Problemy z bridge.base.org

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problemy z bridge.base.org

Postautor: korono » niedziela, 31 marca 2024, 20:59

witam
Chcialem przenoesc eth na base w metamasku. Użyłem bridge.base.org
Teraz jest taka sytuacja, ze na sieci Base nie ma tego eth... Na portfolio mi je pokazuje, ale adres jest ten do spalania 0x0000000....
Na uniswapie pokazuje mi ze mam dostepne te eth, ale jak chce wymienic, to wyskakuje komunikat, ze nie mam... Na bridge tez pokazuje ze mam I moge w 7 dni wyplacic spowrotem na siec eth, ale nie probowalem. To jest do odzyskania, czy juz odpuscic?
 ! Wiadomość z: rav3n_pl
Uprasza się o sensowne nadawanie tytułów postów.
Poprawiłem.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: pomocny » niedziela, 31 marca 2024, 21:39

korono pisze: niedziela, 31 marca 2024, 20:59 Użyłem bridge.base.org
bridge wydaje się legitny, sam nie raz z niego korzystałem
bez podania więcej szczegółów (adres na którym to miało miejsce) nikt nie odpowie
Może minęło za mało czasu od transakcji? Z tego co kojarzę, to zajmuje to od kilkunastu minut nawet do kilku godzin (na różnych bridgach)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: korono » niedziela, 31 marca 2024, 22:39

Pokazalo sie po 3godzinach, ale chcialem kupic DEGEN na uniswap i czekam I przycisk " zatwierdz" noe staje sie aktywny. Wlaczam wylaczam 2h probuje omg. Poslizg ceny na 10%, nic...

Mysle, moze nie ma plynnosci do tej pary... Patrze na coin gecko, no I jest plynnosc na uniswap tylko w parze WETH/DEGEN(base) a nie ETH.

No to wymienilem to ETH na WETH w meczarniach, bo przycisk sie swiecil ale nie dzialal, metamask sie wylaczal...
No I dalej nie kupie, jak dam wymień to przycisk "potwierdz" jest szary.

Pokazuje mi, ze mam 0,26817 tych WETH, ale jak chce Te WETH wymienic na ETH, to ze nie mam srodkow. Pisze, ze mam tylko 0,009 WETH.

Jak klikne na portfolio w to WETH nie ma wykresu ani danych, pisze, ze maja nadzieje, ze wroca done niedlugo. Ja juz nie wiem, czy ten METAMASK swiruje, czy ja nie umiem.

taki mam adress publiczny
0xeC00b5Ae6F64Bb504dedf63bcc639ac49c2e1871

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: korono » niedziela, 31 marca 2024, 22:58

Teraz zadzialalo I moge zrobic SWAP tylko pisze, ze musze zweryfikowac strony trzecie, zeby sie chronic przed scamerami. No I mam jakies 2 adresy nie moje, ale nie wiem czy tam ma byc, bo tych smart contractow narobilem :roll: I nie wiem co zrobic, zeby potwoerdzic, ze jest ok, nawet jakbym wiedzial, ze jest ok(a nie wiem).

Juz raz po prostu skopiowalem adress mojego portwela, wkleilem I wyslalem, a pozniej sie okazalo, ze jakos mi podmienili ten link I wyslalem 250$ na inny portal. Tak prosto dalem sie oszukac, a teraz jest gorzej, bo nie rozumiem tych smart contractow, czemu inne adresy a nie moje I moge tylko liczyc na farta, ze sie uda jak zaakceptuje. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: pomocny » poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 08:01

nie wiem jakie inne masz na myśli, ale wszystko powinno się obdywać wewnątrz tego adresu który podałeś
wg debank masz około 355$ w różnych tokenach na BSC i 2160$ w tokneach na BASE (WETH,BRETT,ROOST i ETH)

biorąc pod uwagę, że nie do końca wiesz co robisz, bardzo uważaj z czym się łączysz
proponuję używać tylko stron z defilama
https://defillama.com/chain/Base
za każdym razem sprawdzaj, czy adres jest na pewno ten jaki powinien być i zadbaj o bezpiecześtwo swojego komputera !
warto też zainstalować wtyczki pomagające z bezpieczeństwem - pocket universe, wallet guard - jak trafisz na na trefny smartkontrakt, powinny dać ci znać

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: korono » poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 08:07

No dokładnie tyle mam, tylko to weth w ogóle nie działa. Spending Caps request for your.... verify third party details. Przycisk " Approve" nieaktywny.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: pomocny » poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 08:24

aha, warto też sprawdzić za pomocą revoke.cash czy nie masz udzuelonych jakichś approvali i ewentualnie je cofnąć. Żeby nie było tak prosto, trzeba dodatkowo uważać, bo swego czasu krążył też fałszywy po necie fałszywy link do tej strony.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: korono » poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 08:32

Ale jak chce udzielic Aprovalla a nie moge? Przeciez ja noc nie moge teraz zrobic z tym WETH.
Na portfolio w spending Caps mam WETH unlimited, ale na BSC. NA Base w ogl nie pokazuje " w spending caps"

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy zostalem oszukany?

Postautor: pomocny » poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 18:25

spróbuj może zamiast używać Metamaska przejść na Rabby wallet. Jest prostszy w obsłudze i nie tak problemowy jak Metamask

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
korono pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 08:32 NA Base w ogl nie pokazuje " w spending caps"
Udało się w końcu?
Nie wiem czy twoje problemy nie są efektem przeciążenia sieci BASE - stała się ona ostatnio bardzo popularna...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, fledermaus i 35 gości