Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 lutego 2014, 00:58

Longinus pisze:Ta... ślimak zamarł o godzinie rozpoczęcia Gox'owych testów i znowu pokazuje rogi - 6 godzin później, dokładnie wtedy, kiedy testy miały dobiec końca. To bardzo mocna poszlaka. IMO Gox sprzedaje goxcoiny bez pokrycia, bo jak można wytłumaczyć rezygnację z 2mln $ po wznowieniu wypłat. Co sądzicie?
A może ślimak to osobnik (albo grupa osobników), którzy odkupują goxbtc za papierową gotówkę. Utworzył się taki swoisty "rynek", wykorzystujący fakt, że wcześniej, mimo blokady wypłat BTC na zewnątrz, można było przelewać BTC między hot walletami na giełdzie. Więc ślimakowcy mogą np. odkupować BTC od desperatów za 80% ich aktualnej goxowej ceny i potem nie grać na zwyżkę kursu, tylko od razu sprzedawać i odpalać wypłatę w papierze, która pewnie przyjdzie za jakiś miesiąc - ale przyjdzie.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » niedziela, 16 lutego 2014, 01:01

Chancellor - za duży wolumen, żeby ta teoria miała sens. 100k BTC to jest bardzo gruba ryba, a nie garstka cinkciarzy.

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Coinn » niedziela, 16 lutego 2014, 01:06

tyle gox zarobił z prowizji w ten tydzień:
http://i.imgur.com/jt3lHXH.png

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ag999 » niedziela, 16 lutego 2014, 01:16

Tylko dwie bańki dolców? Nie ma czego dzielić. Lepiej byłoby zajumać kasę od wpłacających...

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 lutego 2014, 01:19

konkor pisze:Chancellor - za duży wolumen, żeby ta teoria miała sens. 100k BTC to jest bardzo gruba ryba, a nie garstka cinkciarzy.
Niby tak, ale przecież można się domyślać, że co grubsze tego rodzaju transakcje nie były robione na publicznym forum i nie wiemy jaki był ich wolumen. Tak czy inaczej przewinęły się tam osoby, które trudno nazwać garstką cinkciarzy. Niemniej nie będę bronił tego niczym Częstochowy. W każdym razie jeżeli nie to, to widzę trzy powody dla których ktoś może teraz na MtGox zrzucać takie ilości bitcoinów:
1. Jest głupi, względnie ma taki kaprys. Wydaje się nieprawdopodobne, ale czy można to wykluczyć?
2. Nie ma innego wyjścia. Tylko co mu to daje? Gotówkę i tak dostanie za jakiś czas, więc trudno to wziąć za odruch paniki.
3. Ma w tym jakiś cel, którego nie ogarniam. Czyli wie coś, czego my nie wiemy, albo jest "spisek".
Osobiście przyglądam się ze spokojem i naukową ciekawością, bo na goxie w tej chwili zostało mi $0,47 i zero BTC...

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 lutego 2014, 01:23

Ag999 pisze:Tylko dwie bańki dolców? Nie ma czego dzielić. Lepiej byłoby zajumać kasę od wpłacających...
Lepiej? I co potem? Skuteczne zniknięcie z dużą skradzioną kasą udaje się głównie w filmach sensacyjnych. Wkurzeni klienci giełdy byliby gorsi od policji. A tymi dwoma milionami właściciele goxa mogą się cieszyć w blasku reflektorów, no, po zapłaceniu podatków...

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Coinn » niedziela, 16 lutego 2014, 01:32

tak są gorsze rzeczy od policji. Nie wiem czy MK chciałby oglądać się za siebie do końca życia, które w sumie mogłoby być krótkie. Internet znajdzie go wszędzie i ktoś się z nim rozliczy osobiście ;)

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ag999 » niedziela, 16 lutego 2014, 01:38

Kto kogo znajdzie? Chyba żart. A kasę można wyprowadzić. Przecież nie mówię o napadzie rabunkowym z pistoletem w ręku.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Rhistel » niedziela, 16 lutego 2014, 01:42

Chancellor pisze:
konkor pisze:Chancellor - za duży wolumen, żeby ta teoria miała sens. 100k BTC to jest bardzo gruba ryba, a nie garstka cinkciarzy.
Niby tak, ale przecież można się domyślać, że co grubsze tego rodzaju transakcje nie były robione na publicznym forum i nie wiemy jaki był ich wolumen. Tak czy inaczej przewinęły się tam osoby, które trudno nazwać garstką cinkciarzy. Niemniej nie będę bronił tego niczym Częstochowy. W każdym razie jeżeli nie to, to widzę trzy powody dla których ktoś może teraz na MtGox zrzucać takie ilości bitcoinów:
1. Jest głupi, względnie ma taki kaprys. Wydaje się nieprawdopodobne, ale czy można to wykluczyć?
2. Nie ma innego wyjścia. Tylko co mu to daje? Gotówkę i tak dostanie za jakiś czas, więc trudno to wziąć za odruch paniki.
3. Ma w tym jakiś cel, którego nie ogarniam. Czyli wie coś, czego my nie wiemy, albo jest "spisek".
Osobiście przyglądam się ze spokojem i naukową ciekawością, bo na goxie w tej chwili zostało mi $0,47 i zero BTC...

Powody są mogą być bardziej banalne, niż Ci się wydaje!
Ktoś kto zainwestował w odpowiednim czasie trochę kasy może być teraz multimilionerem, i nie interesuje go kurs! To że BTC może być droższe takiej osoby już nie interesuje, bo to co może być to nie jest!

Inna sprawa czy znany jest portfel z silkroad? nic tam nie ubyło?
Ilu jeszcze jest takich co maja "stare" bitcoiny?
Mgox swego czasu musiał zapłacić grubą kasę + jeszcze stracił na ostatnim byku. Zeby wyjść z twarzą może teraz grać na zniżki by odkupić taniej bity i wyjść stosunkowo na 0.

Bardzo często jako inwestorzy patrzycie na coś ze swojego punktu widzenia, zamiast zrozumieć że ktos kto zarobił nawet 100% od kilku milionów inwestycji może być wystarczająco szczęśliwy.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 lutego 2014, 01:46

Ag999 pisze:Kto kogo znajdzie? Chyba żart. A kasę można wyprowadzić. Przecież nie mówię o napadzie rabunkowym z pistoletem w ręku.
Kasę oczywiście, że można wyprowadzić. Tylko, że wszyscy będą wiedzieli, kto tę kasę wyprowadził. A ze znalezieniem to nie żart. Oczywiście możesz zniknąć. Ale z całkowitym odcięciem się od współczesnego świata, czyli jakieś zadupie w Afryce względnie Ameryce Południowej, bez Internetu i bez kontaktów ze światem zewnętrznym. Chciałbyś, mając jako alternatywę 2 miliony dolarów tygodniowo legalnego przychodu?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Rhistel » niedziela, 16 lutego 2014, 02:01

Chancellor pisze:
Ag999 pisze:Kto kogo znajdzie? Chyba żart. A kasę można wyprowadzić. Przecież nie mówię o napadzie rabunkowym z pistoletem w ręku.
Kasę oczywiście, że można wyprowadzić. Tylko, że wszyscy będą wiedzieli, kto tę kasę wyprowadził. A ze znalezieniem to nie żart. Oczywiście możesz zniknąć. Ale z całkowitym odcięciem się od współczesnego świata, czyli jakieś zadupie w Afryce względnie Ameryce Południowej, bez Internetu i bez kontaktów ze światem zewnętrznym. Chciałbyś, mając jako alternatywę 2 miliony dolarów tygodniowo legalnego przychodu?
Nie myl proszę przychodu z zyskiem! to po 1.
Po 2 . Pieniądze czynią cuda, naprawdę wierzysz że mając tak grubą kasę ktoś by nie zwiał , zmieniając tożsamość wygląd + nawet historię podatkową.
Żadna Afryka, zmienił by kraj albo raptem miasto i nikt by nic nie wiedział.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Disi » niedziela, 16 lutego 2014, 03:01

Co to k!@#$% było?
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 3 września 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: danielw86 » niedziela, 16 lutego 2014, 03:07

gox kupił bity za tygodniowa prowizje ;) węszę w tym spisek :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 lutego 2014, 01:08 przez danielw86, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitdreamer » niedziela, 16 lutego 2014, 03:09

Teraz ślimaka już stać na takie zabawy. I wybiło zęby jak smok mówił jakiś czas temu :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 lutego 2014, 03:10 przez bitdreamer, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anty » niedziela, 16 lutego 2014, 03:09

ile tego kupił?

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Disi » niedziela, 16 lutego 2014, 03:11

2460 ;/
ależ padłem, sprzedałem po 405 i miałem ustawione na 365 i nie chciało wskoczyć. Kurde o parę dolarów się pokusiłem :(

A miałem pisać wieczorem, że wszystko będzie ok do momentu aż trafimy na wariata.
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » niedziela, 16 lutego 2014, 03:45

Wygląda na wojenki grubasów, ślimak kontra "szczytujący". Ładne wybicie, w stylu ostatniego dołowania do 104 $ na BTC-E.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bruce » niedziela, 16 lutego 2014, 04:00

UWAGA na goxa. Jak z tej szpili spadalo zdazylem ustawic
sprzedaz na 420. Sprzedalo mi od 420 do okolo 405, a nic powyzej 420. Powinno
sprzedac tylko powyzej 420 i po 420. Nie wiem czy tylko mnie to dotknelo,
czy cos poknocili w czasie modernizacji. Sprawdzcie sobie historie, jak ktos
cos teraz sprzedawal. Moze ten zakup 5k bitow to tez jakis blad
-----

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Disi » niedziela, 16 lutego 2014, 04:06

Nie błąd tylko nie załapałeś się. Po wbiciu oferty serwer już zliczył bidy i aski, jak wprowadziłeś w międzyczasie to można się nie załapać.
Ja spanikowałem i częściowo odkupiłem po 420 później udało się sprzedać po 444 i odkupić po 370.

Na całości kilka $ padłem ale jest nauczka na przyszłość że wariatów nie brakuje :)
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bruce » niedziela, 16 lutego 2014, 04:11

Moglem sie nie zalapac, ale ponizej 420 nie mialo prawa sprzedac jak zlecenie
bylo z limitem na 420. A mnie wysypalo do 405. Cos jest nie tak
-----

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Arcymistrz1990, Bing [Bot], bn801, remix i 18 gości