Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: Knjaz » czwartek, 21 grudnia 2017, 14:36

A jak ledger kosztuje tyle, co 10% kapitału?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 21 grudnia 2017, 14:43

To Twój kapitał - rób co chcesz.
Mi się opłaca kupić Ledger za 10% kapitału, bo 90% jest wtedy NIE DO RUSZENIA przez żadnego hakera z teściową na czele :mrgreen:

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: vwrafi » czwartek, 21 grudnia 2017, 15:14

A czy ta odpowiedź Ledger, ledger, ledger, to było do mojego pytania odnośnie portfeli dla Bitcoin i Bitcash? Jeśli tak, w czy w Ledger'ze mogę utworzyć nowe portfele czy najpierw muszę je gdzieś indziej utworzyć czy jeszcze coś innego? Sorki jeśli te pytania są błahe, ale myślę forum o nazwie Przedszkole coś oznacza :D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: pm7 » czwartek, 21 grudnia 2017, 15:52

@vwrafi, o ile wiem, Ledger obsługuje Bitcoin Cash. Polecam poczytać FAQ i pomoc do Ledger (albo Trezor), to powinieneś zrozumieć mnie-więcej o co chodzi.
Knjaz pisze: Co oznacza w praktyce to wyciąganie klucza? Ten klucz, to inaczej hasło?
Klucz to skrótowa nazwa na "klucz prywatny". Klucz prywatny da się przetworzyć na klucz publiczny, a klucz publiczny na adres. Operacje te są praktycznie nieodwracalne (nie da się wyliczyć klucza na podstawie adresu). Klucz prywatny używamy do cyfrowego podpisania transakcji (udowadniamy w ten sposób, że mamy prawo do wysłania środków z adresów, do których pasuje dane klucze).

Seed (12 agnielskich słów) jest wykorzystywany do tworzenia dowolnej liczby kluczy. Seed i klucze są typowo przechowywane na komputerze zaszyfrowane hasłem podawanym przez użytkownika przy próbie wykonania przelewu.
Knjaz pisze: A wallet na Androida? Wiem, że bezpieczeństwo tam małe, ale to i tak chyba lepiej, jak na giełdzie. Środki nie są duże (to i tak zależy jak dla kogo), ale jednak stracić je to zawsze szkoda.
Android ma swoje zalety jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Jest Electrum na Androida, w miarę dobre portfele to też Mycelium i CoPay.
vwrafi pisze: Czyli ten ElectronCash też pobierać ze strony electrum.org?
Nie ma Electron Cash na electrum.org. To są odrębne projekty prowadzone przez różnych ludzi (zespół Electron Cash skopiował Electrum i dostosował go do Bitcoin Cash).
vwrafi pisze: Czy oba te potfele są bezpieczne?
W miarę tak, ale:
-Były pewne wątpliwości co do podejrzanego zachowania Electron Cash
-Portfele są tylko na tyle bezpieczne, na ile miejsce, gdzie są przechowywane (typowo komputery nie są wzorowo zabezpieczone, więc poleca się bezpieczniejsze portfele sprzętowe jak Bitcoin Trezor/Ledger)
vwrafi pisze: Chciałem do BitCoin używać tego portfela z bazą 250GB, a czy do BitcoinCash też jest taki portfel?
Mówisz o Bitcoin Core. Tak, jest wersja do Bitcoin Cash. Osobiście odradzam te portfele początkującym.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: vwrafi » piątek, 22 grudnia 2017, 06:33

Przed zainstalowaniem portfela, jakie polecacie antywirusy uruchomić na kompie? Które wykrywają najwięcej keylogerów i innych rzeczy które wykorzystują osoby chcące przejąć nasze klucze prywatne? Mam komputer z systemem Windows 10 i do tej pory żadnego antywirusa nie miałem, ale przed instalacją portfeli wolałbym go prześwietlić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: KryptoBanita » piątek, 22 grudnia 2017, 10:41

vwrafi pisze: Przedszkole coś oznacza
Że nie masz 300zł żeby sprawdzić jak działa Ledger - podstawa przechowywania środków?
Ale śliniaczek masz firmowy za większą kasę :roll:
vwrafi pisze: jakie polecacie antywirusy uruchomić na kompie?
Z ledgerem siadasz do każdego syfu i jesteś bezpieczny.
Musiałaby zajść kradzież fizyczna i musiałbyś grzecznie pin zdradzić.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: vwrafi » piątek, 22 grudnia 2017, 11:08

Dobrze, dziękuję za odpowiedź. Tylko nadal nie wiem, czy do Ledger'a wklejam już gotowy portfel ( adres ) czy też moge taki portfel utworzyć od zera w Ledger'ze ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: pm7 » sobota, 23 grudnia 2017, 13:56

vwrafi pisze: Przed zainstalowaniem portfela, jakie polecacie antywirusy uruchomić na kompie?
Polecam pobrać Linuksa. Instalacja Linux usuwa wirusy z niemal 100% skutecznością (lepsza niż jakikolwiek antywirus) :)
vwrafi pisze: Tylko nadal nie wiem, czy do Ledger'a wklejam już gotowy portfel ( adres ) czy też moge taki portfel utworzyć od zera w Ledger'ze ?
Jakbyś wklejał (importował) istniejacy portfel, to byłoby ryzyko podsłuchania. Portfele sprzętowe generalnie same generują portfel. Backupu nie wolno wpisywać na komputerze (dla bezpieczeństwa), należy zapisać np. na kartce papieru i bezpiecznie przechowywać. Backup jest wyświetlany na ekranie samego portfela, żeby wirusa nie mógł podejrzeć.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: DeTom » piątek, 29 grudnia 2017, 15:24

