Nowy system rankingowy użytkowników

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy system rankingowy użytkowników

Postautor: Bult » sobota, 20 sierpnia 2022, 11:16

Myślę iż kolejne cyferki nie są potrzebne... forum jest od tego aby czytać , wypowiadać się a nie od rankingów.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy system rankingowy użytkowników

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 20 sierpnia 2022, 12:30

SCI_FI_Maciuś pisze: sobota, 20 sierpnia 2022, 11:19kto jest dobrym inwestorem a kto tylko takiego zgrywa.
A w jaki sposób sprawdzisz czy ktoś grał na swoim schemacie czy tylko wrzucił pierdyliard analiz? Bez sensu Twój pomysł, "nie wymyślaj na nowo koła".
Masz od tego punkty reputacji jak stwierdzasz, że ktoś nie trafił.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3917
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Nowy system rankingowy użytkowników

Postautor: __kot__ » sobota, 20 sierpnia 2022, 12:31

Jak ostatnio się zapisywałem to nie było to forum dla inwestorów.

Dodatkowo - żaden dobry inwestor nie ujawnia swego stanu posiadania.

Pomysł zupełnie nietrafiony, moim zdaniem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Nowy system rankingowy użytkowników

Postautor: garlonicon » niedziela, 21 sierpnia 2022, 21:05

Jestem przeciw.

1) To spowoduje jeszcze silniejsze pójście w stronę spekulacji. Ta strona jest już teraz przesiąknięta spekulacją. Masz kursy w panelu po prawej, to pomaga w spekulacji. Masz rozległe tematy, gdzie się gada tylko o spekulacji, co ja zwykle omijam szerokim łukiem (chyba że ktoś mnie pingnie, ale nawet wtedy unikam pisania czegokolwiek w takich tematach).

2) Nie ma czegoś takiego, jak "prawidłowa cena". Jeśli realizujesz zyski, to wtedy można mówić o tym, że rzeczywiście sprzedajesz za daną kwotę. A niby jak określić zysk w sytuacji, w której ja kupuję krypto, ale tego nie sprzedaję, tylko się pozbywam garści satoshi, gdy na przykład kupuję sobie coś do jedzenia? Ciężko tutaj mówić o sprzedaży krypto za dolary czy złotówki, skoro to tylko efekt tego, że gdzieś po drodze jest procesor płatności, natomiast z mojego punktu widzenia ubywa mi nieco satoshi, a przybywa mi jeden obiad.

Jakby nie patrzeć, nie ma "obiektywnej ceny", bo jak coś kupujesz/sprzedajesz w bitomacie, to już dochodzi prowizja i już ta "obiektywna cena" staje się niemiarodajna. Pomiędzy poszczególnymi giełdami możesz mieć odchylenia w tę czy we w tę, choćby dlatego, że giełdy mają różną płynność, a także różną politykę wkurzania użytkowników regulacjami: jedni wnerwiają mniej, inni bardziej, no i to też ma przełożenie na cenę, inna sprawa, że w różnych krajach masz różne przepisy i to też wpływa na to, co giełdy muszą, a czego nie.

3) To sprawi, że jeśli ktoś nie spekuluje, to będzie na straconej pozycji, bo nagle okaże się, że ktoś ma sporo wpisów technicznych, ale zero wpisów odnośnie ceny. I co, wtedy takim ludziom należy przyznawać rangę żółtodzioba, bo to nie są spekulanci i nie traktują krypto jako "Peer To Peer Speculation Network"? Tego typu pomysły sprawią, że jeśli ktokolwiek myślał o krypto w jakimś innym kontekście poza spekulacją, to już tutaj nie zajrzy, co w perspektywie długoterminowej doprowadzi do tego, że nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytania typu "do czego służy krypto", tylko każdy powie "kup tanio, sprzedaj drogo, tutaj nie ma nic innego".

4) Obecny system "reputacji" jest daleki od ideału, ale jest "jakiś" i "działa". Lepszy byłby system "meritów", choćby taki, jak na bitcointalku, choć tamten też ma swoje wady. Ciężko jest zrobić dobry system oceniania użytkowników, bo to wszystko i tak jest subiektywne. Na przykład w obecnym systemie jak jesteś nieco dłużej na forum, to masz 20 punktów do rozdania każdego dnia i jeśli tego nie zrobisz, to je "tracisz", co zachęca do szastania punktami na lewo i prawo i sprawia, że po krótkiej chwili stwierdzasz, że te punkty to tylko taki dodatek, taki ficzur nie wiadomo po co i na co. Także cóż, mamy system "lajków", który ma się nijak do merytorycznego wkładu ludzi i stanowi element rozrywkowy, ale żeby to zmienić, to trzeba byłoby wyjść z jakąś lepszą propozycją, a ja takowej nie mam (bo pomysł typu "wywalić system reputacji" albo "wywalić ujemne oceny" nie przejdzie).

5) Taki system albo uderzałby w prywatność, gdyby trzeba było postawić własne środki, albo byłby niemiarodajny, gdyby można było po prostu strzelać. No bo "metoda małpy" na zasadzie "zawsze wzrośnie" długoterminowo by mogła być zaskakująco skuteczna, zwłaszcza gdy powszechnie wiadomo, że na przykład mamy hossę. Albo analogiczna metoda typu "zawsze spadnie" też by się sprawdzała, gdy mamy bessę. Strzelając losowo, bez żadnej wiedzy, dałoby się wykręcić w okolicach 50% skuteczności, co nie świadczy absolutnie o niczym. Natomiast każdy musiałby strzelać tylko po to, żeby nie mieć 0% skuteczności w swoim profilu, jeśli spekulacją się nie zajmuje.

Edit: Poza tym, jest jeszcze jedna kwestia: jeśli się uprzesz, to taki system zrobisz, nawet jak inni ludzie stwierdzą, że to beznadziejny pomysł. Na przykład jak na bitcointalku masz system meritów, to trafił się gość, który zrobił taką stronę: https://bpip.org/ Oznacza to tyle, że jeśli na pierwszy rzut oka nie widzisz, kto jest wskaźnikiem, a kto antywskaźnikiem i w jaką stronę to wszystko zmierza, to możesz po prostu przejrzeć historyczne wypowiedzi różnych ludzi (na forum jest tego mnóstwo) i zrobić z tego zestawienie. To powinno wystarczyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Nowy system rankingowy użytkowników

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 21 sierpnia 2022, 21:58

garlonicon pisze: niedziela, 21 sierpnia 2022, 21:05Na przykład jak na bitcointalku masz system meritów, to trafił się gość, który zrobił taką stronę: https://bpip.org

I forumowy kolega który dyskutował live z Satoshim
https://bpip.org/Profile?id=1775
, kto by za tym nickiem nie stał. Później przeszedł na bch i zniknął jak widać. Szkoda, wielka szkoda - fascynacja blockchainem, technologią, możliwościami jakie ze sobą niesie ten wynalazek była na zupełnie innym poziomie. Spekulacja istniała ale marginalnie a promowanie na platformach jak yt uchodziło wtedy za mało poważne. Mining był TOP, sam od tego zaczynałem i to mnie interesowało kilka lat wyłącznie

Ogólnie te plusiki/minusiki to taki gotowiec php łatwy do zaimplementowania na wszystkich forach - jeszcze kiedyś jak to było możliwe z fee i tutaj normalnie formą nagradzania było nagradzanie satoshi.. To umarło śmiercią naturalną wraz ze śmiercią micro płatności p2p, choćby na forach

co mnie się nasuwa jak godną uwagi formą dodatkowej gratyfikacji cieckawej wypowiedzi to wprowadzenie @bitmar formy dotowania czymś poza BTC /monero/zcash/cokolwiek - nawet doge ale żeby taka forma została przywrócona. Bo w btc dotowanej wypowiedzi nie widziałem u nas na forum już lata świetlne, a to był skrypt napisany wyłącznie pod te forum

.aa i nie wiem który to już raz ten kolorek niebieski dla @Wymazywanie pośmiertnie też się należy ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Nowy system rankingowy użytkowników

Postautor: garlonicon » niedziela, 21 sierpnia 2022, 22:19

Później przeszedł na bch i zniknął jak widać.
Nie tyle "zniknął", co jego możliwości pisania po całym forum o BCH zostały znacząco ograniczone. Jak ktoś chce go znaleźć, to znajdzie, nadal da się z nim pogadać, tylko że obecnie raczej w miejscach ściśle związanych z BCH.
Szkoda, wielka szkoda - fascynacja bockchainem, technologią, możliwościami jakie ze sobą niesie ten wynalazek była na zupełnie innym poziomie.
Wiesz, patrzę na stare wpisy i jakoś nie widzę niesamowitej różnicy pomiędzy poziomem postów. Nie wydaje mi się, aby sytuacja wyglądała tak, że "kiedyś to było". Raczej sytuacja wygląda tak, że skala adopcji krypto się nieco zmieniła, ale jeśli chodzi o technikalia, to nadal jest mnóstwo roboty i nadal jest z kim i o czym gadać.
Spekulacja istniała ale marginalnie a promowanie na platformach jak yt uchodziło wtedy za mało poważne.
Nie widać tego, bo nawet w starych tematach przewija się mnóstwo wpisów odnośnie tego, po ile dolarów kto co kupił albo sprzedał na tej czy innej giełdzie. Co do YouTube, to być może, to trudniej zweryfikować, ale tak, dostrzegam ludzi z "chorobą otwartych ust", czego wcześniej albo nie było, albo występowało marginalnie. Są też reklamy krypto, których dawniej też nie było.
Mining był TOP, sam od tego zaczynałem i to mnie interesowało kilka lat wyłącznie
To mnie nie dziwi, im większa trudność, tym większy wysiłek trzeba włożyć w to, aby zajmować się tematem na poważnie. No ale to wynika z tego, że mining nadal nie jest oparty o sieć P2P, tylko mamy scentralizowane poole. No i to też się coraz bardziej klaruje i może jakaś propozycja zdecentralizowanego kopania w końcu ujrzy światło dzienne.
Bo w btc dotowanej wypowiedzi nie widziałem u nas na forum już lata świetlne
A w ogóle da się? Bo albo to jest wyłączone, albo nie umiem tego używać. Ale tak, napiwki choćby w LN, albo nawet w altcoinach, to dobry pomysł. Inna kwestia, że jak jakiś czas temu ktoś mi chciał wysłać 30k satoshi, to po prostu napisał na priv i tyle, bez problemu to odebrałem on-chain. No i jeszcze Silent Payments jest w trakcie, może to ruszy nieco temat. Natomiast co do tego forum, to swego czasu dostałem garść Monero. Miejsce na link do napiwków w profilu już jest, z tego co się orientuję, także to raczej wynika z tego, że ludzie niczego tam nie wstawiają, a nie z tego, że się nie da (bo jak ktoś zechce, to choćby w stopce taki link sobie zrobi, jeśli nie uda mu się inaczej).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Fugitive, Pan Inwestor, remix, sebamistrz, shinya56, szajsiwo, upp i 19 gości