Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: zomos » środa, 13 listopada 2013, 19:08

Bitmar pisze:
zomos pisze: "W 5 fali wzrostowej najczęściej kupują drobni, a w tym czasie instytucje wyprzedają swoje aktywa" <- Obserwujemy to.
Tym właśnie charakteryzuje się 5 fala, grubasy realizują zyski na fali euforii płotek. Po drodze mieliśmy wiele równych dużych ścianek, grubasy właśnie wtedy wysiadali, miło z ich strony, że tak kulturalnie, widać rynek dojrzewa. Kiedyś to było barbarzyństwo, zrzucali płotkom na głowę po 30k, teraz pełna kulturka ;)
Tyle że kiedyś 30k BTC to nie było 10 mln usd ;). Patrzeć musicie ciągle pod względem wartości BTC. Kiedyś za 1BTC można było kupić 20 dolarów. Dziś za 1 BTC można kupić ich 400...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Bitmar » środa, 13 listopada 2013, 19:12


Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: zomos » środa, 13 listopada 2013, 19:19

Bitmar pisze:@zomos to nic, dalej jest wiele osób z takim portfelem ;) Zobacz sobie np tego: http://blockchain.info/address/1933phfh ... 0&filter=0
A Chińczycy ciągle mają większą część długu USA i jakoś nie sprzedają go ani nie żądają jego wykupu. Tu chodzi nie o to na ile dolarów czy yuanów możesz wymienić BTC. Tylko co możesz mieć za same BTC. Czekamy 18.11. Nie zauważyłeś chyba że mówiłem że kiedyś za 1 BTC można było kupić ileś tam dolarów. A nie za ileś tam dolarów można było kupić 1BTC. Teraz to dolar jest towarem i jego wartość opada... Tak jak każdej waluty opartej na długu.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Bitmar » środa, 13 listopada 2013, 19:21

@zomos, to nie zmienia faktu, że kiedyś zrzucali ludziom na głowy a dziś kulturalnie wystawiają ścianki do zjedzenia. Jak widać są tacy co chcą się pozbyć BTC i wymienić je na te nieszczęsne fiaty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: domator » środa, 13 listopada 2013, 19:23

A ja mysle ze czas zrzutow monet na glowy realizowanych przez grubasow jeszcze nadejdzie. W kwietniu to bylo zjawisko nagminne a teraz zesmy tego nie doswiadczyli.

EDIT: Zauwazcie przeciez ze kilka miesiecy temu mowilismy ze banka min. 1000 USD. A teraz 500 wydaje sie niebezpiecznym horyzontem. Grubasy tez chca 1000.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Lorraine » środa, 13 listopada 2013, 19:26

Ja mam takie pytanie, traktujemy kategorie kupowania BTC w tym momencie jako zjawisko wysokiego jak nie baardzo wysokiego ryzyka... kto w takim razie tak bardzo próbuje dopchać się do tego nadzienia w przysznym ciastku jakim jest bitcoin.
Wieża z bańki smoleńskiej już nie będzie szczytowała na wykresie 2y na bitcoinity. Zauważam wciąż dość spory przepływ BTC na blockchain.
Kurcze już sama nie wiem na czym stoimy w tym momencie...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ekonokomik » środa, 13 listopada 2013, 19:30

Bitmar pisze:
zomos pisze: "W 5 fali wzrostowej najczęściej kupują drobni, a w tym czasie instytucje wyprzedają swoje aktywa" <- Obserwujemy to.
Tym właśnie charakteryzuje się 5 fala, grubasy realizują zyski na fali euforii płotek. Po drodze mieliśmy wiele równych dużych ścianek, grubasy właśnie wtedy wysiadali, miło z ich strony, że tak kulturalnie, widać rynek dojrzewa. Kiedyś to było barbarzyństwo, zrzucali płotkom na głowę po 30k, teraz pełna kulturka ;)
Skąd taki pomysł? Tzn że to "grubasy"? No chyba że grubasem nazywasz kogoś kto ma 1000BTC...
IMHO jest podobnie jak było w marcu/kwietniu a nawet ciut lepiej. Pod koniec bańki smoleńskiej aski wypłaszczały się na 20-30tys BTC. Teraz na 10tys. Ścianki na askach są znacznie mniejsze.
Kompletnie nie potwierdzam Twoich obserwacji. W kwietniu gęsto padały ściany na askach po parę tysięcy i jakoś nie słyszałem aby ktoś mówił że grubasy się wyprzedają.
To że ktoś sprzedaje a ktoś kupuje to chyba normalne.