Witajcie,
Mam problem z portfelem do Electroneum. Wygenerowałem nowy portfel w electroneum-wallet-cli i na ten adres kopałem. Ciagle mam balance 0 choć kopalnia wysłała 41 ETN. Pytanie czy muszę synchronizować ten portfel z papierowym ? Jeśli tego nie zrobiłem a trzeba to jest sposób na odzyskanie środków w taki sposób przesłanych ?
Z góry dzięki za pomoc.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: kapitan47 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:40

Hejka,
z 2h przeglądam to forum, szukam w szukajce czego mogę, ale jak coś znajdę to w niezrozumiałym języku.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajdę jakiś słownik trudnych pojęć (np.: seed itp?) znalazłem jakiś post, gdzie było zapytanie o parę trudnych zwrotów, ale i tak w końcu nic nie zrozumiałem, a z kontekstu wynikało, że to ważne jest przy zmianie portfela itp.
I drugie pytanie: jak mam porftel na andku w bitpay, który twierdzi niby, że moje środki są trzymane offline to jak stracę telefon to jak odzyskam zawartość portfela? Skoro środki są offline, a ściagnąłbym gdzie indziej ten sam porftel (bitpay) to jak miałoby mi wystarczyć te 12 słów klucz, które zostały wygenerowane na początku.
Druga opcja - bitpay się sypie, jak przeniosę środki na inny portfel? Muszę wyciągać jakieś pliki z komórki? Czy znowu magicznie wystarczą mi te słowa klucz?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:34

kapitan47 pisze: Hejka,
z 2h przeglądam to forum, szukam w szukajce czego mogę, ale jak coś znajdę to w niezrozumiałym języku.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajdę jakiś słownik trudnych pojęć (np.: seed itp?) znalazłem jakiś post, gdzie było zapytanie o parę trudnych zwrotów, ale i tak w końcu nic nie zrozumiałem, a z kontekstu wynikało, że to ważne jest przy zmianie portfela itp.
Znam ten ból :-(
Może trochę pomoże http://bitcoin.pl/o-bitcoinie/abc-bitcoina

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: kapitan47 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 23:08

@ikswodnal
Już się cieszyłem, ale nie ma tam np "seed", głównie takie proste słówka, ale dzięki. Na pewno może się przydać :)
Tak przy okazji zrobiłeś cytat mojej wypowiedzi jak wielu innych. O co chodzi z tym punktem regulaminu? możesz napisać PW żeby spamu nie robić

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: Misiek82 » wtorek, 20 lutego 2018, 15:15

Witam

Electrum jest tylko na BTC? Chce przelać ETH z Binance do Electrum i nie wiem czy mogę. W Electrum w zakładce recives mam walute mBTC i nie moge jej zmienic. Czy jak wysle ETH z binance to Electrum to przyjmie/rozpozna? Co to jest mBTC?
Czytałem gdzieś ze Electrum jest na kilka walut ale ja tu wyboru waluty nie widze.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: bl4ck » wtorek, 20 lutego 2018, 15:21

@Misiek82, Poczytaj ty podstawy o walletach i coinach bo nikt ci nie będzie tłumaczył jak takie proste rzeczy działają.
Electrum to wallet btc są też wersje dla LTC i DASH ponieważ coine te bazują na kodzie bitcoina. Etherium ETH to całkowicie inny coin inny kod dla niego jest inny wallet(y).
Misiek82 pisze: Czytałem gdzieś ze Electrum jest na kilka walut ale ja tu wyboru waluty nie widze.
No to musisz przeczytać jeszcze raz...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: Connemara » środa, 21 lutego 2018, 14:00

kapitan47 pisze: @ikswodnal
Już się cieszyłem, ale nie ma tam np "seed", głównie takie proste słówka, ale dzięki. Na pewno może się przydać :)
Tak przy okazji zrobiłeś cytat mojej wypowiedzi jak wielu innych. O co chodzi z tym punktem regulaminu? możesz napisać PW żeby spamu nie robić
bo nie działa "wołanie" konkretnej osoby, jesli nie zacytujesz

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: kita74 » środa, 25 kwietnia 2018, 05:49

Mam portfel na coinpayments ale od paru dni nie moge wyslac Populous Platform (PPT) na gielde bo nie mogą ściągnąć mi prowizji.Doczytalem ze musze kupic GAS ale na portfelu niema adresu zeby ja przeslac.To co mam kupic ?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: esse » środa, 25 kwietnia 2018, 06:25

kita74 pisze:To co mam kupic ?
Musisz mieć ETH.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: kita74 » środa, 25 kwietnia 2018, 10:12

No właśnie mam ETH i BTC na koncie i to bez problemu mogę wysłać i prowizję mi z tego odciaga a PPT nie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: adam1226 » środa, 25 kwietnia 2018, 10:44

przepisz tutaj ten komunikat
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Postautor: yoko578 » czwartek, 24 maja 2018, 18:13

Witam, jestem przedszkolakiem w temacie bitcoinów. Mam portfel na Inpay 0,000432 BTC. Chcę uzyskać walutę na konto bankowe ale nie wiem jak zrobić transfer między dwoma portfelami? Czy jest do tego jakiś program? Pilnie proszę o pomoc i wytłumaczenie kawę na ławę o co chodzi z tymi transferami i kodami.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk i 14 gości