Paper wallet (prezent bitcoin)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet (prezent bitcoin)

Postautor: smieszny » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 18:06

Witam.
Mam swoje bitcoiny na portfelu prywatnym i na giełdach. Piszę o tym bo zależy mi na czasie am przelew na giełdę trwa. Sprawa jest dość pilna bo potrzebna na jutro. Kolega ma urodziny i chiałem mu przekazać małą ilość w BTC. On totalnie tego nie ogarnia, a szczerze w ogóle nie ma o tym pojęcia. Najlepiej jednak uświadamia posiadanie. Chodzi mi o to, że on tego nie potrzebuje, a "potencjalny zysk" będzie realizował pewnie za kilka lub kilkanaście lat. Normalnie kupiłbym ledgera ale prezent jest potrzebny na jutro i chodzi raczej o niedużą kwotę. Jak najlepiej to załatwić? Jak się zakłąda jakiś paper wallet, bo szczerze od lat tego nie robiłem i nie mam za bardzo czasu szukać gdzie są legitne strony, a gdzie wałki. Kiedyś ściągałęm z bithuba ale teraz nie wiem czy są jakieś inne (może lepsze) metody. Chciałbym żeby też to jakos wyglądało, a nie dać mu na wydrukowanej kartce kluczy i tyle. :)
Z góry dzięki za odpowiedź.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Paper wallet (prezent bitcoin)

Postautor: spamboy » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 21:19

Githib jest dobrym pomysłem. Pobrać, sprawdzić sumy kontrolne. Użyć jakiegoś starego niepotrzebnego laptopka i zreinstalować system bez wpinania go do sieci. Jeśli jest taka możliwość przeslać plik po bluetooth zamiast pendrive. Odpalamy skrypt githubowy w przegladarce. Generujemu paper-wallety. Zapisujemy jako PDF i slemy na drukarkę po USB. Jeśli drukarka sieciowa lub wi-fi, to Koniecznie rozpinamy od sieci. Drukujemy. Po wydruku całkowicie wyłaczamy drukarkę z pradu by wyczyścić jej bufor pamięci. Z komputera usuwamu plik pdf-a i formatujemy dysk. Najlepiej z opcją nadpisywania. Jeśli takiej brak, stawiamy system ponownie i zapełniamy na maxa dysk jakimkolwiek badziewiem (np jakiś film w kilkudziesieciu kopiach). Potem możemy to wszystko usunąć.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet (prezent bitcoin)

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 24 stycznia 2022, 21:47

smieszny pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 18:06 Chodzi mi o to, że on tego nie potrzebuje, a "potencjalny zysk" będzie realizował pewnie za kilka lub kilkanaście lat. Normalnie kupiłbym ledgera ale prezent jest potrzebny na jutro i chodzi raczej o niedużą kwotę. Jak najlepiej to załatwić? Jak się zakłąda jakiś paper wallet,
Robię tak (tzn) prezenty ułamkowej części BTC w paper wallet od 2016 roku. Od 2-3 lat (?) w bech 32
Otwórz stronę https://segwitaddress.org/bech32/, Odłącz komputer od sieci, stwórz paper wallet,
wydrukuj go na odłączonej od sieci drukarce. Na adres paper walleta przelej darowaną wartość. Sprawdź czy jest na adresie w https://www.blockchain.com/explorer - też możesz wydrukować i zapakuj to wszystko w ozdobną, nieprzezroczystą kopertę - Wręcz obdarowywanemu(ej).
Ja ostatnio wyrobiłem się w 30 minut i to podłączając osobny komputer i drukarkę wyłącznie przeznaczone do tworzenia paper walletów.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Arcymistrz1990, luk_fiz, Mandigal, remix, Sałata, szajsiwo i 18 gości