presale NFT - potrzebna pomoc..

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

presale NFT - potrzebna pomoc..

Postautor: mateusz_s » niedziela, 24 marca 2024, 23:51

Witam,
Pracuje w firmie której polem działania jest web3, blockchain, krypto itp..
Rozdali nam ostatnio NFT (w ramach bonusu) i we wtorek ma być ich tzw. "presale".. Ja się na tym zupęłnie nie znam bo.. "ja tam tylko sprzątam" :) i jest to dla mnie totalny ABSTRAKT..
Generalnie pytałem żeby zrobili jakiś tutorial dla matołków jak to sprzedać żeby zarobić, coś tam potłumaczyli ale nie wszystko rozumiem.. załączam zdjęcie tego NFT - a raczej jego dane..

https://imgur.com/a/gHcmYb5

Jedyne co mam na ten moment to portfel na MetaMask, potrafię tam sobie kupić jakaś walutę np. ETH i mam jeszcze konta na binance i cex.

Mam kilka pytań, może mi troche naświetlicie sprawę.. z góry dziękuję..

1. Jeśli chodzi o samo NFT - co oznacza parametr multiplier? u mnie jest x7, co to daje, wpływa jakoś konkretnie na jego wartość?

2. Jaka jest różnica między "presale" który ma trwać od wtorku do czwartku a gdybym sam to sprzedam potem na blur.io, firma się dopero rozkręca, ma już niezłe wyniki - więc może bedzie to wiecej warte?

3. Generalnie nie ruzmiem o co chodzi z tym "presale", wyczyttałem że to polega na tym że cześć ludzi któzy sa na białej-liście może sobie wtedy kupić to NFY po niskiej cenie żeby potem sprzedać drożej.. no ale ja już mam to NFT, czyli ktoś ode mnie to kupi? Sprzedaż na blur.io jest raczej prosta - natomiast nie mam zielonego pojęcia jak ma wyglądać to "presale"

4. Na załączonym obrazku Floor price to ok ~2,5tys $ - czy to znaczy że podczas "presale" tyle to bedzie warte - czy właśnie bedzie warte więcej? kto ustalą cenę sprzedaży-z automatu jakoś? czy ja musze wpisać np. 3000$ xD.. podobne pytanie gdybym to potem chciał sprzedać na blur.io - mam wystawić cene sprzedaże równą floor price czy jakaś swoją dowolną??

5. I teraz najważniejsze.. Koleś z pracy mówi, że żeby wziąć udział w "presale" trzeba mieć w portfelu ~1ETH co daje ok 13tys. zł a to już trochę grosza.. no i pytanie po co ta kasa? jako depozyt? czy ona zostanie zwrócona po sprzedaży? czy ta kasa jest bezpieczna..

6. Najbardziej mnie nurtuje jaka bedzie róznica gdybym to sprzedał "normalnie" przez blur.io a jaka gdy poprzez "presale" bo jak np. 1tys zł to szkoda nerwów..

W najgorszym wypadku, sprzedam to potem na blur.io, nic nie strace.. ale jesli to jest jakiś rodzaj okazji to szkoda żeby przeszła koło nosa..

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

presale NFT - potrzebna pomoc..

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 25 marca 2024, 12:56

mateusz_s pisze: niedziela, 24 marca 2024, 23:51że żeby wziąć udział w "presale" trzeba mieć w portfelu ~1ETH
Istnieje ryzyko że to scam, i zrobisz coś, co pozwoli komuś zabrać twoje środki albo sam je (mniej lub bardziej świadomie) wyślesz scamerom...

Większość (tak z 99,99%) super-okazji to oszustwa.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Jopek i 34 gości