problem z Bitcoin wallet na komorke

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 października 2022
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z Bitcoin wallet na komorke

Postautor: musti10 » wtorek, 1 listopada 2022, 02:42

dzien dobry
Proszę mi wytłumaczyć , bo ja wciąż nie mogę pojąć podstaw.
W tym programie Bitcoin wallet nie ma tzw seedów - słówek - aby zebezpieczyć zawartość. Dlaczego?
Na samym początku uruchamiania aplikacji wyskakuje Alert Bezpieczenstwa mowiący o tym że "Moje urządzenie jest stare ( ok 6 lat) i nie do końca bezpieczne. Używaj tylko do małych kwot." Wprowadza to zamieszanie, bo nie rozumiem jak tzw jakaś 'nowa' komorka o podobnych funkcjach jest bardziej bezpieczna niż moja z antywirusem itp? Za to przy instalacji innego programu Bitcoin.com wallet nie ma takiej informacji.. za to jest możliwość zapisania sobie tych seedów.

Wracając do aplikacji Bitcoin wallet - nie mogę rozpoznać co jest kluczem prywatnym a co publicznym (który tak naprawdę trzeba zabezpieczyć?)
W Książce adresowej jest napisane kilka adresów tj. ciągów znaków , tylko jeden z nich (na górze) jest opisany jako Twój aktualny adres do odbioru. Ten adres się zmienił (tak jak powinien) od ostatniej transakcji. Teraz sobie go zanotowałęm. Tylko gdzie tu jakieś klucze prywatne albo publiczne, bo ja niczego nie mogę rozpoznać. Z tego co wiem jeden z nich nie powinien się zmieniać.

Tak na marginesie to włąśnie kupiłem bitcoiny pierwsze moje z bitomatu ( w Anglii) z 28% prowizją :D :shock:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

problem z Bitcoin wallet na komorke

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 1 listopada 2022, 07:57

Ten portfel ma w tzw backupie wszystkie klucze prywatne, robiąc kopię bezpieczeństwa i przechowując ją w 2-3 miejscach (pendrive, komputer i automatycznie sam telefon) zabezpieczasz się przed utratą środków. Aplikacja wymaga użycia hasła.

ten sposób ma swoje wady, bo musisz posiadać sam zaszyfrowany plik i hasło do niego. Posiadając seed musisz martwić się tylko o te słowa.

Do tego urządzenia elektroniczne lubią się psuć, jednak co dobrze zabezpieczony analog, to analog. (tabliczki z pismem klinowym maja tysiące lat) sprzęt zepsuje się za kilka lat.

no i nie mając łatwego dostępu do "gołych" privów (seed można zawsze wpisać do odpowiednich programów, które obliczą klucze prywatne) może się zdarzyć sytuacja z portfelem do ltc opartym właśnie na tej samej zasadzie działania co bitcoin Wallet Andreasa Shildbacha. Stara wersja tamtego portfela została wycofana, po latach ktoś tu na forum nagle się obudził z zaszyfrowanym plikiem bezpieczeństwa i nikt nie był wstanie mu pomóc. jest gdzieś ten wątek na forum.

więc do małych kwot ten portfel jest b.dobry, do dużych może kiedyś coś niedobrego się wydarzyć.

ten sobie ściągnij, jest na komputer jak i smartfony.
https://electrum.org/#home


w Polsce w bitomatach maksymalna prowizja to 5-6 procent, ale często udaje się kupić nawet z premią. szczególnie w bitomatach shitcoins.club


stary telefon ma zwykle starszy system operacyjny, albo ma za mało pamięci, albo coś tam jeszcze co nie odpowiada już nowym aplikacjom

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

problem z Bitcoin wallet na komorke

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 3 listopada 2022, 13:50

@musti10 Dej linka do tego walleta, bo podejrzane nieco...
Nie ma już chyba normalnych portfeli które nie podają ci mnemonika.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

problem z Bitcoin wallet na komorke

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 3 listopada 2022, 15:56

ten- https://play.google.com/store/apps/deta ... ach.wallet
on nie ma seeda tylko plik z kluczami

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 października 2022
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z Bitcoin wallet na komorke

Postautor: musti10 » czwartek, 3 listopada 2022, 17:01

dziekuje chłopaki za pomoc, moje problemy wynikają z małego doświadczenia, głupoty i troche zamieszania w tych informacjach jakie są dostępne :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], everman i 18 gości