Kilka pytań odnośnie transakcji i opłat na giełdzie.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 listopada 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie transakcji i opłat na giełdzie.

Postautor: A-5-G » sobota, 4 grudnia 2021, 22:32

Witam, jestem początkujący i mam kilka pytań związanych z transakcjami i opłatami na giełdzie. Z góry przepraszam jeżeli odpowiedzi na podobne pytania pojawiały się tu już wcześniej.

Jeżeli odpowiedzi byłyby różne dla różnych giełd to weźmy za przykład giełdę Zonda (Bitbay) ponieważ to na niej dokonałem ostatnio zakupów.


1. Czy używając opcji "szybka transakcja" zapłacę większą prowizję niż gdybym kupował poszczególne ordery?

2. Czy dokonując zakupów partiami płacę za każdym razem jakąś stałą, określoną prowizję od każdej transakcji czy jest to jakiś procent od wydanej kwoty?

3. Czy na giełdzie podczas wymiany jednej kryptowaluty na drugą również pobierana jest prowizja?

4. Czy przy przesyłaniu kryptowalut z giełdy na portfel lub z portfela na giełdę też pobierana jest jakaś opłata?

5. Posiadam między innymi 5,24 LTC. W momencie pisania tego posta sprawdziłem, na ile PLN, EUR lub USDT mogę je wymienić na giełdzie i jest to kolejno 3627 PLN, 768 EUR (co daje 3531 PLN) i 861 USDT (co daje 3499 PLN). Zastanawiam się skąd biorą się różnice w cenie i od czego to zależy?

6. założyłem, że podczas tej hossy altcoiny urosną procentowo więcej od np. ETH lub BTC więc pod koniec hossy planuję wyjść z altcoinów do BTC lub ETH. Nie każdy z altów, które posiadam można jednak wymienić bezpośrednio na BTC lub ETH. W związku z tym jak wy byście to rozegrali? Jak to zrobić w najbardziej opłacalny sposób? Wymienić te alty, które się da bezpośrednio na BTC a te, których się nie da wymienić na USDT i za USDT kupić BTC?


Z góry dziękuję za odpowiedzi i nie gniewajcie się na mnie za moją niewiedzę, pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 listopada 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie transakcji i opłat na giełdzie.

Postautor: A-5-G » wtorek, 28 grudnia 2021, 17:17

Może ktoś by coś jednak napisał? :)

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie transakcji i opłat na giełdzie.

Postautor: miso20 » wtorek, 28 grudnia 2021, 19:21

@A-5-G 1-4 czytaj regulamin giełdy. Każda może mieć inaczej. Zasadniczo jednak 1) nie, ale czytaj regulamin, 2) zwykle procent, ale czytaj regulamin, 3) oczywiście, że tak - na czym giełda miałaby zarabiać? Zwykle są tym mniejsze im większy obrót robisz. 4) Oczywiście, że tak. Giełda bierze swój zarobek + opłatę dla górników, a jak ty wysyłasz z portfela, to musisz zapłacić górnikom.

5. Od głębokości rynku. Żebyś sprzedał ktoś musi kupić i odwrotnie.
6. Zwykle najwięcej rynków i największą płynność mają pary do BTC.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości