Jaka strona i jak z podatkiem ?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 września 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: KaeM » sobota, 17 września 2022, 19:47

Witam, jaka strone polecacie do kupna krypto ? Chodzi mi aby byly wszstkie nowe krypto waluty jakie wchodza na rynek, oraz aby moc kupowac i sprzedawac.
I kolejne pytanie, jak to jest z podatkiem w polsce ? Bo np. w niemczech jesli kupujesz crypto na np. Binance lub innej stronie to musisz je miec kupione przez minimum rok aby nie placic 40% podatku... Jak jest w polsce ? Czy mozna kupowac i sprzedawac bez problemow ? I dopiero przy rocznym rozliczeniu z dochodow odprowadzamy podatek ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1076
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: kemot80 » sobota, 17 września 2022, 19:52

Obyś nie dał się złapać tylko na Zonda ;)

Binance to największa giełda z największym spectrum monet, ale oczywiście nie wszystkie są na listingu...ja korzystam jeszcze z Coinbase i Huobi (sporadycznie). W Polsce podatek masz 19% jak od zysków kapitałowych. Zysk rozliczasz w PIT. Podatku nie płacisz jeśli wychodzisz do stabli np. USDT.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 września 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: KaeM » sobota, 17 września 2022, 20:38

kemot80 pisze: sobota, 17 września 2022, 19:52 Obyś nie dał się złapać tylko na Zonda ;)

Binance to największa giełda z największym spectrum monet, ale oczywiście nie wszystkie są na listingu...ja korzystam jeszcze z Coinbase i Huobi (sporadycznie). W Polsce podatek masz 19% jak od zysków kapitałowych. Zysk rozliczasz w PIT. Podatku nie płacisz jeśli wychodzisz do stabli np. USDT.
Dlatego pytam was o porade :) Tez chce na Binance i z tego co widze sa tam waluty ktore mnie interesuja.

Czyli kupujac i sprzedajac dziennie waluty crypto nie bede musial placic podatku 40% z zysku jak w niemczech ?

I oprocz Binance jaka gielde polecacie ? Czy Coinbase rowniez ? Lecz z tego co widze to Binance jest chyba najwieksza i najbardziej stabilna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1076
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: kemot80 » sobota, 17 września 2022, 20:46

Dopóki nie wypłacisz z giełdy w FIAT obowiązek podatkowy nie powstaje. Binance, póki co, jest ok. Szybko księgują środki, rano wysyłasz, po południu zwykle zaksięgowane.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 września 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: KaeM » sobota, 17 września 2022, 21:10

kemot80 pisze: sobota, 17 września 2022, 19:52 Dopóki nie wypłacisz z giełdy w FIAT obowiązek podatkowy nie powstaje. Binance, póki co, jest ok. Szybko księgują środki, rano wysyłasz, po południu zwykle zaksięgowane.
Dzieki za informacje, a co bys powiedzial o crypto.com lub coinbase ? ktore z tych dwoch jest lepsze wedlug Ciebie, bo na binance nie ma wszystkich walutcrypto i trzeba tam przez DEX inwestowac, I czy DEX to duze utrudnienie ? bo szczerze wolal bym sie skupic tylko na jednej gieldzie zamiast na kilku

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1076
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: kemot80 » sobota, 17 września 2022, 21:16

nie mam doświadczeń z crypto.com, może coś inni podpowiedzą ;) Korzystam głównie z binance, którą uważam za najlepszą ;)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 września 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: KaeM » sobota, 17 września 2022, 21:43

Widze, ze to najlepsza strona ale nie ma wszystkich crypto a szczegolnie tych nowych ktore mnie interesuja :/ dla tego zastanawiam sie nad crypto.com

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strona i jak z podatkiem ?

Postautor: btcbtc » niedziela, 18 września 2022, 22:35

@K@KaeM
IMO, do altcoinow najlepszy jest Kucoin.
Nadal chyba nie wymagaja weryfikacji, jesli wyplacasz mniej niz 1 BTC na dzien.

Bez KYC (limit chyba 10 BTC/dzien :D ) jest jeszcze takie cudo jak MEXC, ale sam z niej nie korzystalem, to troche taka "wschodzaca gwiazda" - rozrosla sie bardzo w ciagu ostatniego roku i maja chyba najwiecej altcoinow ze wszystkich gield.

O rozliczaniu podatkow masz pierdyliard artykulow w necie i filmikow na YT...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Pytek i 15 gości