Świeżak i Ethereum

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » poniedziałek, 26 lutego 2024, 09:54

Witam wszystkich,
jestem świeżakiem, takim prawdziwym świeżakiem co z giełdą itp. nie miał nigdy nic wspólnego.
Mam do wydania/stracenia 2000zł.
Pobawiłem się trochę na platformie xtb na koncie demo i coś tam zyskałem, coś straciłem.
Te pieniądze które mam do zainwestowania traktuje jako stracone - nikt nie będzie po nich płakał.
Powiedzcie mi czy warto kupić np. Ethereum za tą kasę i trzymać je tam jako lokate długoterminową.
Ewentualnie za połowe kwoty kupić ETH a za reszte jakieś inne niszowe krypto?
Nie liczę na zyski dzienne w wysokości >100zł
Chodzi mi o to, żeby w najgorszym wypadku być stratny tylko te 2000zł które mogę wyłożyć a w tym momencie nie bardzo rozumiem jak działa depozyt zabezpieczający.
Z góry dziękuje za wszystkie "porady".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Świeżak i Ethereum

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 26 lutego 2024, 10:40

Co za pytanie , większość inwestorów liczy na kurs ETH rzędu 8-9k USD w przeciągu 10-12 miesięcy , więc lokata jak najbardziej na Tak . Podobnie z BTC ,dziś inwestujesz szanse że stracisz bliskie Zeru .
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » poniedziałek, 26 lutego 2024, 10:52

A możesz mi powiedzieć odnośnie tego depozytu zabezpieczającego?
Kupuje ETH za 2000zł to jedyne co moge stracić to jest to tylko te 2000zł?
Nie popadnę w długi?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 2 sierpnia 2012
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: Pretendin » poniedziałek, 26 lutego 2024, 10:54

Depozyt zabezpieczający ma zastosowanie przy handlu z dźwignią, czyli wtedy kiedy dokonujesz transakcji za większą kwotę niż posiadasz (w pewien sposób dokonując pożyczki)

Jeżeli nie interesuje Cię handel z dźwignią, a zwykły zakup crypto, to depozyt zabezpieczający Cię nie dotyczy.

edit: tak jak napisałeś, nie możesz stracic wiecej niż 2000,
kupie szklaną kulę ;]

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » poniedziałek, 26 lutego 2024, 11:08

Tylko za każdym razem jak chcę kupić jakąś ilośc ETH, nawet poniżej wartości tej co mam to wskakuje ten depozyt zabezpieczający.
https://i.postimg.cc/QNJzHjPD/ethdepozyt.png

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Świeżak i Ethereum

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 26 lutego 2024, 11:28

pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 09:54Pobawiłem się trochę na platformie xtb na koncie demo i coś tam zyskałem, coś straciłem.
Te pieniądze które mam do zainwestowania traktuje jako stracone - nikt nie będzie po nich płakał.
Powiedzcie mi czy warto kupić np. Ethereum za tą kasę i trzymać je tam jako lokate długoterminową
Rozdzielmy dwie rzeczy. Mam nadzieję, że nie mówisz o ETH kupowanym jako kontrakt na XTB?
Bo jeśli tak to nie będzie to rozwiązanie optymalne z uwagi na koszty. Każdy dzień trzymania pozycji wiąże się z prowizjami na rzecz XTB.
Masz szereg rozwiązań by kupić ETH bezpośrednio za PLN na giełdzie, w kantorze czy za gotówkę w bitomacie. Warunek - założenie własnego portfela ETH np. https://www.myetherwallet.com

---
edit:
wrzuciłeś posta i wątpliwości się rozwiały - rzeczywiście kupujesz kontrakt..

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » poniedziałek, 26 lutego 2024, 11:30

No widzisz, ja właśnie pisałem o kontrakcie na XTB.
Czyli jak się domyslam rozwiązanie to jako lokata nie przyniesie zysków i lepiej zainwestowac w portfel i kupić na giełdzie za PLN ETH?

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Świeżak i Ethereum

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 26 lutego 2024, 12:36

pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 11:30Czyli jak się domyslam rozwiązanie to jako lokata nie przyniesie zysków i lepiej zainwestowac w portfel i kupić na giełdzie za PLN ETH?
Czy nie przyniesie tego nie wiem, prawdopodobnie przyniesie tyle, że zyskiem podzielisz się z XTB.
Dla dźwigni 1:2 i inwestycji 2000 PLN (depozyt zabezpieczający) to będzie koszt ok. 3,9 PLN dziennie. Przemnóż przez rok i będzie ładna sumka.

Jak zachowa się ETH tego nie wiem ale jak założymy, że wzrośnie o 100% to będziesz znacznie do przodu na kontrakcie nawet z prowizjami w stosunku do tego co byś trzymał na portfelu. Ewentualnie sczyści Ci konto jak ETH spadnie o 50% ;)

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 11:30lepiej zainwestowac w portfel
jedyne co inwestujesz to czas w naukę bo portfele są darmowe (nie licząc portfeli hardware)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » poniedziałek, 26 lutego 2024, 12:41

Ok, chyba zaczynam rozumieć. Jeśli kupię na XTB ETH to mam go kupować tylko i wyłącznie do kwoty depozytu zabezpieczającego 2000zł. Wtedy jeśli stracę to tylko 2000zł nie będę musiał nic do tego dokładać?
Czyli kupuje 0,33ETH i jestem albo do przodu albo w najgorszym wypadku -2000zł?
Transakcja powinna byc jak na załączonym screenie?
https://i.postimg.cc/HLXxqT4J/eth2000.png

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: bitup » poniedziałek, 26 lutego 2024, 13:08

pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 12:41Jeśli kupię na XTB ETH to mam go kupować tylko i wyłącznie do kwoty depozytu zabezpieczającego 2000zł. Wtedy jeśli stracę to tylko 2000zł nie będę musiał nic do tego dokładać?

Na xtb masz regulacje przed ujemnym saldem . Nigdy nie stracisz więcej jak wpłacisz
dodatkowo masz maxymalną dźwignię na kryptowalutach 1 : 2 masz sporo więcej i lepszą platformę do gry na CMC
https://pl.xtb.com/ochrona-przed-ujemnym-saldem-w-xtb

Z jednym zachodzę w głowę jak grasz na platformach zabezpieczanych przez KNF czemu nie pograsz na akcjach , indexach tylko akurat z tak niskim lewarem akurat krypto cię skusiło :?: to ma mało wspólnego z krypto na takich platformach :arrow: ticker z ceną
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » poniedziałek, 26 lutego 2024, 14:01

bitup pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 13:08Z jednym zachodzę w głowę jak grasz na platformach zabezpieczanych przez KNF czemu nie pograsz na akcjach , indexach tylko akurat z tak niskim lewarem akurat krypto cię skusiło to ma mało wspólnego z krypto na takich platformach ticker z ceną
Wiesz co, sam nie wiem. Na taki pomysł wpadliśmy i chcieliśmy się "sprawdzić" na czymś bardziej ryzykownym.
Ewentualnie możesz doradzić jaką Ty byś "drogą" poszedł.
Wydaje mi się, że na indexach i akcjach tyle nie wyciagniemy.
A po drugie jestem skłonny ryzykować tylko kwotą wniesioną.
Na dźwigniach boję się, że się pogrąże i wpadne w długi bo jak dobrze rozumiem włoże 2000zł na lewarze 1:30 to przy spadku jestem do tyłu więcej niż 2000zł?

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Świeżak i Ethereum

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 26 lutego 2024, 14:27

pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 14:01Na dźwigniach boję się, że się pogrąże i wpadne w długi bo jak dobrze rozumiem włoże 2000zł na lewarze 1:30 to przy spadku jestem do tyłu więcej niż 2000zł?
Spokojnie - najpierw margin call czyli monit o uzupełnienie depozytu a gdy nie uzupełnisz i cena poleci głębiej to nastąpi likwidacja pozycji - depozyt zostanie wyczyszczony. Poza tym czytaj co ludzie piszą.
Na xtb masz regulacje przed ujemnym saldem . Nigdy nie stracisz więcej jak wpłacisz

