Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » środa, 5 marca 2014, 11:51

Pisałem o tym piku do 633$ widocznym na wykresach wczoraj. Tych transakcji nie było, po prostu błąd systemu. Z tym że na Bitstampie nigdy takiego błędu nie zauważyłem, a na GOXie i Huobi parokrotnie...

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: colo » środa, 5 marca 2014, 12:02

Może to tylko błąd Winsdoma

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: 4D3K » środa, 5 marca 2014, 14:14

chyba czas na korektę, szybko podjechaliśmy do góry i wygląda, że raczej zjedziemy - pytanie jak nisko. Gram, że w okolice 590, tam gdzie wystartowaliśmy 03.03.2014 kolo 16 - pewnie będzie głębiej, ale dla mnie 600 jest ok.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bubble_Smoker » środa, 5 marca 2014, 15:10

Tak niskiego ruchu na curexie jeszcze nie widziałem, od kilku dobrych godzin tylko kilkanaście osób online :shock:

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tubylec

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JayCee » środa, 5 marca 2014, 15:57

Ten licznik kłamie. Nie działa ostatnimi dniami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: diakon » środa, 5 marca 2014, 17:09

staar2 pisze:
diakon pisze:
staar2 pisze:Dzisiaj giełda Poloniex też została okradziona z 12.3% BTC (za jakieś 50k $). Ale chcą wszystko ludziom oddać, więc hazardziści są zadowoleni.
@staar2 Jak podajesz takie informacje, to wypada dać link ze źródłem lub potwierdzeniem słów.
Jeśli ci napiszę, że Ziemia jest okrągła, to też ci trzeba podać link do Wikipedii??
Ooo widzę, że ktoś nie grzeszy kulturą osobistą.

Nic dziwnego, że piszesz na forum na nowych użytkwników, bo pomimo 500 postów, jeszcze nie nabyłeś umiejętności prowadzenia konwersacji i popierania swoich informacji argumentami.

Nie wiem co wg Ciebie jest takiego oczywistego w podanej informacji, poza sianiem paniki (może taki był twój cel), jeżeli po wejściu wczoraj na podany przez Ciebie serwis brak takiej informacji.
konkor pisze:Pisałem o tym piku do 633$ widocznym na wykresach wczoraj. Tych transakcji nie było, po prostu błąd systemu. Z tym że na Bitstampie nigdy takiego błędu nie zauważyłem, a na GOXie i Huobi parokrotnie...
@konkor Ale jest to błąd stamp czy wisdom, bo tak napisałeś jakby to był błąd na stampie, a mi się wydaje ze to wisdom, ma jakiegoś buga przy pobieraniu danych. A jeżeli jest to bug wisdom to może zdarzyć się na przy wyświetlaniu danych z dowolnej giełdy niestety.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tubylec

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JayCee » środa, 5 marca 2014, 17:40

diakon jeśli nie znajdujesz takiej informacji na ich stronie, to może zostaw te krypto, tu naprawde liczy się sprawne wyszukiwanie informacji.

Co do piku, to też możesz sam to zweryfikować w danych ze stampa. Nie czekaj proszę aż ktoś Ci poda wszystkie informacje na tacy. :)

Nie traktuj tego jako ataku a bardziej poradę. 8-)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: diakon » środa, 5 marca 2014, 17:50

@JayCee
Ja nie napisałem, że nie znalazłem takiej informacji, bo ją sobie wyszukałem wczoraj na twitterze, napisałem tylko, że wypada podawane informacje popierać źródłami, bo inaczej możemy sobie tutaj wypisywać dowolne bzdury.

Co do bitstampa i bitcoinwisdom uważam że mam rację w tym co wyżej napisałem, nie wiem jakie informacje chciałbyś na tacy, bitstamp żadnych takich danych nie publikuje, przynamniej ja takich nie znalazłem, a wisdom przekłamało, ale jak ty ze swoimi umiejętnościami super sprawnego wyszukiwania informacji znalazłeś na stampie do się podziel, stąd było moje pytanie do konkora.

Jeżeli już chcesz mi dawać jakieś rady, to fajnie by było gdyby były merytoryczne.

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos » środa, 5 marca 2014, 18:17

Najlepsi są Ci co twierdzą że Rosja nic nie może zrobić w sprawie dolara :D. Wystarczy że Rosja przestanie przyjmować zapłatę za rope i gaz w dolarach i zmieni to na rubla albo coś innego(yuan?) :D. Będzie pozamiatane dla USA i popchnie inne kraje by zmieniły walutę rozliczeniową... Tu nie chodzi o ruskie rezerwy w USD rzędu 500 mld dolarów tylko zmianę rozliczania i odebranie dolarowi wartości nadanej przez handel międzynarodowy. To tak jakbyście nagle nie obserwowali ceny Bitcoina w Dolarach tylko cenę Dolara w Bitcoinach!

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 16 stycznia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szafir » środa, 5 marca 2014, 18:26

do tanga trzeba dwojga, Rosja może się postawić ale z drugiej strony kupiec musi się zgodzić :) tyle że po ostatnich wybrykach lista przyjaciół radykalnie się skurczyła, i dzisiaj słowo "rosjanin" na świecie raczej pozytywnie się nie kojarzy ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » środa, 5 marca 2014, 19:01

@Diakon

Na Bitcoincharts też jest szpila do 630

http://bitcoincharts.com/charts/bitstam ... 1g10zm2g25

To może mówić o tym że to błąd jest po stronie Stampa, a dokładniej ich danych z których rysowane są wykresy.
Fractals! Fractals everywhere!

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: diakon » środa, 5 marca 2014, 19:15

@fraktal

Faktycznie, szkoda, że na stampie nie można jakoś sprawdzić historii transakcji.

Tylko tutaj się pojawia pytanie - wykresy są chyba rysowane z listy transakcji jakie mają miejsce w danym czasie. Pojawia się pytanie, czy nie było tutaj jakiegoś błędu w silniku transakcyjnym stampa, jeżeli taka transkacja faktycznie znalazła się w takiej historii, to pytanie czy miała faktycznie miejsce? Jeżeli tak to byłby to poważny bug w enginie stampa.

Bo raczej mało realnym jest że ta transkacja zeszła po bidach, jak wolumen widom pokazuje bardzo niski na ten okres czasu.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rekin » środa, 5 marca 2014, 21:53

@diakon


Tak się składa, że od listopada na swoim serwerze rejestruję wszystkie transakcje z kilku giełd.

Odnalazłem taki rekord:

tid: 3913506
price: 633.6400
amount: 0.14733528
date: 2014-03-04 19:26:16

Odpowiada on pikowi , który prawidłowo rysuje Wisdom czy inne serwisy.
Po nim jest 6 minut i 4 sekundy przerwy do 19:32:20 kiedy pojawia się "normalna" transakcja.
Coś się wtedy musiało uwalić u Stampa ale co tego się nie dowiemy.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » środa, 5 marca 2014, 22:38

rekin pisze: tid: 3913506
price: 633.6400
amount: 0.14733528
date: 2014-03-04 19:26:16
A może po prostu ktoś puścił taką transakcję przez pomyłkę (na przykład wpisał 633 zamiast 663) albo błąd w swoim bocie i potem wszystkie boty na 4 minuty zamarły nie wiedząc co jest grane? ;-)

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mxnu » środa, 5 marca 2014, 22:57

@Chancellor
Nie było tej transakcji na 100%. Bidy nie zostały zjedzone przecież przez 0.14733528 BTC.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 232
Rejestracja: 1 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: s_matysik » środa, 5 marca 2014, 23:02

Ale dziś kurs w dół runął :o Będzie jakaś poprawa ? :roll:

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » środa, 5 marca 2014, 23:09

mxnu pisze:Nie było tej transakcji na 100%. Bidy nie zostały zjedzone przecież przez 0.14733528 BTC.
A co się stanie gdy powiedzmy bidy stoją od 660, ja chcę dać zlecenie limitowane na sprzedaż po 663, ale przez pomyłkę wpisuję 633 i bezmyślnie zatwierdzam? Mi się wydawało, że zlecenie zostanie zrealizowane natychmiast i żadne bidy po drodze nie muszą być zjedzone. W jaki sposób taka pomyłka zostanie zarejestrowana w liście transakcji?

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mxnu » środa, 5 marca 2014, 23:20

Otrzymasz tyle, za ile wystawione są najwyższe bidy na daną ilość BTC. Jeżeli sprzedajesz większą ilość, za kolejne BTC będziesz mógł dostawał coraz mniej. No i z drugiej strony na to patrząc, BTC będą kupione w pierwszej kolejności przez tych którzy ustawili najwyżej swoje bidy.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rekin » środa, 5 marca 2014, 23:27

Chancellor pisze:
mxnu pisze:Nie było tej transakcji na 100%. Bidy nie zostały zjedzone przecież przez 0.14733528 BTC.
A co się stanie gdy powiedzmy bidy stoją od 660, ja chcę dać zlecenie limitowane na sprzedaż po 663, ale przez pomyłkę wpisuję 633 i bezmyślnie zatwierdzam? Mi się wydawało, że zlecenie zostanie zrealizowane natychmiast i żadne bidy po drodze nie muszą być zjedzone. W jaki sposób taka pomyłka zostanie zarejestrowana w liście transakcji?

Każdy prawidłowy algorytm giełdy działa tak, że nawet jak się pomylisz i wpiszesz za niską cenę to ci sprzeda zdejmując najwyższe bidy. Sam się wielokrotnie myliłem i nie skończyło się to moim bankructwem ponieważ były bidy "po drodze".

A tutaj tak jakby na chwilę zostały zdjęte co wydaje się niemożliwe.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » środa, 5 marca 2014, 23:30

mxnu pisze:Otrzymasz tyle, za ile wystawione są najwyższe bidy na daną ilość BTC. Jeżeli sprzedajesz większą ilość, za kolejne BTC będziesz mógł dostawał coraz mniej. No i z drugiej strony na to patrząc, BTC będą kupione w pierwszej kolejności przez tych którzy ustawili najwyżej swoje bidy.
Czy dobrze to rozumiem - jak dam zlecenie limitowane sprzedaży po cenie niższej od najwyższego bida, to rozpocznie się zdejmowanie bidów od góry, jeżeli moje zlecenie zostanie zrealizowane zanim kurs zjedzie do limitu, to będzie tak, jakbym dał market order. A jeżeli sprzedaję na tyle dużo, że ściągnę bidy do limitu, to będzie po prostu częściowa realizacja zlecenia, a reszta pojawi się w książce zleceń jako (zapewne najniższy) ask?

W tej sytuacji, faktycznie transakcja pokazana przez rekina jest anomalią.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, szajsiwo i 31 gości