Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój portfel

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14356
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2645
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 6 kwietnia 2014, 21:45

Hasło na wallecie. Najpierwej unlock przez passphrase i dopiero import.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: miso20 » niedziela, 6 kwietnia 2014, 22:08

@rav3n_pl Odblokowałem hasłem, ale dalej jest coś takiego



22:04:42
walletpassphrase Poxxxxxxxxxxxxxx7 300
22:04:42

22:04:51
importprivkey 6uxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxhWyYz
22:04:51
Error adding key to wallet (code -4)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14356
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2645
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 6 kwietnia 2014, 22:14

A nie próbujesz przypadkiem imporować złego priva? Jakaś literówka albo nie ta waluta?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: miso20 » niedziela, 6 kwietnia 2014, 22:19

Jeśli jest jakaś literówka to nie jestem tego świadom, gdyż po wygenerowaniu skopiowałem adres i zapisałem w notatniku, raczej nic przy nim nie majstrowałem itp.

Zaimportowałem tak samo klucz do bitcoina i poszło bez prbolemu, a oba adresy mam zapisane obok siebie. Tylko też w kliencie dalej mam 0.00 BTC, mimo ze jak sprawdzam balans to mam tam troche btc. nie mam pojęcia co może być przyczyną. Nie mam tez dużo coinów tam, bo konta założyłem bardziej na próbę czy działają itp. Powinienem spróbować z innym adresem? Albo usunąć klienta i od nowa zainstalować?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: pm7 » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 06:28

Tu https://www.bitaddress.org/ możesz sprawdzić klucz prywatny.
Masz zsynchronizowany portfel? Spróbuj uruchomić z opcją rescan, choć powinien się wykonać automatycznie przy importowaniu klucza.
W "Odbierz" widzisz adres, na którym masz btc?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: miso20 » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 22:07

Klucz prywatny jest poprawny tj. po wpisaniu go na tamtą strone pojawił mi sie adres publiczny taki jaki mam zapisany.
Portfel mam zsynchronizowany.

Do portfela bitcoin udało mi sie zaimportować klucz, ale w zakłdce "odbierz" nie widze żadnego adresu. Mam dwa adresy w Plik--->receiving adresses i jeden z nich jest moim publicznym kluczem. Saldo w tym portfelu nadal mam 0.00btc. Udało mi sie natomiast zaimportować klucz do blockchain i tam pokazuje mi saldo taki jakie mam. Czy to możliwe, że jeśli ten klucz jest już przypisany do blockchain to saldo w kliencie jest 0.00 btc?

No, a portfela ltc wgl nie udało mi sie zsynchronizować

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: miso20 » piątek, 11 kwietnia 2014, 14:11

Ok, problem rozwiązany, zrobiłem format, zainstalowanej klienta i wszystko jest tam gdzie trzeba ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: pszemson » wtorek, 22 kwietnia 2014, 20:29

Teraz ja mam pytanie.
Zacząłem "zabawę" z BTC, po dniach kombinowania i przebierania w oprogramowaniu zdecydowałem się na prowadzenie portfela na mobilmej apce Mycelium. Drugi porfel założyłem na paperwallet.com
Jak to jest z prowadzeniem takiego porfela? Od razu zrobiłem papierową kopię portfela. Czy mogę z niego normalnie robić transakcje "na lewo i prawo" i portfel będzie normalnie aktualny? Czy jak zgubie telefon, zmienie soft w/e to czy po przywróceniu adresu i klucza w wygenerowanej kopii zapasowej wartość BTC będzie aktualna?
Na paperwallet pisali żeby w ich przypadku przelewać tylko i wyłącznie całą zawartość portfela, bo gdy przelejemy jedynie jego część to reszta przepadnie.
Sformułuję może pytanie w ten sposób. Czy da się mieć jeden portfel BTC i traktować go niemal jak konto w zwykłym banku?
Jakieś rady na początek?
Zabawę zaczynam od "zarabiania" na reklamach, bo szkoda mi ryzykować póki co prawdziwą kasę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: prezes » wtorek, 22 kwietnia 2014, 21:37

Z tego co zauważyłem Mycelium działa tak, że jak wysyłasz kasę na jakiś adres to pozostała część kasy wraca na Twój adres w mycelium, także wystarczy że raz zrobisz kopie klucza prywatnego. Inaczej jest w BitcoinCore gdzie reszta leci na inny adres ale tez na Twoim portfelu.
Reasumując w Mycelium masz tak jak jedno konto w banku ten sam dres wychodzący jak i przychodzący, możesz sobie tez ustawić hasło 6 znaków (zalecane).
Jednakże jak zgubisz komórkę to radzę z kopi zapasowej przesłać BTC na nowy portfel.

A i co najważniejsze, tak jak większość w tym biznesie program jest w fazie beta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: jackssss » sobota, 14 czerwca 2014, 18:12

czy ktos moze mi pomoc. Korzystalem z multibit , zabezpieczylem haslem nowo utworzony wallet. przelalem troche bitow. po zatwierdzeniu zamknalem go i zakonczylem program. wczesniej wyeksportowalem do pliku transakcje. teraz jak otwieram program nie moge otworzyc wlasciwego portfela?!

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: pm7 » sobota, 14 czerwca 2014, 19:46

Co znaczy nie możesz otworzyć? Program nie widzi portfela, nie potrafi otworzyć / jest jakiś komunikat o błędzie?
Trzeba rozsądnie zadawać pytania - http://rtfm.killfile.pl/
Po co eksportowałeś do pliku transakcje? Raczej powinieneś skopiować klucze. Jeżeli tego nie zrobiłeś, to pewnie następnym razem przy używaniu portfela zaczniesz od tego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: jackssss » sobota, 14 czerwca 2014, 19:48

Dokladnie masz racje , nastepnym razem nie panikowac tylko czytac uwaznie, problem rozwiazalem

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 15 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: Mikos » poniedziałek, 15 września 2014, 17:46

Ja nie wiem czy ufać multibit...
Na forum pisali kilak osób aby uważać.
Oryginał co prawda ściąga dużo bloków ale jest "jakby" pewniejszy...

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: pm7 » poniedziałek, 15 września 2014, 19:24

Bitcoin Core też ma swoje problemy: https://forum.bitcoin.pl/post194590.html#p194590
Ludzie tracą BTC przez to, że w Bitcoin Core reszta idzie na nowy adres, albo mają problem z wysłaniem transakcji bo nie zaczekają do końca synchronizacji...
Jak napisałem gdzie indziej, przyszłością są portfele HD - obecne np. w Electrum. Ma być wkrótce też w Mycelium i chyba Armory to obsługuje, jak ktoś koniecznie chce pełnego Blockchaina przechowywać (Armory to nakładka na Bitcoin Core).

Ja obecnie używam Electrum na PC i Mycelium na komórce, przy czym większość środków trzymam offline, co jest jedyną pewną metodą.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: soni21 » czwartek, 25 września 2014, 20:51

witajcie :)
na szybko potrzebowalem uzyc BTC wiec zalozylem portfel online na blockchain.info. Jest jeszcze portfel od wydawcy- Multibit. To sa chyba dwa najprostsze portfele jesli sie nie myle. Czyms sie roznia jeszcze ze na tym onlin-owym jest prowizja od transakcji a tutaj nie ma ? ten na dysk jest bezpieczniejszy ? spodobala mi sie ta forma platnosci i bym jakis jeden na powaznie zalozyl sobie na stale :)

1 rzecz mnie jeszcze martwi, bawiac sie na coinbox.me po prawej stronie na dole przekopiowalem adres portfela (chyba ale na dlugosc sie zgadza) i tam na stronie blockchain.info byl wykaz wszystkich operacji z numerami kont ?? wszystkie transakcje sa tak zapisywane i jest mozliwosc zobaczyc kto komu wyplacal z jakiego i na jaki portfel ? orietuje sie ze tranakcje sa autoryzowane w chmurze ale ze wszystko widac ? swoja transakcje tez wyszukalem z jakiego konta i na jakie i kto inny z tego konta jeszcze dostal btc... troche mnie to zmartwilo

pzdr

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: pm7 » czwartek, 25 września 2014, 21:02