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 26 lutego 2024, 17:45

pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 14:01Wiesz co, sam nie wiem. Na taki pomysł wpadliśmy i chcieliśmy się "sprawdzić" na czymś bardziej ryzykownym.
Ewentualnie możesz doradzić jaką Ty byś "drogą" poszedł.
Wydaje mi się, że na indexach i akcjach tyle nie wyciagniemy.
Z Twoich wpisów wynika że traktujesz to wszystko jak hazard. Osoby niedoświadczone powinny omijać wszystkie produkty na dźwigni szerokim łukiem!
No akcjach można nie raz wyciągać wyniki po kilkaset procent. I robisz to na spocie, bez dźwigni i tak dużego ryzyka. Wymaga to jednak więcej cierpliwości. Na przylkład Novavax robi cyklicznie od dołków po 1000% lub więcej. A wyprzedany EBS zrobił w zeszłym tygodniu w jeden dzień ponad 100% po zmianie prezesa. Trzeba jednak poświęcić czas na edukację i szukanie wyprzedanych aktywów. Pieniądze przepływają od niecierpliwych do cierpliwych.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:26

Nie tyle jako hazard. Traktuję to bardziej jako inwestycję długoterminową.
Wiem że na początku pewnie będzie strata finansowa ale można zyskać wiedzę.
Nie liczę że w jeden miesiąc zarobię cokolwiek.
Chce zacząć z głową.
Na zysk mogę czekać długo długo.
Ale dziękuję bardzo za cenne rady.
Dzięki nim wiem że ETH chyba nie jest dla mnie i lepiej wejść w indeksy, akcje.
Obecnie jestem na etapie, czytania i wyciągania wniosków ale przez jeden dzień na tym forum zdobyłem więcej wiedzy niż przez miesiąc czytania artykułów.
Z chęcią przeczytam dodatkowe wskazówki.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 2 sierpnia 2012
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: Pretendin » poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:36

To może zamiast XTB czy innego pośrednika, spróbuj za minimum środków, zakupić na giełdzie ETH (lub coś innego) a potem potrzymaj to kilka miesięcy na własnym portfelu, powodzenia :)
kupie szklaną kulę ;]

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: bitup » poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:38

pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 14:01 Ewentualnie możesz doradzić jaką Ty byś "drogą" poszedł.

nie kryptowalut jak chcesz inwestować , to jest rynek hazardowy
mam dla ciebie jedną perełkę ostatnich dni z Polskiej giełdy . Jak słyszałeś o nVidia i masz konto w xtb zobacz sobie Vigo , taki nasz odpowiednik który chwalą https://www.forbes.pl/biznes/vigo-photo ... ka/22bz08m
BitBoy pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 17:45Osoby niedoświadczone powinny omijać wszystkie produkty na dźwigni szerokim łukiem!
No akcjach można nie raz wyciągać wyniki po kilkaset procent. I robisz to na spocie, bez dźwigni i tak dużego ryzyka. Wymaga to jednak więcej cierpliwości. Na przylkład Novavax robi cyklicznie od dołków po 1000% lub więcej. A wyprzedany EBS zrobił w zeszłym tygodniu w jeden dzień ponad 100% po zmianie prezesa

i pełna zgoda z postem kolego , znajdz swoje sektory i inwestuj na rynkach
nabierzesz więcej doświadczenia przyjdziesz do wirtualnego kasyna pograć ale nie to powienien być początek :arrow: dodatek bardziej for fun ;) bo tu te twoje 2000 zł takie ethereum czy btc zje fee w opłatach w 20 % zanim się dobrze zadomowisz jak już to ltc czy cokolwiek co nie odziera z pieniędzy zanim się połapiesz jak to działa
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 26 lutego 2024, 19:08

pekfil pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:26Na zysk mogę czekać długo długo.
Mając 2000zł człowiek nie poszaleje. Dla bardzo cierpliwych są akcje z dywidendą. Dodatkowo dywidenda zniechęca do grzebania przy akcjach i masz frajdę że co roku wpada coś na depozyt.
bitup pisze: poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:38dodatek bardziej for fun
For fun można sobie kupić na spocie za tysiaka jakiś zmasakrowany akcyjny odpowiednik shitcoina, np. Nikola Corporation po 0,7$ i czekać nawet 2 lata. Nie zdziwi mnie jak odreagują kilkaset %. A jak polecą jeszcze kilkadziesiąt % w dół to mi nie żal tych paru stówek na czerwono.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Świeżak i Ethereum

Postautor: pekfil » środa, 28 lutego 2024, 16:25

Mam prośbę, doradźcie mi czy ETH i inne kryptowaluty nadają się do daytradingu? Czy lepiej je kupić i zapomnieć i nie zamykać pozycji codziennie?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot], Pan Inwestor i 29 gości