Problem z odebraniem tokenów z przedsprzedaży

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwietnia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z odebraniem tokenów z przedsprzedaży

Postautor: mirekadam74 » środa, 10 kwietnia 2024, 21:20

Witam.
Dopiero zaczynam inwestować w krypto i mam kilka pytań jeśli ktoś miałby ochotę podzielić się ze mną swoim doświadczeniem. Zacząłem od zakupu tokenów w przedsprzedaży GreenBitcoin a następnie Dogecoin20, niewielkie kwoty. GBTC kupiłem za ETH a DOGE20 za USDT. Przedsprzedaż GBTC się skończyła i można już odebrać i ewentualnie stakować. Ja chciałem tylko odebrać do portfela ale po dodaniu do portfela tikera GBTC(wkleiłem adres ich portfela) balans wynosi zero. Podłączam portfel klikam "claim" i nic. I teraz ma pytanie. Czy i ewentualnie ile środków na opłatę w celu odebrania powinienem mieć w portfelu? A może po prostu robię coś źle? Pisałem z supportem GBTC i oni pisali różnie, że muszę posiadać od 200$ do znacznej ilości, nawet 1 ETH. Kupiłem coś za kilkadziesiąt dolarów, a żeby odebrać muszę mieć kilka lub kilkakrotnie więcej na gas czy inne opłaty? Coś mi nie pasuje.
Mam też drugi problem. Portfel który podłączałem w celu zakupu mógł zostać przechwycony bo zostały przesłane bez mojej wiedzy resztki ETH na inny nieznany mi portfel. Na 99% przeze mnie bo podczas pisania z supportem miałem połączyć swój portfel z linkiem https://blocksystem-chain.com/ a tam jak IDIOTA podałem swoją frazę.Niestety tylko po podłączeniu tego portfela do stron z przedsprzedażą widać ile mam tokenów. Dlatego moje drugie pytanie brzmi czy warto zaryzykować w przypadku niewielkiej kwoty jako opłaty i przesłać odpowiednią ilość ETH na ten portfel szybko odebrać tokeny a następnie od razu przesłać wszystko na bezpieczny portfel? Chyba że można jakoś zmienić portfel którym będzie można odebrać te tokeny. Jestem totalnym laikiem więc proszę radę.
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z odebraniem tokenów z przedsprzedaży

Postautor: WojciechT » środa, 10 kwietnia 2024, 22:33

Oba te projekty są scamami szkoda na nie czasu oraz pieniędzy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14383
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z odebraniem tokenów z przedsprzedaży

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 11 kwietnia 2024, 14:28

mirekadam74 pisze: środa, 10 kwietnia 2024, 21:20przesłać odpowiednią ilość ETH na ten portfel szybko odebrać tokeny
Nie masz szans, bo jakakolwiek transakcja przychodząca od razu zabierze cokolwiek wyślesz.

Zapomnij o wszystkim co masz na tej frazie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwietnia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z odebraniem tokenów z przedsprzedaży

Postautor: mirekadam74 » piątek, 12 kwietnia 2024, 08:09

Ok. Dziekuję za ostrzeżenia. Szkoda, że wcześniej się nie poradziłem na tym forum. Nauka kosztowałaby mnie dużo mniej. Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, baranzii, Bing [Bot], dojade, kim_dzong_un, remix i 39 gości