Market Capitalization

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Market Capitalization

Postautor: bogdanoff » poniedziałek, 25 października 2021, 11:42

Cześć Wam,

Market cap czyli iloczyn jednostek danego aktywa razy cena tej jednostki co nam naprawdę mówi? Bo według mnie niewiele.
Nie mówi nam na pewno, ile kasy jest wpakowanej w rynek, bo jeżeli pojawi się większa reakcja podażowa BTC, cena zacznie lecieć na pysk, market cap tak samo.

Zastanawia mnie, jeżeli byśmy chcieli wszyscy bitcoina spieniężyć, ile tak naprawdę kasy da sie z niego wyciągnąć zanim spadłby do zera?
Dajmy na to 10% btc pojdzie po cenie 60K, kolejne 10% po 50% i tak dalej i tak dalej. Czy są jakieś wskaźniki które to estymują?
Albo w drugą stronę. Ile procent obecnego btc w obiegu jest kupione po danej cenie? Wyobrażałbym sobie że to by była jakaś suma wszystkich tranzakcji (ilość*cena_w_czasie).

Pytam bo informacja o kapitalizacji btc powyżej 10^12 mi nic nie mówi, natomiast ile ludzie wpakowali kasy w ten rynek wydaje sie bardziej miarodajne.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Market Capitalization

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 października 2021, 13:56

bogdanoff pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 11:42Nie mówi nam na pewno, ile kasy jest wpakowanej w rynek,
Owszem.
bogdanoff pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 11:42Zastanawia mnie, jeżeli byśmy chcieli wszyscy bitcoina spieniężyć, ile tak naprawdę kasy da sie z niego wyciągnąć zanim spadłby do zera?
Dlatego nie liczy się kapitalizacja, ale tylko i wyłącznie głębokość rynku, bo ona mówi ile możesz sprzedać i po jakiej cenie.


Kapitalizacja to zwykły iloczyn monet i ceny.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, miso20 i 16 gości