Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 3 września 2022, 12:13

miso20 pisze: sobota, 3 września 2022, 10:31To była piramida i scam, dlatego nie włożyłem w to ani grosza

Czy możesz napisać które jeszcze krypto są scamem? Skoro precyzyjnie identyfikujesz scam i nie wszedłeś w konkretne projekty, to Twoja wiedza może uchronić wiele osób przed strata pieniędzy. Na Twoim miejscu alarmowałbym każdego i wszędzie. Jesteś egoistą?
miso20 pisze: sobota, 3 września 2022, 10:31Nie traktuje cię jak tłuka, tylko marudę, jakich wiele się pojawia co bessę, którzy marudzą na to samo.
Ja tylko obnażam hipokryzję większej części tego forum w tym Twoją. Tak samo jak ja, jesteś tu dla kasy i gówno Cię obchodzi przyszłość tego scamu bo jedyne na co liczysz to zarobek. Dowodem tego jest fakt, że dyskusja z Tobą jest tak samo konstruktywna jak rozmowa z kamieniem. Nie potrafisz obronić ani jednej swojej tezy. Pół roku temu pisałeś że ekonomiści to tłuki. Dziś jak ognia unikasz odniesienia się do tych słów.
Ja chłostam Ci dupsko argumentami a Ty bronisz się przez obrażanie mnie i podważanie moich intencji.
Zatem zacznij pisać konkretnie albo zamilcz...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: garlonicon » sobota, 3 września 2022, 14:17

Czy możesz napisać które jeszcze krypto są scamem?
Zdecydowana większość, która tworzy monety z powietrza "bo tak" i nie wnosi niczego nowego.
Skoro precyzyjnie identyfikujesz scam i nie wszedłeś w konkretne projekty, to Twoja wiedza może uchronić wiele osób przed strata pieniędzy.
Nic z tego. Ja trzymam 99% BTC i 1% altów. Nie gwarantuje to braku strat. W ogóle nie istnieje nic takiego, jak "gwarancja zysków". Inna kwestia jest taka, że nie da się skutecznie ochronić ludzi przed stratami. Rozmawiam z niektórymi ludźmi i wiesz, co niedawno usłyszałem? "Ja to lubię śmieciowe coiny, bo zawsze któryś może wypalić". Z takim podejściem ciężko jest uchronić ludzi przed popełnianiem błędów.
Na Twoim miejscu alarmowałbym każdego i wszędzie.
Istnieją tematy opisujące scamy, nawet na tym forum. Myślę, że jest tego wystarczająco dużo. Poza tym, najlepszą strategią w przypadku scamów jest sprawienie, aby nikogo one nie obchodziły, samo pisanie o niektórych altcoinach jest kiepskim pomysłem, gdy są niszowymi scamami, widocznymi na kilometr. No i jeszcze jest taki problem, że jeśli ktoś jest tutaj tylko po to, aby zarabiać, to najlepszą strategią wcale nie jest wspieranie pożytecznych monet. Na całej masie beznadziejnych produktów można zarobić krocie, choć jest to niemoralne.
Jesteś egoistą?
Nie mnie to oceniać, ale nie sądzę, żebym był. Gdyby mi zależało tylko na zysku, to już dawno wypuściłbym wiele własnych altcoinów skazanych na porażkę. Póki co jednak plan jest taki, aby moje dzieła nie wymagały tworzenia nowych monet, tylko używały istniejących, a także aby całość działała tak, żebym nie miał kontroli nad projektem. Sidechainy opisane przez Paula Sztorca to przykład tego, jak to mogłoby wyglądać w praktyce. Ponieważ jednak ludzie nie chcą się zgodzić na takie zmiany, to trzeba przeprowadzić je inaczej, najlepiej tak, aby nie dało się ich odrzucić i aby użytkownicy mogli podpisać swoje monety, aktywując w ten sposób sidechainy.
Nie traktuje cię jak tłuka, tylko marudę, jakich wiele się pojawia co bessę, którzy marudzą na to samo.
Wolę takich maruderów niż ludzi wierzących w "tudemuna". Tacy maruderzy przynajmniej są wystarczająco rozsądni, aby nie liczyć na zyski wzięte znikąd, więc nawet jeśli spekulują, to jest większa szansa na to, że nie będą idiotami i nie wpakują oszczędności całego życia w krypto, tudzież nie wezmą kredytu, żeby dokupić więcej krypto. Straty świetnie studzą emocje, poza tym wtedy jest największa szansa na to, że znajdzie się ktoś rozsądny do pogadania o funkcjonalnościach.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » środa, 7 września 2022, 19:02

Jak obstawiacie Panowie? Co się wydarzy na rynku?
Z jednej strony mamy za rogiem kluczową zmianę ETH która teoretycznie powinna napompować ETH, a z drugiej indeksy pokazują panikę na rynku co jak wiadomo, nie sprzyja wzrostom.
Gdybym ja był grubasem z chin to skorzystałbym z tego mitu PoS i dziś zdławiłbym rynek, po to żeby się obkupić a potem podbiłbym cenę BTC do 30k. Resztę zrobi psychologia społeczna.
Obecnie ścierają się chciwość i strach. Chciwość jest zazwyczaj silniejsza od strachu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: garlonicon » środa, 7 września 2022, 20:02

Ale co to ma wspólnego z użytecznością krypto? Po to są tematy typu "dyskusja na temat kursu", żeby tego typu wpisy tam wstawiać. Spróbuj tam popatrzeć, tamci forumowicze prędzej wysmarują jakąś teorię.

No ale skoro już pytasz w temacie niespekulacyjnym, to powtórzę to, co pisałem wcześniej: moim zdaniem staking to kiepski pomysł i wrzucenie kapitału z ETH na Proof of Stake długoterminowo okaże się niekorzystne. Jeśli chcesz czysto ekonomicznego wpisu na ten temat, to mogę podlinkować to, co linkuję zawsze: https://www.truthcoin.info/blog/pow-cheapest/

To, że ludzie panikują, to mnie jakoś szczególnie nie dziwi. Wsparcie na Proof of Work oraz Proof of Stake powinno być sygnalizowane i widoczne w czasie rzeczywistym. Czy mamy coś takiego? Jeśli tak, to w tematach odnośnie ETH przydałby się link. Bo jak nie ma takich rzeczy, no to skąd ludzie mają wiedzieć, jaki kapitał popiera Proof of Stake, ewentualnie jaka moc obliczeniowa stoi za Proof of Work? Jeśli takie rzeczy nie są publicznie dostępne, to panika jest w pełni uzasadniona. No bo skąd ludzie mają wiedzieć, na jaki łańcuch przerzucą się górnicy? Albo skąd wiadomo, jaka moc obliczeniowa kompletnie odpłynie z krypto? To są podstawowe dane, które autorzy upgrade'u powinni zapewnić z automatu, jeśli tego nie robią, to trudno się dziwić, że mamy to, co mamy. No i przede wszystkim: zmiany powinny wchodzić w życie w momencie, gdy znaczna część sieci je popiera. No ale ETH działa w oparciu o hard-forki i tamtejsza centralizacja jest dość spora, więc cóż, jeśli ludzie będą chcieli mieć Proof of Work, to z pewnością znajdą się tacy programiści, którzy wbrew ETH pociągną ten temat dalej. Pytanie kluczowe jest takie, czy pociągną to właściwie i czy na przykład wykorzystają Merged Mining po to, aby rozstrzygnąć, który łańcuch ma skupić górników, czy też klasycznie całość się otrze o spekulację i użytkownicy giełd zdecydują o tym, co się bardziej opłaca, a wtedy górnicy pójdą za nimi.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » środa, 7 września 2022, 20:42

garlonicon pisze: środa, 7 września 2022, 20:02Ale co to ma wspólnego z użytecznością krypto? Po to są tematy typu "dyskusja na temat kursu", żeby tego typu wpisy tam wstawiać. Spróbuj tam popatrzeć, tamci forumowicze prędzej wysmarują jakąś teorię.

