Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Postautor: btcbtc » środa, 9 listopada 2022, 17:39

Chcialbym miec mozliwosc natychmiastowego zakupu wymarzonych szitkojnow na wypadek naglej kapitulacji, ale nie podoba mi sie trzymanie srodkow w stablecoinach... (przez dluzszy czas) Troche patowa sytuacja.

W czym i gdzie zatem trzymac srodki, jesli nie w stablach?
Ewentualnie czy sa jakies rozwiazania, ktore pozwalaja 24/7 i w max godzine na konwersje fiat-krypto?

Przyszlo mi do glowy trzymanie USD (dolar, fiat) na Krakenie, ale:
1. rodzi to niepotrzebne zdarzenia podatkowe
2. to nadal trzymanie srodkow na gieldzie - Kraken bezpieczny, ale to nadal CEX
3. SEC ma ostatnio bol pupci do nich

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Postautor: btcbtc » czwartek, 16 lutego 2023, 18:38

podbijam, tym bardziej w zwiazku z ostatnimi cyrkami wokol stablecoinow

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Postautor: Zavory » czwartek, 16 lutego 2023, 19:41

Ale co widzisz złego w podejściu klasycznym, tzn. BTC ETH anonimowo w kantorze na hardware wallet?
W każdym dużym mieście maksymalnie w godzinę, licząc razem z dojazdem. Wprawdzie nie 24/7, ale czy to konieczne?

Duże spadki za nami, stable tracą na atrakcyjności względem dużych krypto, które raczej już nie spadną a może nawet urosną.

Sama wymiana to osobny temat, duże giełdy chcą rejestracji, małe miewają zaburzone poczucie cudzej własności, mining wymaga czasu, a F2F jest relatywnie najmniej bezpieczny.

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Postautor: btcbtc » sobota, 18 lutego 2023, 01:07

Chodzi o plynne srodki do kupienia na naglym dolku/kapitulacji, a nie trzymanie BTC/ETH na wallecie...

Tak, 24/7 konieczne, bo rozwiazania nie-24/7 znam.

Tu juz wchodzimy na inny temat: "czy urosnie czy spadnie".
Watek tyczy sie ogolnych kwestii organizacyjnych a nie dywagacji spekulacyjnych.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Postautor: witja1 » sobota, 18 lutego 2023, 08:30

btcbtc pisze: czwartek, 16 lutego 2023, 18:38 podbijam, tym bardziej w zwiazku z ostatnimi cyrkami wokol stablecoinow
rozwiązaniem pośrednim może być PAXG - często zachowuje się jak stablecoin, trzymasz na wallecie, wymienić możesz na dexie.
Erc20 to pewien problem, bo często w takich momentach (dołek) gas skacze bardzo do góry - no ale jak trzymasz w stablach na wallecie to jest ten sam problem.
Mi osobiście w perspektywie długoterminowej takie rozwiązanie odpowiada, nie bez znaczenia jest też fakt, że prawie udało mi sie wstrzelić w dołek podczas kupna.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Postautor: makur » sobota, 18 lutego 2023, 11:49

DAI od MakerDAO

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Patenty na trzymanie srodkow NIE w stablecoinach lub szybka zamiane fiat-krypto dostepna 24/7?

Postautor: btcbtc » sobota, 18 lutego 2023, 18:17

witja1 pisze: sobota, 18 lutego 2023, 08:30
btcbtc pisze: czwartek, 16 lutego 2023, 18:38 podbijam, tym bardziej w zwiazku z ostatnimi cyrkami wokol stablecoinow
rozwiązaniem pośrednim może być PAXG - często zachowuje się jak stablecoin, trzymasz na wallecie, wymienić możesz na dexie.
Erc20 to pewien problem, bo często w takich momentach (dołek) gas skacze bardzo do góry - no ale jak trzymasz w stablach na wallecie to jest ten sam problem.
Mi osobiście w perspektywie długoterminowej takie rozwiązanie odpowiada, nie bez znaczenia jest też fakt, że prawie udało mi sie wstrzelić w dołek podczas kupna.
PAXG takze jest od Paxos, wiec niewielka roznica vs. USDP/BUSD-ERC20 (pod katem ryzyka - SEC) no i to nadal scentralizowany stablecoin.

Znalazlem cos takiego:

1. Swissborg (Szwajcaria) wyglada ciekawie, ale nie mam pojecia, jak reaguja na niego polskie banki. Obsluguja zlotowki. Mozna tez wplacic fiaty SEPA lub karta.
Niestety chyba malo kto w PL korzysta:
viewtopic.php?f=45&t=34070&start=20

2. Nash.io (Liechtenstein). Obsluguja Revoluta.
https://support.nash.io/hc/en-us/articl ... to-assets-

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bundy, luk1999, shinya56 i 13 gości