Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: fetek » czwartek, 9 lutego 2023, 16:31

maky pisze: czwartek, 9 lutego 2023, 14:51Demografia ich wykończy. Wiem. To trudne do ogarnięcia bo potrwa parę dziesięcioleci ale oni już są skazani na zagładę. A dodatkowo włączyli wojennego boostera.
Problem o którym piszesz ma wiele krajów, od dawna mają go Niemcy dlatego pomysł z migrantami. Pomijam już fakt że Ty bardzo mocno wybiegasz do przodu a w uch przypadku może to wyglądać zupełnie inaczej niż np w europie.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 18 marca 2023, 23:11

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... n,79cfc278

Chyba lepiej się tego podsumować nie da :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: maky » czwartek, 30 marca 2023, 18:39

trzeźwy inaczej pisze: sobota, 18 marca 2023, 23:11Chyba lepiej się tego podsumować nie da

Pan nie rozumie czym jest pieniądz. To tyle. To nie oznacza, że uważam iż BTC to pieniądz bo IMHO tak nie jest. Ale on na pewno tego nie rozumie. I od ilości linijek kodu bankowego czy kryptowalutowego tej mądrości mu nie przybędzie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 30 marca 2023, 18:58

maky pisze: czwartek, 30 marca 2023, 18:39bo IMHO tak nie jest
Mam nadzieję, że po prostu JESZCZE nie jest :)

"Waluta powinna mieć zatem dość przewidywalną i stabilną wartość względem podstawowego koszyka dóbr. A aby to osiągnąć, potrzebna jest instytucja, która może kontrolować podaż pieniądza w gospodarce, taka jak Bank Centralny"

No przecież istnieje Bank Centralny Złota :mrgreen:
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 1 kwietnia 2023, 08:36

maky pisze: czwartek, 30 marca 2023, 18:39Pan nie rozumie czym jest pieniądz.
Szanowny Panie, proszę wybaczyć ale wydaje mi się, że Pana wnioski są absolutnie nietrafione :D
Kryptowaluty nie są i nigdy nie będą pieniądzem. A jeżeli nawet ich cena stanie nieruchomo w miejscu i staną się pieniądzem, to 99,99% użytkowników odejdzie z tego rynku bo nikt tutaj nie jest po to żeby używać krypto jako pieniądza. Jeżeli 99,99% ludzi nagle będzie chciało wyjść do fiat, to ten rynek się zawali z powodu pustych coinów. Wszyscy jesteśmy tutaj dla zarabiania na różnicach kursowych. Żadnego z nas nie interesuje użyteczność kryptowalut i inne legendy z tym związane. Interesuje nas jedynie kasa jaką można na nich zarobić.
Czy ktoś kiedyś widział fakturę wystawiona w BTC, ETH czy innym krypto?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: ikswodnal » sobota, 1 kwietnia 2023, 08:42

trzeźwy inaczej pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 08:36Żadnego z nas nie interesuje użyteczność kryptowalut i inne legendy z tym związane.
Jesteś bardzo apodyktyczny. BTC jest lepszym nośnikiem wartości niż pieniądze w rozumieniu jako towar służący do gromadzenia i wymiany.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 1 kwietnia 2023, 16:11

ikswodnal pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 08:42BTC jest lepszym nośnikiem wartości niż pieniądze w rozumieniu jako towar służący do gromadzenia i wymiany.
Nie sądzę. Swojego pierwszego BTC kupowałem po +/- 50k a ostatniego po 18k. W tym czasie cena złota nie zmieniła się jakoś znacząco.
Jak się mają Twoje twierdzenia o BTC jako nośniku wartości do sytuacji kiedy kupiłbyś BTC po 60k?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: ikswodnal » sobota, 1 kwietnia 2023, 17:31

trzeźwy inaczej pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 16:11Jak się mają Twoje twierdzenia o BTC jako nośniku wartości do sytuacji kiedy kupiłbyś BTC po 60k?
Jeżeli ktoś kupił BTC za 60 k to sugeruję poczekać + - 5 lat. Zyska nawet uwzględniając inflację.
DCA albo inaczej zakupy cykliczne, czy zlecenie stałe, na przestrzeni istnienia tej kryptowaluty udowadniają solidność BTC.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 1 kwietnia 2023, 19:05

ikswodnal pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 17:31Jeżeli ktoś kupił BTC za 60 k to sugeruję poczekać + - 5 lat. Zyska nawet uwzględniając inflację.

