Metamask i jego klucz prywatny

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask i jego klucz prywatny

Postautor: malpitrzon » wtorek, 6 września 2022, 14:02

Pomóżcie mi zrozumieć jak to działa. Mam portfel Metamask i żeby go zainstalować na telefonie lub na przeglądarce WWW komputera potrzebuję 12 słów. Po wpisaniu tych 12 słów portfel się instaluje i mogę z niego korzystać - między innymi mogę sobie wyeksportować klucz prywatny. No i o ten klucz mam pytanie. Skąd on się bierze? Jest pobierany z serwera? Chyba nie bo to było by niebezpieczne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że kombinacja tych 12 słów po przepuszczeniu przez jakiś hash generuje mi klucz prywatny. Tak to działa czy jakoś inaczej? Jeśli tak to jaki to jest hash/algorytm?

Druga sprawa. Wyeksportowałem sobie klucz prywatny z Metamask i poszedłem na myEtherWallet. Zalogowałem się na myEtherWallet na swój portfel bez użycia tych 12 słów czy nawet klucza publicznego - jedynie podałem klucz prywatny i zostałem zalogowany. Czy to znaczy, że jeśli mam wydrukowany klucz prywatny to mogę wywalić w kosz te 12 słów i nawet adres publiczny (poznam go ponownie po zalogowaniu się na portfel)?

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metamask i jego klucz prywatny

Postautor: malpitrzon » wtorek, 6 września 2022, 19:45

Poszukałem i znalazłem:
https://levelup.gitconnected.com/blockc ... 971b21a74b

Wydaje mi się, że to odpowiada na moje pytanie. Jeśli mam klucz prywatny to nie muszę mieć 12 słów bo to one generują ten klucz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu, Ratchet i 19 gości