Mam wrażenie że trochę zaczynasz naciągać interpretację rzeczywistości aby pasowała do Twoich ulubionych fal ;)

@dotcom - czyli z tego co zrozumiałem zarobiłeś w krótkim czasie 200% i się wycofałeś. Czuj dumę! To świetny wyniki i mało kto potrafi.

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: luc » środa, 13 listopada 2013, 19:33

Rodacy dostali skrzydeł - curex wyprzedził kursem stampa!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: baggins » środa, 13 listopada 2013, 19:33

Bitmar pisze:@zomos, to nie zmienia faktu, że kiedyś zrzucali ludziom na głowy a dziś kulturalnie wystawiają ścianki do zjedzenia. Jak widać są tacy co chcą się pozbyć BTC i wymienić je na te nieszczęsne fiaty.
ja myślę, że nie zrzucają bo sprzedają tylko część, a resztę zachowują, po co mieli by obniżać ich wartość - to co sprzedają i tak ustawia ich na całe życie (a przynajmniej na jakiś czas), a resztę traktują jako inwestycję... prawdę mówiąc to sam mam taki plan na przyszłość :twisted:

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Bitmar » środa, 13 listopada 2013, 19:35

@Ekonomiku skąd tyle jadu ? Dzisiaj te 6-7 ścianek po 400BTC to nie był grubas ? No ok niech Ci będzie, mała płotka. A ten co sprzedał 10k przy 260-270 to też płotka?, no ok :) Było jeszcze kilka ścianek ale nie robię im zdjęć niestety... Lepiej niech to będą płotki bo jeśli to grubasy to mogły by zaburzyć Twoją interpretację rzeczywistości :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Lorraine » środa, 13 listopada 2013, 19:37

Na Curexie bitcoiny sie skonczyly :) 60 btc by podbic kurs o 100zł ?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ekonokomik » środa, 13 listopada 2013, 19:39

Lorraine pisze:Ja mam takie pytanie, traktujemy kategorie kupowania BTC w tym momencie jako zjawisko wysokiego jak nie baardzo wysokiego ryzyka... kto w takim razie tak bardzo próbuje dopchać się do tego nadzienia w przysznym ciastku jakim jest bitcoin.
Wieża z bańki smoleńskiej już nie będzie szczytowała na wykresie 2y na bitcoinity. Zauważam wciąż dość spory przepływ BTC na blockchain.
Kurcze już sama nie wiem na czym stoimy w tym momencie...
To popatrz na starsze wykresy. Piszę o tym często - historia się powtarza. Zobacz ile razy w marcu i kwietniu tego roku btc wzrosło o 50% w ciągu kilku dni.
Przestańcie patrzeć na kwotę w $ czy zł, bo jej ogrom zaćmiewa Wam zdolność myślenia :P Patrzcie na kurs jak na liczby, patrzcie na procenty i cyfry.

A próbuje się dopchać każdy kto jest chciwy. Na szczęście. Ja się tak dopchałem w 2011 kupując 2 dni przed pęknięciem bańki. I jakoś nie straciłem, prawda? Musiałem tylko poczekać półtora roku. Dlatego odradzam wszystkim kredyty i pakowanie w BTC pensji.

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: luc » środa, 13 listopada 2013, 19:44

@ekonokomik
+1 za głos rozsądku

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ekonokomik » środa, 13 listopada 2013, 19:45

Bitmar pisze:@Ekonomiku skąd tyle jadu ? Dzisiaj te 6-7 ścianek po 400BTC to nie był grubas ? No ok niech Ci będzie, mała płotka. A ten co sprzedał 10k przy 260-270 to też płotka?, no ok :) Było jeszcze kilka ścianek ale nie robię im zdjęć niestety... Lepiej niech to będą płotki bo jeśli to grubasy to mogły by zaburzyć Twoją interpretację rzeczywistości :)
Ale jakiego jadu? :/ Ja mówię poważnie. 400 BTC to teraz jest grubas? No proszę Cię... Jesteśmy tylko 2x wyżej niż w kwietniu. Czy wtedy ściankę 800BTC wogóle byś zauważył? Pamietam, że ścianki po 5 -10 tys mogły trochę spowolnić kurs, ale nawet nimi mało kto się przejmował i padały.

