Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Postautor: KaDwa » środa, 10 maja 2023, 17:26

Witam!

Zakupiłem Ledgera i przeglądnąłem kilka fimlików instruktażowych i zrobiło się to dość proste. Zacząłem przelewać środki z giełdy na portfel. Wszystko działa ale natkałem się z czymś o czym nikt nie wspomniał i trudno mi to zrozumieć. Ledger w moim przypadku stosuje wymagania rezerwowe gdy che przelać na giełdę XRP - zablokował mi środki w portfelu. Jak wpłacę BTC czy inne krypto też mi zablokuje? Czy odzyskam tą rezerwę? O co tu chodzi? Przekierowano mnie do linku:
https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... pport=true

Niestety nieudolność tłumaczenia niezrozumiałych kwestii pogłębia moją frustrację.

Z poważaniem
Maciej Z.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Postautor: Kutalisk » środa, 10 maja 2023, 19:54

@KaDwa XRP wymaga do aktywacji adresu 20szt. czyli tak jak w linku MAXIMUM SPENDABLE AMOUNT to będzie ilość coinów na Twoim adresie pomniejszona o te 20szt. które są już na zawsze zamrożone. Na BTC tego nie ma, na większości coinów też nie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Postautor: KaDwa » środa, 10 maja 2023, 20:48

Dziękuję za informację, ale dalej nie czuję tego.

Zablokowali 10 XRP. Oglądając filmiki instruktażowe (wydane miesiąc temu) ludzie wypłacali wszystkie XRP z portfela.
Kurde, a jak wymyślą sobie w przyszłości że przyblokują po 1 BTC.
Przepraszam za dyletanctwo, albo główna zasada w krypto to brak zasad, albo na zrozumienie zasad w krypto jestem już za stary :(

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Postautor: Kutalisk » środa, 10 maja 2023, 20:54

O to patrz zmieniło się kiedyś było 20 teraz jest 10 szt. do aktywacji. Właśnie doczytałem, że zostało to przegłosowane przez walidatorów. Te filmiki, które oglądałeś - mogli mieć ustawione aby pokazywało tylko saldo "wydawalne" SPENDABLE AMOUNT

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Postautor: KaDwa » środa, 10 maja 2023, 21:45

Gość na nowo otwarty portfel wpłacał tyle samo i tyle samo z niego wypłacał. Może opłacało mu się wycinać (nie nagrywać) z filmików te blokady aby wyglądało że ich nie ma. Tylko po co, jak to niby to takie oczywiste, kłamał? Tego nie potrafię zrozumieć, tak samo z jakiego kaprysu zablokowali mi pieniądze? Jak mają tak okradać to już wolę aby Ledger kosztował więcej niż mają tak postępować.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Postautor: Kutalisk » środa, 10 maja 2023, 22:24

Jeśli Twój portfel XRP/XLM jest nowym portfelem, będziesz musiał otrzymać co najmniej 10 XRP/1XLM w pierwszej otrzymanej transakcji, aby aktywować portfel z powodu wymagań dotyczących minimalnego salda rejestru XRP i XLM Ledger.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S Plus - Blokada/Rezerwacja środków

Postautor: KaDwa » niedziela, 14 maja 2023, 17:03

Dziękuję.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CzarnaOwca, Mandigal, Pytek i 22 gości