Myślę że jednak to odpowiednie miejsce. Tytuł tego tematu jest ściśle powiązany z kursem i nastrojami na rynku.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » czwartek, 15 września 2022, 09:11

I co?! Mamy już ETH 2.0 któremu przybyło kilka ciekawych przymiotników.
Według propagandy którą czytam czasem na tym forum, cena powinna ETH wzrosnąć bo zmieniła się budowa tego coina.
Z ciekawości poczekałem do północy. Było 1600 dol, wzrosło do 1640 dol i teraz jest znowu 1600 dol.
Nie bronią się te teorie o wielkich zmianach. Kolejny namacalny dowód że krypto to scam pasiony legendami i zabobonami. Do tego obecny wykres króla scamu jest kopuj/wklej wykresu z giełdy.
Moim zdaniem czeka nas korekta do ok.18k na BTC. Wczoraj jak rzuciłem kamieniem to spadł na beton a nie na trawę i ta analiza techniczna trajektorii upadku kamienia dała wniosek że będzie korekta.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: garlonicon » czwartek, 15 września 2022, 19:53

Według propagandy którą czytam czasem na tym forum, cena powinna ETH wzrosnąć bo zmieniła się budowa tego coina.
Moim zdaniem w długoterminowej perspektywie powinna spaść, z powodu wprowadzenia stakingu. Pisałem o tym wielokrotnie, że staking to kiepski pomysł, więc pretensje możesz mieć do tych, którzy chwalili staking.
Nie bronią się te teorie o wielkich zmianach.
Jeśli patrzysz tylko i wyłącznie na cenę, to żadne argumenty tutaj nie pomogą. Równie dobrze możesz patrzeć na wykres nieruchomości, gdy leci w dół i twierdzić, że nie ma sensu mieć własnego mieszkania.
Kolejny namacalny dowód że krypto to scam pasiony legendami i zabobonami.
Na akcje firm też tak patrzysz, jak zjeżdżają w dół na wykresach?
Do tego obecny wykres króla scamu jest kopuj/wklej wykresu z giełdy.
Dopóki ludzie zarabiają krocie na wahaniach kursu i dopóki obecny system finansowy się nie wali i nie pali, to nie istnieje żaden powód, dla którego w jakiś cudowny sposób ludzie mieliby zacząć przechodzić ze spekulacji do użyteczności.
Moim zdaniem czeka nas korekta do ok.18k na BTC.
Może być nawet 18k PLN, nie widzę przeszkód. To nie ma znaczenia w moim przypadku.
Wczoraj jak rzuciłem kamieniem to spadł na beton a nie na trawę i ta analiza techniczna trajektorii upadku kamienia dała wniosek że będzie korekta.
Skąd to zdziwienie? Spekulacja jest oparta na emocjach. To jest rollercoaster. To zależy od tego, czy dany wieloryb ma dzisiaj dobry humor, czy też nie. I od tego, czy zechce grać na zyski, czy też na spadki. Dziwisz się, że wykresy nie tworzą regularnych, ładnych linii, gdzie wszystko rośnie stabilnie? A niby dlaczego miałoby tak być, skoro wieloryby zarabiają na różnicach kursowych? Im bardziej kurs się buja, tym lepiej giełdy na tym wychodzą.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » piątek, 16 września 2022, 08:59

garlonicon pisze: czwartek, 15 września 2022, 19:53nie istnieje żaden powód, dla którego w jakiś cudowny sposób ludzie mieliby zacząć przechodzić ze spekulacji do użyteczności.
Jakiej użyteczności? Ustaliliśmy już że kryptowaluty są bezużyteczne. Nie można nimi płacić.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: koparki » piątek, 16 września 2022, 09:33

@trzeźwy inaczej - tu masz obecną listę użyteczności projektów na blockchainach:
https://www.dapp.com/dapps/?sort=2&time=0&type=0
szału nie ma bo to epoka , gdzie 90% ludzi ma w 24/7 w kieszeni, jadalni, sypialni, w trasie, w pracy, podczas komunikowania się z innymi, płacenia itd wszystkomającą infrastrukturę google-AI z jej chmurami,czujnikami, kamerkami,mikrofonami,gps-ami, trackingiem GSM/Wi-Fi/Bluetooth łudząc się że oddano im to "za darmo", nieświadomi konsekwencji . Te projekty na blockchainowych sieciach niezależnych(np.taki:https://peakd.com/) będą egzotyczną niszą bez szans na dofinansowanie pieniedzmi z dodruku(brak szans na totalny ponadnarodowy marketing) tak jak niszą było zawsze używanie na desktopie np. Linuxa tworzonego społecznościowo.
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: bitup » piątek, 16 września 2022, 10:14

koparki pisze: piątek, 16 września 2022, 09:33blockchainowych sieciach niezależnych(np.taki:https://peakd.com/) będą egzotyczną niszą bez szans na dofinansowanie pieniedzmi z dodruku

Takie projekty na bsv mamy od lat :arrow: https://twetch.com
z płatnościami za treści, z NFT, z coinami próbującymi robić użyteczność, z grami p2e we współpracy ze steem

to wyłącznie kopie istniejących rozwiązań globalnych i szczerze trzeba przyznać że kopia zostanie zawsze kopią :arrow: nawet jak łatkę blockchain podepniesz to użyteczność będzie się wyłącznie ograniczać do lokalnych społeczności . Problem to podział na 8000 projketów i zerowa integracja , zamiast tego wieczna walka jednego projektu z drugim w obrzucaniu się błotkiem
Nic nie zbudujemy globalnie dla 8 miliardów ludzi na blockchain bo ten system oparty o spekulację jest wynaturzony , my to próbujemy budować od lat :arrow: https://metastore.app/apps?sort=hot
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » poniedziałek, 19 września 2022, 09:26

Wiadomo co zaczęli kopać kolesie od ETH?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » piątek, 13 stycznia 2023, 23:08

Cześć. Muszę Wam się do czegoś przyznać. W moim poście z czwartku 15 września 2022 z godziny 09:11, okłamałem Was. To nie był kamień tylko ogryzek z jabłka.

W tym dniu cena BTC wynosiła 20300 dolców "na otwarcie".
Wtedy Bitcoin gibał się dłuższy czas jak złamana noga w okolicach 20k i 22.09 było nagle 18500dolców. Potem gwałtownie odbił i znowu się gibał po to żeby znowu spaść niżej.
Moim zdaniem ktoś próbował coś zrobić na rynku ale zabrakło mu kasy. Ktoś chciał wytworzyć nagły trend na rynku ale społeczność nie "zaciągnęła" trendu.
Dwie rzeczy jeżeli chodzi a prawdziwą analizę techniczną tego scamu.
Pierwsza: Elon jest w ciemnej dupie. Każdy słyszał, że Elon miał jakąś wtope (nawet pudelek pisał), i mit genialnego Midasa się posypał trochę. Dodatkowo użytkownicy jego najnowszego komunikatora, nie udzielili mu wotum zaufania co jest gorsze od sytuacji gdzie na oczach połowy osiedla podpity ojciec wychodzi w majtkach na podwórko, po to żeby zaciągnąć Cię do domu za ucho.
Elon nie jest głupi. On nie może znowu tweetować bo się do niego przyczepią. Jego fundacje są podpięte do kroplówki rządowych pieniędzy i Elon nie będzie scamował na swoim własnym komunikatorze żeby podbić cenę. To byłby wizerunkowy samobój bo ruszyłby hejt a ktoś już go pozwał w stanach o manipulowanie rynkiem i chce 258 miliardów dolarów. W Stanach Sądy nie są takie jak w Polsce. Nie znajdzie się na świecie nikt, kto powie, że to co robił Elon nie miało wpływu na cenę Doga. To będzie proces stulecia. Jeżeli Adwokaci powiążą Elona z dużymi ruchami na rynku bezpośrednio w okolicy jego tweetów i wywiadów, to Elon zostanie publicznie wychłostany rózgą po gołej dupie. Powstaną reportaże o osobach które straciły pieniądze na krypto i zakończyło się to jakimś dramatem. Ruszą kolejne procesy w oparciu o taki wyrok.
Elon zakończy to od razu ugodą która będzie poufna. I uwaga: tacy kolesie którzy poszli z Elonem do Amerykańskiego Sądu, nie zadowolą się kwotą 258mld bo tą kwotę i tak wygrają. Elon musi sypnąć trochę więcej siana żeby zatkać im mordy bo ten proces będzie początkiem jego końca. Dodatkowo jak Elon przegra to Joe odłączy kroplówkę rządowej kasy i Elon zacznie mieć wir w kieszeni bo z dnia na dzień przybędzie mu kilka tysięcy gęb do wykarmienia.
Dlatego Elon nie będzie pompował oficjalnie na Twiterze. Z dnia na dzień gruchnie informacja że twitter wprowadzi jakąś funkcje która będzie powiązana z krypto. Może to być nawet zapowiedź Elona o rozpoczęciu rozważania nad zamysłem wprowadzenia testowej funkcjonalności Dogecoina w obszarze wewnętrznych rozliczeń składek za wspólny obiad, kolesi którzy pracują na magazynie materiałów biurowych w Twitterze. Może to być wiadomość z dupy, ale może to być np. zapowiedź czegoś o ciężarze portfela w ramach twittera z możliwością przesyłania kasy między ludźmi. Skoro Elon wystał rakietę w kosmos, to raczej zna kogoś kto umie coś takiego zrobić. Ale Elon jest podpięty do kroplówki którą steruje Joe...
Druga rzecz:
Joe się zdenerwował na Władimira bo zachował się mocno nieelegancko wobec mieszkańców Ukrainy. W zasadzie Joe, Recep, Xi i Ursula nie ułatwiają Władimirowi życia. Władimir ma też problem z sianem. Zatkali mu tunel do pompowania pieniędzy gumowym korkiem i zostawili małą szparkę. W bankach widać jak na dłoni co Władimir kupuje i od kogo. Dlatego każdy wie, że Ruscy uciekli do krypto. Jeżeli cena krypto wzrośnie, to wzrośnie też Ruski kapitał.
Obecnie widzę duże transporty sprzętu ciężkiego na Ukrainę.
Oznacza to, że na Ukrainie za chwile będą szły wojska pancerne a po nich zawsze idzie piechota która sprząta niedobitków a po przejściu piechoty ludzie wracają do domów. Tak wygląda w praktyce koniec każdej wojny.
Tak potężna dostawa broni spowoduje dwie rzeczy.
1. Ukraińcy zaczną wypierać jeszcze szybciej Ruskich i zmuszą Władimira do ogłoszenia mobilizacji.
2. Władimir żeby zapobiec wyparciu ogłosi mobilizację a to spowoduje masowe protesty.

Ostatnio Ukraińcy jednym Himarsem rozwalili 400 młodych rekrutów a 300 zostało rannych. W Rosji rośnie niezadowolenie wojną i sankcjami. Możliwe, że dojdzie do przewrotu który zakończy wojnę.
Władek nie gada już o atomie, bo widocznie Xi mu zapowiedział, że nie życzy sobie żadnych głośnych wystrzałów w okolicy. Zatem Władek musi zorganizować mobilizację bo nie ma innego wyjścia.

Do końca wojny realnie nie ma co liczyć na jakieś spektakularne ruchy na rynku. Po zakończeniu wojny, ruszy gospodarka światowa i ruszą indeksy giełdowe. Ruszy też krypto i wtedy rynek będzie bardziej podatny na "nowy trend" i ten moment wykorzysta Elon. To jego jedyna szansa na to, żeby utrzymać się na podium najbogatszych ludzi świata.

A Wy co o tym sądzicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: maky » sobota, 14 stycznia 2023, 23:16

Ja sądzę, że te dostawy ciężkiego sprzętu to malutka kroplóweczka.
A mobilizacja jest nieoficjalnie zapowiadana od dawna. Będzie tak z 500 tysi.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: akos » niedziela, 15 stycznia 2023, 16:39

maky pisze: sobota, 14 stycznia 2023, 23:16dostawy ciężkiego sprzętu to malutka kroplóweczka
Nie taka malutka ;)
Spoiler:



Obrazek
Choć mogłoby być lepiej gdyby nie dziwne auto ograniczenia "fair play" Zachodu by nie wysyłać niektórych typów uzbrojenia. Nie zapominajmy jednak o ograniczonej przepustowości logistyki oraz o polityce gotowania kacapskiej żaby tak by nie uciekła z ukraińskiego garnka...

Dlatego to jeszcze trochę potrwa, niemniej, jeśli rozważacie wpływ wojny na rynki, to pamiętajcie, że rynki spekulują z wyprzedzeniem na temat pewnych wydarzeń i zakończenie wojny oraz jej wynik mogą zacząć wyceniać na wiele miesięcy wcześniej niż jej faktyczny koniec.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 15 stycznia 2023, 16:56

Stany chcą rozwiązać problem Rosji od środka. Oczywiście mogliby dać Ukrainie tyle zabawek ile trzeba, ale to nic nie zmienia. Ukraina wygra ale Rosja zacznie się odbudowywać, zbroić i szykować do następnej wojny bogatsza o doświadczenia z Ukrainy. Wtedy jeszcze trudniej będzie z nimi wygrać. Stany zagrywają na stworzenie sytuacji w której to ludzie pogonią Władimira albo będzie odśrodkowy przewrót na kremlu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: akos » niedziela, 15 stycznia 2023, 17:09

trzeźwy inaczej pisze: niedziela, 15 stycznia 2023, 16:56Rosja zacznie się odbudowywać, zbroić i szykować do następnej wojny bogatsza o doświadczenia z Ukrainy
...i biedniejsza o masę sprzętu, ludzi oraz z gospodarką niezdolną do odtworzenia przedwojennego potencjału, więc te doświadczenia będą mogli sobie co najwyżej zanotować w kronice upadku shitimperium ;)

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 15 stycznia 2023, 17:23

akos pisze: niedziela, 15 stycznia 2023, 17:09...i biedniejsza o masę sprzętu, ludzi oraz z gospodarką niezdolną do odtworzenia przedwojennego potencjału, więc te doświadczenia będą mogli sobie co najwyżej zanotować w kronice upadku shitimperium

Sądzisz że Rosja już nigdy nie odbuduje się po tej wojnie? Myślisz że za 50 lat dalej będą w tym miejscu w którym będą w dniu podpisania zakończenia wojny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: akos » niedziela, 15 stycznia 2023, 17:37

Nie mam pojęcia co będzie za 50 lat, strzelam, że za pół wieku pozostanie z Rosji co najwyżej Księstwo Moskiewskie, ale to nie ma żadnego znaczenia dla spekulacji na rynku obecnie a taki jest chyba kontekst tych wojennych rozważań w tym wątku.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: fetek » niedziela, 15 stycznia 2023, 23:42

trzeźwy inaczej pisze: niedziela, 15 stycznia 2023, 17:23 Sądzisz że Rosja już nigdy nie odbuduje się po tej wojnie? Myślisz że za 50 lat dalej będą w tym miejscu w którym będą w dniu podpisania zakończenia wojny?
za pomocą Niemiec obuduje się bardzo szybko

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: maky » czwartek, 9 lutego 2023, 14:51

fetek pisze: niedziela, 15 stycznia 2023, 23:42za pomocą Niemiec obuduje się bardzo szybko

Demografia ich wykończy. Wiem. To trudne do ogarnięcia bo potrwa parę dziesięcioleci ale oni już są skazani na zagładę. A dodatkowo włączyli wojennego boostera.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Eazzy0, grzeg i 22 gości