Czy zgodziłbyś się podpisać ze mną umowę notarialną, że równo za 5 lat kupisz ode mnie 1 BTC za 60k USD?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: ikswodnal » sobota, 1 kwietnia 2023, 20:23

trzeźwy inaczej pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 19:05Czy zgodziłbyś się podpisać ze mną umowę notarialną, że równo za 5 lat kupisz ode mnie 1 BTC za 60k USD?
Nie jestem hazardzistą. Gram tylko w to w co wygrywam.
Jednak jeżeli ktoś zgodzi się podpisać taką umowę to namawiał będę do złożenia zabezpieczeń
u notariusza przez obie strony po 60 tyś USD.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 1 kwietnia 2023, 20:27

ikswodnal pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 17:31Zyska nawet uwzględniając inflację.
ikswodnal pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 20:23Gram tylko w to w co wygrywam.
Sam nie wierzysz w to co piszesz...

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: fetek » niedziela, 2 kwietnia 2023, 11:06

ikswodnal pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 20:23 Nie jestem hazardzistą. Gram tylko w to w co wygrywam.
tia... i masz 100% skuteczności :mrgreen:
ikswodnal pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 17:31 Jeżeli ktoś kupił BTC za 60 k to sugeruję poczekać + - 5 lat. Zyska nawet uwzględniając inflację.
jako biedny emeryt bym Cie wyzwał od naciągaczy i zażądał zwrotu kasy, 5 lat to szmat czasu mogę już być w piecu a żyć muszę tu i teraz.

a mówili że BTC to taki super plan emerytalny :mrgreen:

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: ikswodnal » niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:16

fetek pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 11:095 lat to szmat czasu mogę już być w piecu a żyć muszę tu i teraz.
Siebie nie nazwę przecież naciągaczem a jestem emerytem z emeryturą < średniej krajowej (obojętnie liczonej).
Prowadzę projekt viewtopic.php?f=4&t=34052 - chociaż nie mam czasu uzupełniać ale tutaj dla informacji- stopa zwrotu na dzisiaj za 39 miesięcy 40,68 %.
Fakt ryzykuję życiem :-) . Realizować tą "emeryturę" zacznę po ~ 60 miesiącach (jeżeli zdążę)
w ostateczności korzyści odniosą spadkobiercy.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:34

ikswodnal pisze: sobota, 1 kwietnia 2023, 08:42BTC jest lepszym nośnikiem wartości niż pieniądze w rozumieniu jako towar służący do gromadzenia i wymiany.
Wygłaszasz jakąś teorię, poprzedzając ją personalnym przytykiem. Dlatego powiedziałem SPRAWDZAM. Boisz się że BTC będzie za 5 lat mniej warty niż dziś.
Więc jakim on jest magazynem wartości?
ikswodnal pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:16stopa zwrotu na dzisiaj za 39 miesięcy 40,68 %.
Skoro prowadzisz jakiś projekt i dzielisz się efektami, a jednocześnie boisz się tego co będzie za 5 lat, to znaczy że sam nie wierzysz w ten rynek. Co sprowadza do wniosku, że podobnie jak ja, uważasz że ten rynek to scam a w realnym życiu jest nam tak użyteczny że nawet tego nie zauważamy.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: ikswodnal » niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:43

trzeźwy inaczej pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:34Skoro prowadzisz jakiś projekt i dzielisz się efektami, a jednocześnie boisz się tego co będzie za 5 lat, to znaczy że sam nie wierzysz w ten rynek
Nie wmawiaj że czarne to białe. Nie udowadniaj komuś - nie jego przekonań.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:45

Szukałem ostatnio odpowiedników kryptowalut z przeszłości.
Ludzie mrozili pieniądze w inwestycjach które z perspektywy dzisiejszej cywilizacji, były idiotyzmami i były bezużyteczne.
Zatem to nie jest tak, że moda na krypto to coś nowego. BTC wymyślili kumaci ludzie. Ale Ci bardziej kumaci, dostrzegli możliwość zarabiania na tym sporej kasy. Dorobili jakąś ideologię, obiecali że kiedyś to będzie potrzebne do czegoś i na tym zbudowali mit cyfrowej innowacji pieniądza. To wystarczyło żeby wykreować kolejna dziejową masową inwestycje.

Mam do Was pytanie. Mam obecnie coina MASK. Może mi ktoś powiedzieć do czego mogę użyć tego coina?
Załóżmy że kupiłem go bo wierzę z jego użyteczność. No i chciałem go użyć wreszcie. Co mogę zrobić przy pomocy coina MASK?

Dodano po 8 minutach 56 sekundach:
ikswodnal pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:43Nie wmawiaj że czarne to białe. Nie udowadniaj komuś - nie jego przekonań.

Mam propozycję. Ja obiecam Tobie że za 5 lat kupie od Ciebie złoto 10% drożej niż kosztuje w dniu dzisiejszym. Ty z kolei za 5 lat obiecasz, że kupisz ode mnie BTC po cenie z dnia dzisiejszego. Żadnych depozytów, żadnych kaucji i bzdur. Konkretnie sporządzona umowa notarialna zabezpieczy obie strony.

Ja lubię rozmawiać o konkretach. A konkrety są takie, że nie masz zaufania do tego rynku. Gdybyś miał zaufanie, to byś sobie przekalkulował że 1btc będzie kosztował 500000k a Ty możesz go 2.04.2028 kupić za 60k. Dla mnie jest to oczywiste.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: ikswodnal » niedziela, 2 kwietnia 2023, 15:39

trzeźwy inaczej pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 14:54Konkretnie sporządzona umowa notarialna zabezpieczy obie strony.
Czy rozumiesz pojęcie umowa notarialna ? Co ona daje? Wrzuć w Google.
Z mojej strony możesz przyjąć jako zabezpieczenie przekazanie na twoją własność Kolumny Zygmunta w Wa-wie.
Prostuję - Nie pozwoli -notariusz- na zawarcie takiej umowy. Pozwoli z mojej strony obiecać zabezpieczenie w postaci nawet miliona złotych.
Jeżeli znajdzie się ktoś kto chce się z tobą założyć - a ma bardzo dużą szansę na osiągnięcie korzyści to proponuję
stronom złożyć środki zabezpieczające na escrow nawet w banku na rachunku powierniczym.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 2 kwietnia 2023, 16:03

ikswodnal pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 15:39Wrzuć w Google.
Nie muszę. Ja nie szukam informacji o znaczeniu prawnym w google. Od tego są prawnicy.
Wskaż swoje warunki. Zgadzam się na wszystko bylebyś sprzedał mi złoto i odkupił btc w dniu 2.04.2028

Dodano po 6 minutach 8 sekundach:
ikswodnal pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 15:39Z mojej strony możesz przyjąć jako zabezpieczenie przekazanie na twoją własność Kolumny Zygmunta w Wa-wie.
Nie można czynić zabezpieczenia na nieruchomości która nie jest Twoją własnością. Ale mogę przyjąć zamiast kolumny Zygmunta jakąś nieruchomość, albo prawo do wieczystego użytkowania.
ikswodnal pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 15:39Pozwoli z mojej strony obiecać zabezpieczenie w postaci nawet miliona złotych.
Nie mam przeszkód żebyś złożył taką deklarację przed notariuszem.
ikswodnal pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 15:39Jeżeli znajdzie się ktoś kto chce się z tobą założyć
Ja nie chce kogoś! ja weryfikuję Twoje twierdzenia o tym, że BTC to magazyn wartości. To są Twoje słowa. Więc zrobiłem mały test, czy wierzysz w to co piszesz. No i oblałeś test...

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: ikswodnal » niedziela, 2 kwietnia 2023, 16:14

trzeźwy inaczej pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 16:09Ja nie chce kogoś! ja weryfikuję Twoje twierdzenia o tym, że BTC to magazyn wartości. To są Twoje słowa. Więc zrobiłem mały test, w to czy piszesz to co faktycznie myślisz. No i oblałeś test...
Aleś pieniacz! Że BTC jest dla mnie magazynem wartości udowadnia to blockchain! W moim wypadku 4 adresy.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 2 kwietnia 2023, 16:47

ikswodnal pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 16:14udowadnia to blockchain! W moim wypadku 4 adresy
Więć tym bardziej nie powinieneś mieć oporów jeżeli piszesz to co myślisz. Jakiś koleś na forum daje Tobie możeliwośc kupienia za 60k btc w czasie w którym według mitycznych wierzeń powinien kosztować dużo więcej. A Ty zamiast łapać byka za rogi i szukać Notariusza, każesz mi szukać wiadomości o umowach notarialnych w google próbując dorozumianie zasugerować że nie czujesz się bezpieczny w tej transakcji.
A te Twoje obecne adresy, to nic innego jak bieżący trading. Masz nad nim kontrole w czasie rzeczywistym. Natomiast nie masz pewności co będzie za 5 lat i nie chcesz ryzykować bo wiesz że cały ten rynek moje jebnąć jednego dnia w dół i nigdy nie wstać.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości