Helium - porty - pomoc techniczna

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Helium - porty - pomoc techniczna

Postautor: Zamtuz » piątek, 29 kwietnia 2022, 01:27

Witajcie, zakupiłem sobie ostatnio koparkę do Helium, mianowicie Sensecap m1. Wszystko byłoby ok, konfiguracja i zmiana lokalizacji poszła dobrze ale... Mam problem z Relayem i czytałem, że trzeba zmienić porty oraz najlepiej mieć stałe IP. Mam internet z Vectry i jak się okazało, mogę jedynie przestawić router w bridge - potem sobie poustawiać porty jak mi pasuje - Vectra blokuje dostęp do ustawień routera, ale jak jest z tym stałym IP? Muszę mieć stałe? Czy nie ma innej opcji, żeby to działało? Proszę o pomoc bo jeżeli się okażę, że nie jestem w stanie nic z tym zrobić to nie wiem czy się nie wycofać. Mogę dokupić drugi router i ustawić bridge a potem ręcznie poustawiać porty. Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o wypowiedzenie się i pomoc w tej materii. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Helium - porty - pomoc techniczna

Postautor: Emal » piątek, 29 kwietnia 2022, 09:17

Cześć, jedyny port jaki musisz mieć otwarty to TCP/44158.
Ja problem z Vectrą rozwiązałem tak, że Vectre mam na bridge i dołożyłem swój router na którym konfigurowałem porty.
Na routerze z Vectry ustawiłem stałe IP drugiego routera, żeby w razie resetu nie przydzielił mu nowego.
Co do IP to nie mam stałego i od ponad roku mi się nie zmienił. Trzeba to monitorować :)
Ta konfiguracja działa na Vectrze jak i na UPC ale tu już jest lepiej z dostępem do routera.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Helium - porty - pomoc techniczna

Postautor: Zamtuz » piątek, 29 kwietnia 2022, 13:12

Super, czyli będzie działać. To lecę do sklepu po router :). A z VECTRA jak mi się skończy umowa to podziękuje za takie usługi :).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości