Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » piątek, 17 czerwca 2022, 09:19

krystian pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 08:28 i kupił sobie drogie auto. Jako student nie miał dochodów
Jak jest kretynem, to nie poradzisz, niestety ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: krystian » piątek, 17 czerwca 2022, 11:05

Kutalisk pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 09:09Ale ja cały czas mówię o zrobieniu kosztów w postaci zakupu krypto pod koniec roku. Nie czytasz moich postów, a na nie odpowiadasz...

Mylisz powstanie zdarzenia podatkowego z obowiązkiem zapłaty należnego podatku. To nie to samo.

Ok, jeśli zrównoważysz przychody ze sprzedaży zakupem, to obowiązek nie powstanie.
Nie mniej jednak ewidencjonowanie wszsytkich czynności zakupu, wycenianie usług, itp. jest trochę kłopotliwe. Zauważ, że jeśli malarzowi zapłacisz za usługę x btc, nei wystarczy na koniec roku kupić x btc. Musisz wycenić usługę malowania w PLN i w ten sposób przyjąć kurs btc sprzedaży, potem kupić btc o identycznej wartości.
Da się zrobić, ale wymaga to trochę zabawy.

Dodano po 11 minutach 15 sekundach:
adiqq pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 09:19Jak jest kretynem, to nie poradzisz, niestety

Tak, ale przez kretyna Kowalskiego, nie kretyn Nowak ma problemy :)

W momencie zakupu/sprzedaży krypto przestają być anonimowe, tracą czar, a pojawiają się nowe problemy.

Gdyby koparka którą Kowalski sprzedał Nowakowi okazała się wadliwa i Nowak chciałby ją oddać, Kowalski powinien mu oddać przelaną ilość BTC, czy uwzględnić spadek/wzrost wartości BTC?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » piątek, 17 czerwca 2022, 11:27

krystian pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 11:17Nie mniej jednak ewidencjonowanie wszsytkich czynności zakupu, wycenianie usług, itp. jest trochę kłopotliwe.
Tylko trochę, korzyści przewyższają u mnie niedogodności. Jak się od samego początku o tym pamięta, to nie jest to duży problem.
krystian pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 11:17Tak, ale przez kretyna Kowalskiego, nie kretyn Nowak ma problemy
Trochę wydumany problem IMO
Bo płatności w krypto najlepiej tylko z osobami które się zna. Mniej lub lepiej. To takie BHP ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » piątek, 17 czerwca 2022, 19:19

Tytułem uzupełnienia - dla tych co nie wiedzą jak ogarnąć sprawy podatkowe przy codziennych zakupach.
To w sumie bardzo proste - na przykładzie karty Wirex. Zasilam konto kryptowalutą (moje preferowane to BTC,ETH,DAI)
Zamieniam od razu większą kwotę na walutę w której zamierzam płacić, czyli u mnie nr 1 to PLN (np. 1000zł) i ta kwota liczy mi się do rozliczenia PIT. Normalnie robię przez cały czas zakupy, natomiast jak robię rozliczenia, to nie muszę wrzucać xx transakcji i każdą rozliczać, tylko rozliczam te większe wymienne na FIAT. Z tego co pamiętam, to analogicznie można robić z kartą Binance.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: miso20 » piątek, 17 czerwca 2022, 20:27

@adiqq Ale to formalnie wtedy - na ile rozumiem - ty nie kupujesz za krypto, tylko za fiat. Każdy procesor płatności i pośrednik, który konwertuje ci krypto w locie nie podpada pod wymianę krypto na towar lub usługę. Taki warunek jest spełniony jeżeli dajesz hydraulikowi bitcoina za naprawę kranu lub kupujesz samochód od szwagra za ethereum. Wszystkie te karty z reguły działają na konwersji w locie do fiatów.

Pod tym względem trzeźwy ma rację, że naprawdę ciężko jest znaleźć miejsce gdzie możesz bezpośrednio zapłacić w krypto. Mnogość pośredników to umożliwia, ale wiąże się z wymianą w locie, bo oni zarabiają na usłudze, a nie trzymaniu krypto. Dlaczego zaś sprzedawca nie akceptuje krypto? Oczywiście chodzi o wahania cenowe.

Natomiast jest to dla mnie naturalny etap adopcji kryptowalut, który docelowo powinien minąć. Kryptowaluty startowały z kapitalizacji od zera. Wahania cenowe są coraz mniejsze, aż w końcu powinny spaść do akceptowanego poziomu jaki mają współczesne waluty fiducjarnej. Gdy poziom adopcji krypto w społeczeństwo osiągnie X % to wtedy już nie będzie takich wahań, bo będzie to za duży basen kapitału. Ile wynosi X? Nikt nie wie, ale załóżmy, że z każdego koszyczka spadnie po 5pp (obligi, nieruchy, złoto itp.) i robi się potężna kapitalizacja realna. To trochę tak jak z napuszczaniem wody do wanny - na początku jest tsunami, ale potem poziom podnosi się niezauważenie. Dodatkowo te wahania cenowe napędzane są mechanizmem halvingu, który nagle co pewien czas urywa podaż, prowadząc do bardzo dużej presji popytowej. Ten czynnik też będzie mieć coraz mniejszy wpływ na cenę, bo coraz mniejszy % monet urywany jest przy halvingu.

Oczywiście po drodze może się wiele wydarzyć i krypto zawiodą. Jednak wg mnie kurs jest taki jak opisałem wyżej. Wahania cenowe są z roku na rok coraz mniejsze, bańki również (tylko krachu równie duże xd), więc nie widzę powodu na ten moment by zakładać co innego. Bańki też się skończą, bo żyjemy na skończonej planecie, więc nie może cena rosnąć w nieskończoność. Tak naprawdę to argument o wahaniach cenowych krypto nie jest na ten moment argumentem wobec malejącej dynamiki cenowej. Kapitalizacja dolara, euro są gigantyczne, co zapewnia im stabilność. Gdyby zmniejszyć ich kapitalizacje do poziomu krypto, to by dolar był po milion złotych.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 17 czerwca 2022, 20:32

@miso20 w skali logarytmicznej od samego początku ten wykres po dużym uśrednieniu przypomina krzywą emisji btc. Najpierw ogromny przyrosty, potem coraz woniej, aż do wypłaszczenia na wysokim poziomie.
Podobnie może być z ceną. Chyba, że banksterzy tak nam rozchwieją rynek, spuszczając swoje setki tyś monet, zakażą bitcoina, splugawią go w mediach. No to wtedy tak się nie stanie

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: miso20 » piątek, 17 czerwca 2022, 20:43

@zdzicho2000 DOKŁADNIE. A bańki są tylko zniekształceniami, które nakręcają maruderów. Natomiast zawsze trzeba pamiętać, iż nie ma gwarancji, że coś się nie zmieni.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » piątek, 17 czerwca 2022, 20:52

miso20 pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 20:27Dlaczego zaś sprzedawca nie akceptuje krypto? Oczywiście chodzi o wahania cenowe.
No to przecież oczywiste. Dlatego stable są takie wygodne.
Używam do zapłaty krypto, a że wcześniej wymieniam je wymieniam bo tak wygodniej...na ten moment nie widzę lepszej opcji.
Może za jakiś czas - jak sam piszesz - przejdziemy do następnego etapu.
miso20 pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 20:27Wszystkie te karty z reguły działają na konwersji w locie do fiatów.
No właśnie nie
Ja wybieram sobie z listy które kryptowaluty i wg jakiego priorytetu mają być wykorzystywane do płatności. Każdy może to sobie inaczej skonfigurować.
Z kryptowalut u mnie to DAI, ale wygodniej jest wcześniej wymienić kryptowalutę na FIAT (Euro,PLN,USD) i płacić FIAT ze względu na rozliczenia podatkowe.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: miso20 » piątek, 17 czerwca 2022, 20:58

@adiqq Ale to wszystko sprowadza się do próby odkręcenia wady jaką mają obecnie kryptowaluty. W skrócie dlatego robi się stable, bo się nie da płacić krypto - taki paradoks. Jak chodzi o stable, to bardziej wiarygodne od nich są wg mnie FIATy, ale oczywiście wiadomo - problem podatkowy. No i stable są też szybsze niż elixir, ale to znowu dlatego, że są z reguły na jakiejś kryptowalucie zbudowane, więc de facto korzystają z dobrodziejstwa jakie niesie krypto, czyli szybką nielimitowaną płatność.

Bitcoin>FIAT>stable - tak to widzę :mrgreen:

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » poniedziałek, 20 czerwca 2022, 20:55

Kutalisk pisze: piątek, 17 czerwca 2022, 08:59@krystian doczytaj proszę obecnie obowiązujące przepisy podatkowe. Wprowadzasz ludzi w błąd. Nic nie musiał. Będzie musiał jeśli nic nie zrobi w danym roku podatkowym. A sposobów na legalne zmniejszenie podatku jest sporo.
Panowie, ja zapytałem czy wynajmujący lokal dolicza z automatu 19% podatku dochodowego. Chodziło mi o przedsiębiorcę.
Wybuchła podatkowa dyskusja tylko, że nie na temat. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek zapłacić podatek jeżeli ktoś zapłaci mu krypto. Nie ważne czy przedsiębiorca osiągnął dochód czy nie. Podatek płaci się obligatoryjnie od tej transakcji.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » sobota, 9 lipca 2022, 18:44

trzeźwy inaczej pisze: poniedziałek, 20 czerwca 2022, 20:55Każdy przedsiębiorca ma obowiązek zapłacić podatek jeżeli ktoś zapłaci mu krypto.
Jeśli dobrze pamiętam paragraf - to osoba/podmiot sprzedająca kryptowalutę lub płacąca nią za uslugę jest zobowiązana do zapłaty 19% od tej transakcji i ujęcia tego w PIT38

A jeśli dobrze zrozumiałem - to przedsiębiorca który wynajmuje dany lokal - zobowiązany jest zapłacić podatek od tego wynajmu - czyli PIT 28 w lutym następnego roku, natomiast fakt, że ktoś zapłacił kryptowalutami nie ma tutaj żadnego znaczenia. Będzie mieć znaczenie, dopiero gdy będzie chciał sprzedać te kryptowaluty :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » piątek, 15 lipca 2022, 22:45

A co jeżeli Urząd Skarbowy podejdzie do tematu w taki sposób, że powinieneś zapłacić podatek od średniego kursu użytego krypto na dzień transakcji?
Nie znam się mocno na podatkach, ale na logikę w przepisach mamy wymienione formy płatności. Przy kupnie zawsze używasz pieniądza. Co to jest pieniądz określają przepisy. Nie ma w nich krypto. Jeżeli wymieniasz samochód na krowę to wtedy nie jest kupno rzeczy a zamiana rzeczy.
Ciekawa kwestia. Może ktoś ma większą wiedzę popartą konkretnym paragrafem?

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
https://bitcoin.pl/ethereum-the-merge-data
Czy ktoś mi może wytłumaczyć o czym ten człowiek pisze w tym artykule?

Dodano po 6 minutach 41 sekundach:
Zastanawia mnie sens tego rozwiązania. Przecież to nie jest tak że im mniej będzie tych eterów tym będzie droższy. Efekt będzie odwrotny. Ludzie będą mieli w dupie stanie w kolejce po etera i kupią coś co będzie odpowiednikiem dzisiejszego etera i będzie pasione legendą że urośnie 1000x bo eter tyle urósł.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: garlonicon » piątek, 15 lipca 2022, 23:20

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o czym ten człowiek pisze w tym artykule?
O zmianie konsensusu. W dużym skrócie: jak masz Proof of Work, to masz górników, którzy wykopują bloki. Jak masz Proof of Stake, to masz wieloryby, które podpisują bloki. Ethereum ma przejść z Proof of Work na Proof of Stake, czyli planuje olać obecnych górników, którzy zainwestowali w sprzęt i przejść na model, w którym wieloryby będą decydowały o dalszych losach monety.

Z mojego punktu widzenia jeśli to zrobią, to będzie początek końca, ale mogę się mylić. Jak zwykle w takich przypadkach, linkuję ten artykuł, który objaśnia, dlaczego nie istnieje tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie od Proof of Work, jeśli chodzi o podstawy czysto ekonomiczne, przy okazji zawsze widać ten screen, gdzie mowa o stakingu w ETH w 2015 roku, co zawsze przypomina, że cały proces trwa od wielu lat: https://www.truthcoin.info/blog/pow-cheapest/
Przecież to nie jest tak że im mniej będzie tych eterów tym będzie droższy.
Oczywiście, że to nie ma przełożenia 1:1. Palenie monet w altcoinach jest potrzebne głównie dlatego, że wcześniej te altcoiny natrzaskały monet ponad miarę, więc muszą je palić, aby rozwiązać problem, który sami stworzyli.
Ludzie będą mieli w dupie stanie w kolejce po etera i kupią coś co będzie odpowiednikiem dzisiejszego etera i będzie pasione legendą że urośnie 1000x bo eter tyle urósł.
Może tak być. Natomiast pytanie, gdzie się podzieje ta cała moc obliczeniowa, pozostaje otwarte. Bo wiadomo, staking oznacza, że górnicy zostaną olani, więc będą musieli się przerzucić na coś innego. Oznacza to tyle, że moc obliczeniowa zjedzie z ETH, a przejdzie gdzieś indziej, bo świat nie lubi próżni, więc dopóki istnieje Proof of Work, to gdzieś ta moc powędruje.

Oprócz tego, jest też taka opcja, że staking, który jest dyskutowany od tylu lat, a także który istnieje i działa na innych monetach poza ETH, zostanie olany, ze względu na to, że po prostu nie działa w długoterminowej perspektywie. No ale nie sądzę, aby społeczność skupiona wokół ETH przejmowała się zgodnością wsteczną, więc jeden hard fork w tę czy we w tę, to nikogo za bardzo nie obchodzi, oni to będą łatać do skutku, metodą prób i błędów, choćby się waliło i paliło, zawsze można dodrukować więcej monet lub więcej spalić, tamtejsza społeczność jest gotowa przyjąć wszystko, nawet rollbacki odwracające prawidłowo wykonane transakcje.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » sobota, 16 lipca 2022, 06:57

trzeźwy inaczej pisze: piątek, 15 lipca 2022, 22:53A co jeżeli Urząd Skarbowy podejdzie do tematu w taki sposób, że powinieneś zapłacić podatek od średniego kursu użytego krypto na dzień transakcji?
Nie znam się mocno na podatkach, ale na logikę w przepisach mamy wymienione formy płatności. Przy kupnie zawsze używasz pieniądza. Co to jest pieniądz określają przepisy. Nie ma w nich krypto. Jeżeli wymieniasz samochód na krowę to wtedy nie jest kupno rzeczy a zamiana rzeczy.
Ciekawa kwestia. Może ktoś ma większą wiedzę popartą konkretnym paragrafem?
To nie jest nic ciekawego. Nigdy nie czytałeś, że obowiązek podatkowy powstaje w momencie sprzedaży kryptowaluty lub płatności nią za usługę?
Zwykle też się przyjmować do rozliczeń kurs waluty z dnia poprzedzającego transakcję. Próbujesz odkryć amerykę na nowo? To wszystko już tutaj było, może warto wpierw poszukać, zamiast się wszystkiemu dziwić?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » sobota, 16 lipca 2022, 07:21

garlonicon pisze: piątek, 15 lipca 2022, 23:20Może tak być. Natomiast pytanie, gdzie się podzieje ta cała moc obliczeniowa, pozostaje otwarte. Bo wiadomo, staking oznacza, że górnicy zostaną olani, więc będą musieli się przerzucić na coś innego. Oznacza to tyle, że moc obliczeniowa zjedzie z ETH, a przejdzie gdzieś indziej, bo świat nie lubi próżni, więc dopóki istnieje Proof of Work, to gdzieś ta moc powędruje.
Część z tej mocy jak zwykle zniknie. Zostanie załadowana do kontenerów i sprzedana hurtownikom, którzy poochną to dalej ;)
https://www.coinwarz.com/mining/ethereu ... ulty-chart
Chyba nie sądzisz, że te koparki które zostały wyłączone 30 czerwca zaczęły kopać inne algo? W przypadku przejścia ETH na POS, spora część zostanie permanentnie wyłączona, bo dla ogromnej większości kart ETH jest najbardziej opłacalnym algorytmem i inne algo nie będą opłacalne do kopania, do sporej większości. Zostaną tylko ci z najbardziej wydajnym sprzętem i najtańszym prądem (o co coraz trudniej, ale to pewnie wiesz!)
Bardzo łatwo możesz sobie zrobić proste symulacja za pomocą WTM
https://whattomine.com/coins
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 16 lipca 2022, 15:05

adiqq pisze: sobota, 16 lipca 2022, 06:57 Próbujesz odkryć amerykę na nowo? To wszystko już tutaj było, może warto wpierw poszukać, zamiast się wszystkiemu dziwić?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Masz rację. Przepraszam. Następnym razem zanim coś napiszę, to wcześniej przeczytam całe forum. Mam nadzieje że wybaczysz mi tą haniebną amatorszczyznę.
adiqq pisze: sobota, 16 lipca 2022, 07:21spora część zostanie permanentnie wyłączona, bo dla ogromnej większości kart ETH jest najbardziej opłacalnym algorytmem i inne algo nie będą opłacalne do kopania, do sporej większości. Zostaną tylko ci z najbardziej wydajnym sprzętem i najtańszym prądem (o co coraz trudniej, ale to pewnie wiesz!)
Ciekawe co się stanie... Ale gdybym ja trzepał siano kopiąc ETH i pojawiła by się wizja zawinięcia mojego interesu, to bym zadzwonił do Maćka i Pawła co też mają koparki i pogadał z nimi żeby zrobić swój token np. o nazwie KAŁCOIN. Zbudowałbym legendę że ogólnie ten wyrób jest potrzebny bo można nim będzie np. za 350 lat zapłacić za lot na księżyc z Janem Twardowskim na miotle. Oczywiście cała ta legenda musi być odpowiednio udokumentowana. Rosyjskojęzyczny kujon tłumaczący po angielsku użyteczność tej sieci. Do tego ścisłe nawiązywanie do drogi którą szło ETH. To ludziom da podświadomie nadzieję na X1000. Obecnie ETH może wzrosnąć do max. 10000 dol. i jebnie jak luna. Cały ten cyrk z POW i POS spowoduje wzrost ceny bo sos propagandy wzrostu będzie lał się litrami. Ale w tym czasie KAŁCOIN będzie rósł dużo dynamiczniej. W czasie kiedy żeby kupić ETH trza będzie stać w kolejce, KAŁCOINa masz od ręki i masz pewność że urośnie wiećej niż ETH bo KAŁCOIN rocznie robi X10.
Reasumując: kolesie od koparek nie są debilami. Na bank coś wymyślą.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: adiqq » sobota, 16 lipca 2022, 15:19

trzeźwy inaczej pisze: sobota, 16 lipca 2022, 15:05Mam nadzieje że wybaczysz mi tą haniebną amatorszczyznę.
Zwykle właśnie w takim celu na forach jest opcja szukaj ;)
Nie mam zamiaru wybaczać, bo nawet jak forumowa szukaczka działa słabo, to można sie posiłkować bardziej ogólną wyszukiwaczką np. google.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 16 lipca 2022, 15:24

adiqq pisze: sobota, 16 lipca 2022, 15:19Nie mam zamiaru wybaczać,
Rozumiem... :( Z tego powodu w najbliższą niedzielę honorowo rozpłatam sobie mieczem powłokę brzuszną przed Ministerstwem Finansów.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 17 lipca 2022, 11:48

Może ktoś kojarzy jakiś nowy token który jest podobny do obecnego ETH?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty? - A na co to komu!? Bańka czy nie bańka?

Postautor: trzeźwy inaczej » poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 17:57

miso20 pisze: czwartek, 23 grudnia 2021, 23:14@adiqq co do kolejności zgoda. Natomiast co do wykształcenia ekonomicznego, to miałem okazję rozmawiać z kilkoma osobami i żaden z nich "nie kumał" bitcoina. Ekonomie mamy jaką mamy i tam chyba nie ma miejsca na "walory nie inflacyjne". Potem trudno jest komuś takiemu pochylić się nad krypto. Zresztą to wgl trudny, niebezpieczny rynek. Smutne, ale tak jest, że jak ktoś tu trafia to prędzej go kilka razy orżną niż coś przełomowego zrozumie.
tonyxxl pisze: czwartek, 23 grudnia 2021, 23:24Podejrzewam, że na Uczelniach ekonomicznych jeszcze w programie nie ma kryptowalut oficjalnie, i pewnie długo jeszcze
nie będzie. Co oczywiście nie świadczy źle o kryptowalutach ale o tych uczelniach.

Chciałem podpytać Panowie co tam u Was? Z rynku odpłynęło 33% kapitału. Bańka aż trzeszczy, te wszystkie halwingi, użyteczności, turbospirale plug and play, a także większość Waszych teorii w tym wątku - psu w dupę. Zasady ekonomii jednak działają tak jak powiny. Idzie kryzys, ludzie nie mają kasy, uciekają z rynku, piramida zaczyna się sypać. 45% obecnych posiadaczy BTC jest na stracie:)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lord_Bafford i 20 gości