziesiątki tysięcy dolarów lub nawet milion za btc....

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 4 stycznia 2015, 23:07

Ag999 pisze:Witam pryszczaci!
Ach ta skłonność oceniania wszystkich dookoła na bazie tego, co rano widuje się w lustrze... :mrgreen:

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: servantes » niedziela, 4 stycznia 2015, 23:33

Ag999 pisze:Witam pryszczaci!
Dawno mnie nie było, zajrzałem na wycene btc i myślałem, że już setke dolców kosztuje w Nowym Roku. Rozczarowało mnie trochę, że tak wysoko... Pewnie dopiero w czerwcu będzie setka ;-)
Życzę wytrwałości w kupowaniu po obecnej cenie i trzymaniu na zawsze, bo przecież cena ma sięgnąć dziesiątki tysięcy dolarów lub nawet milion za btc....
Podobno są tacy, co korzystają z okazji i teraz kupują. Bo jest ostatnia okazja przed wybiciem w górę i todamoon.

Zastanawia mnie ta cisza kapłanów Bitcoina. Wszyscy piewcy i gawędziarze nagle umilkli.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: SkyValley » niedziela, 4 stycznia 2015, 23:41

Ale z 90% tych, co piszą regularnie to czysta spekuła, ludzie, którzy mają bardzo realistyczne spojrzenie:)

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: 4D3K » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 00:34

slabo to wyglada, ide spac - ustawiam czesc kasy na poziom 240 - wartosc ze wsparcia rysowanego po dnach bitstamp z dat: 16.12.2013, 07.04.2014, 29.09.2014
Z innej strony patrzac, to rysujac wsparcie w skali logarytmicznej na bitstampie od 2011 roku to jestesmy na "linii"

edit:
Eko, pisales, ze grasz na btc-e przez www. Czemu nie skorzystasz z MT4 ? masz apke na smartfony, normalne mozliwosci ustawiania SL i jakbys chcial to i lewarkiem bys sie pobawil.

edit 2:
konkor: nie sadzisz, ze brakuje pradu ? nie ma paliwa na gieldach, czy nie ma chetnych ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2015, 00:46 przez 4D3K, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 00:42

Ja rozstawiam tylko aski, bo tak jak pisałem wcześniej, przy zejściu kursu poniżej $260 zapakowałem się prawie do końca (95% w bitach). Co prawda servantes zapowiedział $16, ale to może jeszcze mimo wszystko nie jutro ;-).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości