Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: pm7 » niedziela, 27 maja 2018, 21:53

Ciekawe, nie wiedziałem, że InPay oferuje portfele.
Metoda jest taka: otwierasz portfel (program, albo stronę internetową) i szukasz słowa "wyślij", albo "przelej".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 28 maja 2018, 00:25

pm7 pisze: Ciekawe, nie wiedziałem, że InPay oferuje portfele.
Metoda jest taka: otwierasz portfel (program, albo stronę internetową) i szukasz słowa "wyślij", albo "przelej".
inpay.com nie inpay.pl :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 24 czerwca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: pietro » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:40

pm7 pisze: Adresy (koło 20-25 znaków, zaczyna się od "1") są jawne. Jakby się dało wyciągnąć środki na podstawie adresów, Bitcoin dawno by się zawalił, bo wszystkie środki zostałyby ukradzione. Jeżeli nie masz wallet.dat, ani nie wyciągnąłeś kluczy, to nikt już nigdy tych środków nie ruszy. Możesz je sobie natomiast obejrzeć, np. tu:
https://tradeblock.com/bitcoin/
https://live.blockcypher.com/
https://www.blocktrail.com/BTC
Witam, ładnych pare lat temu miałem parę BTC, pozniej w wirze życia zapomniałem co z czym itd. ostatnio znalazłem jakieś stare notatki z 34 cyfrowo-liczbowym numerem , czy to będzie adres portfela ? w podanych linkach mogę sprawdzić, czy coś jest ? Coś mi świta, że miałem konto na MtGox , czy wszystko przepadło ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 18:51

@pietro, https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ead#unread prawdopodobnie bedzie jeszcze mozliwosc ubiegania sie o wyplate srodkow z goxa. sledz temat ktory zalinkowalem
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: uwynad » czwartek, 12 lipca 2018, 11:44

Witam
Mam taki problem : mam portfel Core -Qt. Zacząłem go synchronizować pierwszy raz , w trakcie pierwszej synchronizacji wpływają na niego monety. Niestety dałem ciała i nie sprawdziłem miejsca na dysku które właśnie mi się kończy.Nie mam zsynchronizowanego portfela i nie mogę przelać środki na inny adres. Używam komputów i potfeli Mac Pytanie brzmi: czy i jak mogę przenieść adres lub całą zawartość z pierwotnego portfela na dugi komputer na nowo utworzony wallet . Coin NIE JEST Bitcoin-em.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: pm7 » sobota, 28 lipca 2018, 12:49

pietro pisze: Witam, ładnych pare lat temu miałem parę BTC, pozniej w wirze życia zapomniałem co z czym itd. ostatnio znalazłem jakieś stare notatki z 34 cyfrowo-liczbowym numerem , czy to będzie adres portfela ?
Jeżeli zaczyna się od "1" lub "3", to jest to adres. Bez klucza nie da się wypłacić środków z adresu, można tyko oglądać. Jeżeli zaczyna się od innego znaku, duża szansa, że jest to klucz prywatny umożliwiający dostęp do BTC.

@uwynad, jeżeli nie masz zsynchronizowanego portfela, nie możesz przelać środków na inny portfel. Możesz natomiast wykonać kopię portfela i ją odzyskać na innym komputerze. Będzie on wtedy widział środki z pierwszego i da się je wysłać.
UWAGA: nie należy używać jednocześnie (ani naprzemiennie) kilku portfeli Core-QT, bo się z czasem rozjadą adresy i część środków będzie widoczna na jednym komputerze, a część na drugim. Da się to naprawić, ale nie polecam początkującym.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 czerwca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: marek11111042 » poniedziałek, 17 września 2018, 14:47

Witam, posiadam plik wallet z stycznia 2010, mam tez do niego portfel bitcoin 0.2, portfel mozna normalnie uruchomic na winXP ale poza tym nic sie nie dzieje, niema zadnego połaczenia z siecia
czy mozna w jakis sposob odzyskac btc??

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: pm7 » niedziela, 23 września 2018, 22:41

Bitcoin 0.2 to trochę zbyt stary.
Pobierz aktualną (0.16.3) wersję z https://bitcoin.org/pl/pobieranie

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości