Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: witja1 » czwartek, 6 kwietnia 2023, 07:22

Każdy inwestuje tam gdzie czuje się najlepiej i najlepiej sobie radzi. W moim przypadku najlepiej inwestuje mi się na rynku kryptowalut. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to na tym rynku osiągam wyniki o których na.innych rynkach mógłbym tylko pomarzyć. Tak - cześć zysków co jakiś zostaje wytransferowana gdzieś indziej, część zostaje i powiększa pulę inwestycyjna w krypto. Tak długo jak osiągam w ten sposób znaczne sukcesy nie mam.zamiaru tego zmieniać bo i dlaczego miałbym to robic?

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: fetek » czwartek, 6 kwietnia 2023, 09:54

AngusMOON pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 06:51 EOT. Daj mi jeszcze te swoje minusiki reputacji ile fabryka dała bo widzę, że poprawiają ci nastrój ;)
odpuszczę bo wysypiesz cały piasek.
AngusMOON pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 06:51 WOW zysk 6x w 20 lat, super inwestycja :) Pomniejsz jeszcze o inflację i zerowe zaufanie do rządu ale to już wygodnie dla siebie przemilczasz.
Wysoka inflacja jest chwilowa i dla mnie nie ma żadnego znaczenia, niestety Ty dalej nie rozumiesz podstawowej zasady budowy takiego portfela a co gorsza chyba masz problemy z rozumieniem treści czytanej.
witja1 pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 07:22Każdy inwestuje tam gdzie czuje się najlepiej i najlepiej sobie radzi. W moim przypadku najlepiej inwestuje mi się na rynku kryptowalut. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to na tym rynku osiągam wyniki o których na.innych rynkach mógłbym tylko pomarzyć. Tak - cześć zysków co jakiś zostaje wytransferowana gdzieś indziej, część zostaje i powiększa pulę inwestycyjna w krypto. Tak długo jak osiągam w ten sposób znaczne sukcesy nie mam.zamiaru tego zmieniać bo i dlaczego miałbym to robic?
dokładnie, po za tym kto komu borni mieć akcje i krypto ? w czym problem ? wszystko ma swoje wady i zalety a trzymanie się aktyw mocno wątpliwych i jeszcze nie regulowanych do najbezpieczniejszych nie należy. Bez ryzyka nie ma kasy.

Jestem ciekaw jak koledzy będą gadać gdy im środki z portfela wyparują, kasa nie dojdzie albo giełda z środki się nadzwyczajnie zawinie. Ja mogę zgubić wszystko, wy nic..

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 marca 2023
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: r9rdj » czwartek, 6 kwietnia 2023, 17:58

fetek pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 09:58WOW zysk 6x w 20 lat, super inwestycja
fetek pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 09:58Wysoka inflacja jest chwilowa i dla mnie nie ma żadnego znaczenia
Od rozpoczęcia projektu w 1995, shitcoin PLN stracił 71% wartości. Przeciętna pensja w shitcoinie PLN w przeliczeniu na dolara wynosi obecnie mniej niż wynosiła w czasie kryzysu gospodarczego z 2008 roku. 6 miesięcy temu shitcoin PLN osiągnął all-time low. W stosunku do niektórych kluczowych aktywów które można kupić na blockchainie shitcoina PLN (tj. w Polsce), Twoje 6x w ciągu 20 lat mogło tak naprawdę oznaczać stratę.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: fetek » czwartek, 6 kwietnia 2023, 20:11

r9rdj pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 17:58Od rozpoczęcia projektu w 1995, shitcoin PLN stracił 71% wartości. Przeciętna pensja w shitcoinie PLN w przeliczeniu na dolara wynosi obecnie mniej niż wynosiła w czasie kryzysu gospodarczego z 2008 roku. 6 miesięcy temu shitcoin PLN osiągnął all-time low. W stosunku do niektórych kluczowych aktywów które można kupić na blockchainie shitcoina PLN (tj. w Polsce), Twoje 6x w ciągu 20 lat mogło tak naprawdę oznaczać stratę.
Nie mogło bo nie miało miejsca, czytaj co komentujesz. Dlatego chodzi o to by mieć aktywa inne niż fiat, obrazując bo na tym forum chyba trzeba zacząć rysować.

Masz BTC potrzebujesz fiat konwertujesz tracisz BTC masz shitocina wydajesz nie masz nic.
Masz zbudowany portfel dywidendowy, potrzebujesz fiat wybierasz dywidendę nie ruszając akcji i nie pomniejszając swojego kapitału, który dalej możesz pomnażać.

W obu przypadkach to co piszesz czy pierdoły typu inflacja nie mają najmniejszego znaczenia, kurs akcji tez jest pomijalny bo nie on jest targetem, nie masz gotówki a cała reszta zawsze się dopasuje do aktualnej sytuacji na świecie.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » piątek, 8 grudnia 2023, 22:34

Witam po krótkiej przerwie. Jak tam sytuacja u szanownych Panów na tym pełnym emocji rynku? Czy nadal uważacie że kryptowaluty są bezużyteczne?

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: fetek » piątek, 8 grudnia 2023, 22:47

trzeźwy inaczej pisze: piątek, 8 grudnia 2023, 22:34Czy nadal uważacie że kryptowaluty są bezużyteczne
oczywiście że tak, a to ma jakieś znaczenie ?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 9 grudnia 2023, 09:12

Bezapelacyjnie ma znaczenie. Sądziłem, że nadal wierzycie w te brednie :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus i 46 gości