To 10K na 270 pamiętam. Bo obstawiałem wtedy na 100%, że nie sprzeda.
Ale naprawdę uważam, że w tej chwili ścianek na askach jest znacznie mniej niż wtedy. Też nie robię notatek i to tylko moja subiektywna ocena z pamięci.

Niestety mniej jest ich także na bidach. I to mnie bardziej niepokoi...

PS. Faktycznie trzeba jeszcze wziąć poprawkę, że grubasy mogły podzielić zasoby na kilka giełd. Ale Gox chyba i tak powinien mieć najwięcej ich kapitału i największe zaufanie. Włożyłbyś 10mln na BTC-E? ;)

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: zomos » środa, 13 listopada 2013, 19:46

Lorraine pisze:Na Curexie bitcoiny sie skonczyly :) 60 btc by podbic kurs o 100zł ?
raptem kilka % po dzisiejszych cenach...

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: zomos » środa, 13 listopada 2013, 19:47

ekonokomik pisze:
Bitmar pisze:@Ekonomiku skąd tyle jadu ? Dzisiaj te 6-7 ścianek po 400BTC to nie był grubas ? No ok niech Ci będzie, mała płotka. A ten co sprzedał 10k przy 260-270 to też płotka?, no ok :) Było jeszcze kilka ścianek ale nie robię im zdjęć niestety... Lepiej niech to będą płotki bo jeśli to grubasy to mogły by zaburzyć Twoją interpretację rzeczywistości :)
Ale jakiego jadu? :/ Ja mówię poważnie. 400 BTC to teraz jest grubas? No proszę Cię... Jesteśmy tylko 2x wyżej niż w kwietniu. Czy wtedy ściankę 800BTC wogóle byś zauważył? Pamietam, że ścianki po 5 -10 tys mogły trochę spowolnić kurs, ale nawet nimi mało kto się przejmował i padały.

To 10K na 270 pamiętam. Bo obstawiałem wtedy na 100%, że nie sprzeda.
Ale naprawdę uważam, że w tej chwili ścianek na askach jest znacznie mniej niż wtedy. Też nie robię notatek i to tylko moja subiektywna ocena z pamięci.

Niestety mniej jest ich także na bidach. I to mnie bardziej niepokoi...

PS. Faktycznie trzeba jeszcze wziąć poprawkę, że grubasy mogły podzielić zasoby na kilka giełd. Ale Gox chyba i tak powinien mieć najwięcej ich kapitału i największe zaufanie. Włożyłbyś 10mln na BTC-E? ;)
Gox po DDOSach nie powinien mieć teraz żadnego zaufania. Szczególnie wśród większych klientów. Dziwi mnie to że ciągle mają >20% rynku...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ekonokomik » środa, 13 listopada 2013, 19:48

Bitmar - no własnie... Właściwie co nas obchodzi czy grubasy sprzedają? Jeśli tak i w taki sposób to tym lepiej dla BTC, bo rozlewa się na więcej osób.
Powinno nas obchodzić kto kupuje i ile kasy w to wkłada... W końcu jak ktoś wystawił scianke 10K po 270 to ktoś ją też kupił prawda? ;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ekonokomik » środa, 13 listopada 2013, 19:50

@zomos - ddos moze zdarzyć się każdemu. Już na większy spadek zaufania zasłużyli problemami z wypłatami. No ale przecież je stracili i dlatego spadli z 80% rynku do 25%.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Bitmar » środa, 13 listopada 2013, 19:51

@Ekonokomiku włącz myślenie i czytaj uważnie !!! :) nie napisałem ścianka 400BTC tylko 6-7 ścianek, i to w odstępie równo co 1$ ;) Już nie wspomnę o pierwszej ściance na 400$ która była dużo wyższa, ile ona miała 2k czy 1k ?
A tych ścianek już się trochę przewinęło, jeśli ich nie widziałeś to nie posądzaj kogoś, że "naciąga interpretację rzeczywistości", to źle o Tobie świadczy.

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: luc » środa, 13 listopada 2013, 19:55

@Bitmar - sorry za oftop, ale czasem forum laguje - dużo dziś ludzi siedzi?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kontener, pocoloco-p1 i 40 gości