Jeszcze jednym prostym portfelem jest Electrum.
Oba pobierają fee od transakcji (a dokładnie, wysyłają transakcje z fee na rzecz górników - żaden nie pobiera fee dla siebie).
Tak, portfel lokalny jest bezpieczniejszy.
Tak, wszystkie transakcje są jawne - tak działa Bitcoin i dzięki temu można sprawdzić, że nikt nie dopisał sobie BTC z powietrza :)
Anonimowość zapewnia fakt, że adresy nie są imienne. Dodatkowo, portfele Bitcoin Core/Electrum/nowe Mycelium i parę innych (NIE blockchain.info, ani Multibit) w momencie wysyłania transakcji resztę wysyłają na nowy adres, dzięki czemu trudno ustalić co jest zapłatą, a co "resztą". Są też możliwości mieszania monet, co dodatkowo zwiększa anonimowość.
Musisz zrozumieć różnicę, między portfelem, a adresami. Portfel może zawierać dowolną skończoną liczbę adresów - i o ile widać wszystkie transakcje między adresami, o tyle nie jest publiczne, które adresy należą do jednego portfela.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 września 2014, 14:33 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: Nuke » piątek, 26 września 2014, 12:09

@pm7, u mnie ostatnio Multibit wysyła resztę na inny istniejący adres w portfelu.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: pm7 » piątek, 26 września 2014, 14:35

Wyraziłem się nieprecyzyjnie - chodziło mi o to, że wymienione portfele wysyłają resztę na nowy, nieużywany adres. Bitcoin Core przechowuje 100 nieużywanych adresów, a Electrum i nowe Mycelium generują nowy adres na podstawie seeda. To dużo bardziej utrudnia analizę przepływu BTC niż wysyłanie reszty na jeden z istniejących adresów w portfelu, jak robi np. Multibit i Blockchain.info.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: Morgonus » niedziela, 14 grudnia 2014, 15:39

Witajcie
Jestem kompletnie zielony i jak domyślacie się mam problem w zrozumieniu jednej rzeczy.

Zainstalowałem sobie Bitcoin Wallet na androidzie. Przez kantor 4coins kupiłem trochę milibitcoinów i przelałem z kantorka na adres, który zrobił mi Bitcoin Wallet. Zapisałem sobie ten adres. Bitcoiny dotarły bez problemu. Jednak zmienił się adres. Pomyślałem, że może coś jest nie tak i zainstalowałem Mycelium. Z Bitcoin Wallet przelałem środki na Mycelium i znów zmienił się adres. Kurcze, to nie mogę mieć jednego stałego adresu? Takiego, który bym mógł umiescić przykładowo na www w celach wpłat? Czemu to sie zmienia?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Poradnik: Jakiego klienta używać, jak przenieść swój por

Postautor: Bit-els » niedziela, 14 grudnia 2014, 15:51

jeśli koniecznie chcesz mieć jeden adres, to zainstaluj sobie ten prościutki portfel:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ent.wallet

Ale nie musisz się obawiać o zmieniające się adresy. To jest naturalna cecha systemu, ze do nowych transakcji wciąż tworzy nowe.
Mimo, ze nie widzisz już tamtego adresu, on wciąż jest w twoim portfelu. Wraz z kluczem prywatnym oczywiście.
Więc skopiuj sobie na stronę dowolny wygenerowany adres z portfela, na pewno nie zginie żaden bitcoin.
Tylko zrób sobie kopię bezpieczeństwa (portfel podpowiada, jak to wykonać)
I mobilne portfele nie służą do przechowywania znaczących środków, to taka portmonetka

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości